JEAN GUITTON, G. A I. BOGDANOV – BOH A VEDA

http://www.artforum.sk/userdata/catalog/images/big_97730.jpgVčera som dočítala túto, pre mňa, veľmi zaujímavú knihu, ktorá sa snaží odpovedať na otázky existencie človeka a existencie ako takej. Na rozdiel od knih, zaoberajucich sa touto temou, ktore som už mala možnosť čítať, táto publikácia sa nesnaží proti niečomu bojovať, či rušiť všeobecne platné zákony fyziky v súčasnej realite. Skôr odhaľuje súvis medzi vierou a vedou. Vidí ich ako dve vedľa seba koexistujúce jednoty, tak ako aj hmotu a ducha.

V poslednej dobe sa zaujímam o vieru z tejto ľudsko pochopiteľnej stránky. Nie je to jednoduché ako samotná viera nie je rozumom celkom uchopiteľná. No vďaka tejto publikácii nachádzam súvis a nemusím sa tváriť, že neakceptujem všetky doterajšie výskumy a výsledky modernej vedy.

Ak vás zaujíma a trápi súvis medzi realitou, v ktorej žijeme a vierou z pohľadu vzniku a vlastností nášho sveta, odporúčam túto knihu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Recenzie knihy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 18. január 2020
Meniny má Bohdana
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Priska, muč.
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Pravá viera vychádza z osobného zamyslenia a slobodného presvedčenia. Preto nevravte, že ste veriaci, ak ste sa sami seba ešte nespýtali či naozaj slobodne chcete veriť a rovnako, nevravte, že ste neveriaci, ak ste ešte neskúsili hľadať pravdu života.