Boh premenil môj stôl

V meste na sídlisku bola partia mladých ľudí, ktorí sa naplno oddávali svetskému spôsobu života. Často to preháňali s alkoholom a boli nemiestne vulgárny. V noci ich bolo počuť po celom sídlisku. Jednoduchí ľudia mali z nich strach. Na mladé dievčatá neslušne pokrikovali a niektorí z nich okrem trávy,  skúsili aj tvrdé drogy.

Od jedného okamihu sa jeden z nich prestal s nimi stretávať a začal sa venovať duchovnému životu. Božia milosť spôsobila to, že si tento hriešny mladík začal uvedomovať svoju úbohosť a rozhodol sa zanechať takýto rozbehnutý štýl života. V nedeľu navštevoval kostol, obnovil si modlitbový život a po nejakom čase prijal sviatosť zmierenia a Eucharistiu. Cez deň sa začal venovať okrem iného aj športu  a večer zostával doma.

Bývalí kamaráti z partie sa dopočuli o jeho zvláštnom počínaní a rozhodli sa, že ho navštívia doma. Popoludní sa stretli a prišli pred vchod činžiaku, v ktorom na 5. poschodí býval ich “nešťastný parťák.” Zazvonili  na zvonček s menovkou jeho priezviska a pozvali ho dolu pred činžiak. Počuli sme, že ťa “osvietilo” a nahlas sa začali smiať. Čo je s tebou? Nerob sa, že si svätý? Vráť sa medzi nás. On si ich vypočul a pokojným hlasom im povedal, že už nemá záujem sa s nimi stretávať a chce začať nový život. Jeden z nich, ktorý v minulosti aj miništrovával mu povedal, že či naozaj začal veriť tomu, že Ježiš premenil vodu na víno a začal sa zo všetkými nahlas smiať. Ty si myslíš, že to tak naozaj bolo. Môže to urobiť Ježiš aj dnes, spýtal sa?

On im na to povedal: “Neviem či Ježiš môže urobiť takýto zázrak aj dnes, ale čo viem, že Ježiš premenil môj alkoholický a hriešny stôl na stôl s čajom a Chlebom Života. Ježiš premenil moje zmýšľanie a moje srdce. Podal mi pomocnú ruku a ja som sa jej našťastie chytil. Urobte podobne aj vy?

No, no, no, ja mám svoj život. A aj tak neverím, že to takto vydržíš, hovoril jeden z nich. Ostatní  gestom hlavy a výrazom tváre slová svojho kamaráta potvrdili a následne odišli preč. Ak budete niečo potrebovať, zakričal na nich šťastný mladík, tak sa ozvite. Negatívnym gestom rúk, pokračovali ďalej v ceste.

Tento mladík, podobne ako samaritánka pri studni, pochopil(-a) pri Ježišovi, že je hriešnik (-ca). Ježiš sa skláňa k nám, znižuje sa na našu úroveň, aby nás priviedol späť do života.

Ak nemáme vieru, nemôžeme takéto veci pochopiť.

Človek, ktorý nevlastní dar viery alebo ho stratil, ten bude stále tvrdiť, že kňaz počas svätej omše pije z kalicha len obyčajné víno.

Viera je čistý dar od Boha.

Dosť veľký počet ľudí nechce prijať vieru? Prečo?:

– boja sa prijať vieru (budem musieť chodiť do kostola a pod.);

– sú agresívni proti viere;

– niektorým na tom jednoducho nezáleží;

ĽUDIA  NECHCÚ  VIERU,  LEBO  NEVEDIA,  ŽE  JE  TO  PRE  NICH  VÝHODNÉ! Keď nám to v živote ide dobre, tak nám viera nechýba.

Diabol berie ľudí od duchovných vecí preč! Kradne im zo srdca Slovo života. Viera nie je potrebná, rob si čo chceš. Nikoho nepočúvaj a už vôbec nie Cirkev a kňazov  –  toto našepkáva ľuďom a im sa to páči!

JA  BUDEM RADŠEJ  KRÁČAŤ  VO  VIERE  V JEŽIŠA  KRISTA. VIERA  MI  POMÁHA PREKONÁVAŤ  VŠETKY TIE  ZLÉ  VECI.

Boh premenil môj stôl a dáva mi nový život, ktorého vyvrcholením bude videnie Boha z tváre do tváre a večná blaženosť. Už tu na zemi sa usilujem nesklamať Ježiša a hovorím o Ňom všade, kde chodím. Amen.

4.00 avg. rating (84% score) - 2 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 7. december 2022
Meniny má Ambróz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ambróz, biskup, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux