Človek môže mať životný sen, no Boh má s nami plán.

Každý človek má počas života určité životné sny, ciele, ktoré by chcel naplniť. Niektoré sny sú možno viac iné menej reálne, podľa toho ako človek žije. Či je mladý, starší, slobodný, či už má založenú rodinu….

Aj ja som mala od detstva jeden krásny sen. Byť zdravotnou sestrou. Vyštudovala som ale iný odbor, aj keď veľmi blízky k tomu, čo som vždy chcela robiť. A to opatrovateľka, sociálne služby. Celý svoj mladý život som venovala starostlivosti o druhých. Starala som sa o malé deti ako Au-pair v rodinách, opatrovala som chorú a bezvládnu pani až po kým si ju Pán nepovolal k sebe. Potom som sa ocitla v domove sociálnych služieb pre mentálne postihnutých a ako opatrovateľka som sa starala o týchto ľudí. Je to veľmi ťažká práca, no zároveň krásna.

…..No prišiel čas, keď som spoznala svojho manžela a máme spolu 3 krásne deti. A počas materskej ma napadlo, že by som si môj sen byť zdravotnou sestrou mohla splniť. Začala som študovať. Lenže ak to nie je v súlade z Božou vôľou, Pán nám to dá poznať, a je na nás ako sa  k tomu postavíme. Postupne prichádzali problémy, ani nie tak v škole, pretože som to všetko poznala zo strednej školy. Ale chýbala som mojim deťom a navyše som bola strašne vyčerpaná. A ja som pochopila, že moje miesto je v rodine, pri deťoch. Moje srdce mi vraví, že škola nie je dôležitá, že Pán Ježiš má so mnou iný plán.

A môžem potvrdiť. Už 3 týždne som nebola v škole, cítim sa omnoho pokojnejšia, slobodná, pretože viem, že moje rozhodnutie bolo správne. Pretože často krát nezáleží na tom čo chceme my, ale čo pre nás pripravil Pán Ježiš. A Boh má s nami, s každým jedným plán. On vie, čo je pre nás najlepšie. A ak si vyberieme inú cestu, ktorá nie je podľa jeho vôle, on nám to povie, len ho musíme vedieť počúvať.

Sú ľudia, ktorí nemôžu pochopiť prečo som takto premrhala zbytočne 7 mesiacov a nakoniec som sa takto rozhodla.  Prosím Ťa  Pane za nich, aby aj oni vedeli počúvať svoje srdcia a Tvoj hlas.

Tvoja Anička

4.88 avg. rating (97% score) - 8 votes
Uverejnené v Články, Svedectvá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Jediný skutok lásky k Bohu v čase suchopádnosti má väčšiu hodnotu ako mnoho skutkov v čase nadšenia a útechy.
František Saleský