Litmanová – Hora Zvir

Pútnické miesto na Hore Zvir

Bol koniec letných prázdnin a tak sme sa vybrali na niekoľko-dňový výlet na východné Slovensko, aby sme si oddýchli od každodenných starostí a aby sme načerpali nových síl.

Naplánovali sme si návštevu staroľubovnianskeho hradu. Tesne Pred Starou Ľubovňou si mamina všimla značku, ktorá smerovala do obce Litmanová. Nikdy som predtým o tejto obci nepočul, ale mamina hovorila, že čítala o nej, že sa v tejto dedine, na Hore Zvir, zjavila panna Mária dvom dievčatám. Príležitosť navštíviť toto mladé pútnické miesto sme si nenechali ujsť. Najskôr sme síce mali problém nájsť toto krásne pútnicke miesto, ale vďaka milým obyvateľom obce, ktorí nás nasmerovali správnym smerom, sme Horu Zvir hneď našli.

Nachádza sa niekoľko kilometrov za obcou Litmanová pri poľských hraniciach. Dá sa k nej dostať po asfaltovej ceste. Mimo pútnických dní sa dá dostať autom až na vrch Hory Zvir, alebo môžte zaparkovať pod horou na parkovisku. Pri tomto parkovisku sa začína krížova cesta, ktorá vás zavedie až k pútnickemu miestu. Na vrchu Hory Zvir je prekrásne prostredie. Uprostred nádhernej prírody sa nachádza menšia kaplnka, ktorá bola postavená ako prvá na mieste zjavenia. V nej si môžte zakúpiť rôzne suveníry, knižky, či PET fľaše na litmanovskú vodu. Nedávno bola postavená aj väčšia kaplnka, v ktorej sa slúžia pútnicke sväté omše. Neďaleko kaplnky sa nachádza prameň vody, z ktorého si môžte nabrať litmanovskú vodu.

Ďalšie informácie o Hore Zvir

Prvá kaplnka

Prvá kaplnka a miesto zjavenia

Prvá kaplnka

Miesto zjavenia

Novšia kaplnka

Novšia kaplnka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Podujatia, pútnické miesta
3 komentáre pre “Litmanová – Hora Zvir
  1. cirokova jarmila píše:

    pred 17 rokmi som tam bola na puti smojimi rodicmi otec uz nezije ale s mamou by som sa tam chcela este raz vratit no akosi nam to financne nevychadza ale som stastna ze som mohla byt uz vtedy na puti v litmanovej

  2. lukas dunka píše:

    litmanova je premna je nadejo tam som sa velmi zmenil ako pan marija dav mi kazdi den silu a stale dviha ma a dav mi lasku ku lidi

  3. nezabudka píše:

    Litmanová je moja srdcovka,zmenila mi tam Matka Božia život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch