Cena záchrany

Farár v malej dedinke si  vždy starostlivo pripravoval nedeľnú kázeň. Na Veľkonočnú nedeľu prišiel k ambone s hrdzavou klietkou a položil ju tak, aby na ňu všetci dobre videli. Veriaci boli prekvapení. Farár začal vysvetľovať:Včera, keď som sa prechádzal, stretol som chlapca s touto klietkou. Boli v nej tri vtáčiky a triasli sa od zimy a strachu. Nuž som ho zastvil a položil mu otázku: “Čo to máš synku?”

“Tri bezcenné vtáky,” odpovedal chlapec. “A čo s nimi budeš robiť?” spýtal som sa. “Vezmem si ich domov a pobavím sa,” odvetil. “Budem ich dráždiť, trhať im perie, potom sa pobijú. Dobre sa na tom nasmejem.”

“Ale skôr či neskôr ťa to prestane baviť. Čo potom urobíš?”

“Mám mačky,” povedal chlapec, ” rady si pochutia na vtákoch, tak ich dám im.” Chvíľu som zostal ticho a potom som sa chlapca opýtal:

“Koľko za ne chceš?”

“Čože? Prečo ich chcete, pán farár? Sú to obyčajné poľné vtáky, nie sú ničím zvláštne. Nespievajú ľúbezne ani nie sú pekné!” odvetil prekvapený chlapec.

“Koľko za ne chceš?” spýtal som sa. Myslel si, že som sa zbláznil, ale odpovedal: “Päťdesiat eur?” Vybral som z vrecka bankovku a podal som ju chlapcovi. Zmizol rýchlosťou blesku. Vzal som klietku a šiel do poľa, kde boli stromy a tráva. Otvoril som dvierka a vypustil vtáky na slobodu.” Takto farár vysvetlil, prečo priniesol k ambone prázdnu klietku. Potom začal rozprávať ďalší príbeh:

http://pospolitost.files.wordpress.com/2012/04/obeta.jpgJedného dňa sa Satan a Ježiš rozprávali. Satan sa práve vrátil z raja s pocitom víťazstva a plý pýchy. “Pane, práve som zajal celé ľudstvo,” povedal,”použil som pascu, o ktorej som vedel, že jej neodolajú, návnadu, ktorá sa výborne osvedčila. Všetkých som ich dostal.”

“Čo budeš s nimi robiť?”, spýtal sa Ježiš. Satan odvetil: “Pobavím sa! Naučím ich, ako sa sobášiť a rozvádzať, ako nenávidieť a robiť si navzájom zle, ako sa opíjať, fajčiť a rúhať sa. Naučím ich vyrábať zbrane, pušky a bomby a zabíjať sa. Výborne sa zabavím.”

“A keď sa prestaneš hrať, čo s nimi urobíš?” spýtal sa Ježiš. “Zabijem ich,” zvolal pyšne Satan.

“Čo za nich chceš?”spýtal sa Ježiš.

“Ty azda chceš týchto ľudí? Nie je v nich nič dobré, sú veľmi zlí. Ak sa k nim priblížiš, budú ťa nenávidieť. Opľujú ťa, budú sa ti rúhať a zabijú ťa. Nie, nemôžeš ich chcieť.”

“Čo za nich?” znova sa opýtal Ježiš. Satan pozrel na Ježiša a s úškľabkom prehovoril: “Všetku tvoju krv, všetky tvoje slzy a tvoj život.” Ježiš prikývol a zaplatil.

Farár zobral klietku a odišiel od ambony.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí život za svojich priateľov. Vy ste moji priatelia.”
(Jn 15, 12-14).

Zdroj: Bruno Ferrero: Koľko stojí zázrak?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 5. júl 2020
Meniny má Cyril a Metod
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Cyril a Metod, slov.vierozvestci
slávnosť
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je nad slnko jasnejšie, že Boh stvoril ženu, aby skrotil muža.
Voltaire