Čo čítaš, kupuješ, pozeráš, … to podporuješ

Určite si každý z vás všimol, že novinové stánky sú plné bulvárnych novín a časopisov, ktoré rozoberajú tragédie, rozvody, podvody, kto s kým, kedy a ako … nehovoriac o tom, aké fotky v nich niekedy bývajú bez hanby zverejnené. Tieto články o ničom ľudia s obľubou čítajú, donesú si ich domov a tam ich čítajú aj ich deti. Je to tak aj u vás? Zamyslite sa nad tým, čo všetko ovplyvňuje výchovu vaších detí.

Podobne je to aj s televíznym programom. V televíznych novinách sa rozpráva len o násilí, tragédiách a o zle, či už doma, alebo vo svete. Médiá na zle zarábajú. Predbiehajú sa v tom, ktoré z nich prinesú ako prvé nejakú senzáciu, samozrejme čím horšia správa, tým “lepšie”. O dobrých veciach sa neoplatí hovoriť, lebo to ľudí nezaujíma. V rôznych reality show je prezentovaný svetský a nemravný život, presne opačné hodnoty ako nám káže sväté písmo a prikázania. Nemyslíte si, že nás to tak trošku podvedome ovplyvňuje? Že to, čo kedysi nebolo normálne, sa dnes prezentuje ako úplne normálna vec? Nezamýšľali ste sa nad tým, že možno preto v poslednej dobre toľko ľudí trpí depresiami? Že prijímajú podvedome viac negatívnych správ, ako tých pozitívnych, o ktorých sa až tak moc nehovorí? Nebolo by lepšie využiť večer voľný čas napr.  na spoločenské hry s deťmi, alebo keď už, tak pozeraním nejakého obohacujúceho programu?

Je to len na vás, čo čítate, pozeráte, kupujete … Ale nezabudnite, že to aj podporujete. Ak by si to zlo ľudia nežiadali, tak by ho nebola plná televízia a plné noviny. Možno by si ľudia viac dôverovali, robili si láskavosti medzi sebou a žili by viac podľa svätého písma ako podľa toho, čo je vo svete prezentované ako dnešná realita.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 5. júl 2020
Meniny má Cyril a Metod
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Cyril a Metod, slov.vierozvestci
slávnosť
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je nad slnko jasnejšie, že Boh stvoril ženu, aby skrotil muža.
Voltaire