JEAN GUITTON, G. A I. BOGDANOV – BOH A VEDA

http://www.artforum.sk/userdata/catalog/images/big_97730.jpgVčera som dočítala túto, pre mňa, veľmi zaujímavú knihu, ktorá sa snaží odpovedať na otázky existencie človeka a existencie ako takej. Na rozdiel od knih, zaoberajucich sa touto temou, ktore som už mala možnosť čítať, táto publikácia sa nesnaží proti niečomu bojovať, či rušiť všeobecne platné zákony fyziky v súčasnej realite. Skôr odhaľuje súvis medzi vierou a vedou. Vidí ich ako dve vedľa seba koexistujúce jednoty, tak ako aj hmotu a ducha.

V poslednej dobe sa zaujímam o vieru z tejto ľudsko pochopiteľnej stránky. Nie je to jednoduché ako samotná viera nie je rozumom celkom uchopiteľná. No vďaka tejto publikácii nachádzam súvis a nemusím sa tváriť, že neakceptujem všetky doterajšie výskumy a výsledky modernej vedy.

Ak vás zaujíma a trápi súvis medzi realitou, v ktorej žijeme a vierou z pohľadu vzniku a vlastností nášho sveta, odporúčam túto knihu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Recenzie knihy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 15. august 2020
Meniny má Marcela
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Nanebovzatie P. Márie
slávnosť, prikázaný sviatok
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Keďže naše telo nie je zo železa, ani naša sila z kameňa, ale sme slabé tvory, podrobené mnohým neduhom, prosím vás v Pánovi, aby ste v prísnosti pôstu nepreháňali, ale sa miernili tak, aby ste svojím životom a nádejou v Pána, preukazovali Bohu rozumnú službu a prinášali svoju milú obetu okorenenú soľou múdrosti.
(sv. Klára)