Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
8 + 1=

(708)
(108) Tomáš
14 máj 2014 12:16:03

Ak môžete, spomeňte si na mňa zajtra v modlitbe, mám štátnicu ( už poslednú ) Dúfam,že sa to s Božou milosťou podarí :-)

(107) Katka
14 máj 2014 11:52:00

Na túto stránku som sa dostala, keď som sa chcela pomodliť za moju dcéru za pomoc pri skúškach. Otec Jaroslav, chcem sa Vám poďakovať za Božiu lásku, ktorá na nás dýcha z každého prečítaného článku. Zároveň prosím, predrahé Srdce Ježišovo
o požehnanie pre Vás a pomoc vo Vašej službe duchovného otca, pre všetkých, ktorí to tak veľmi potrebujú. Pán Boh zaplať !!!

(106) miki
13 máj 2014 16:31:56

PROSÍM O POMOC, som na invalide­­­­­­­ a hladám tu dobrého človeka,­­­­­­­ ktorý by mi vedel pomôcť so serióznym­­­­­­­ zamestnaní­­­­­­­m, prosím ak mi vieš pomôcť s prácou, tak mi napíš RP, dakujem

(105) Stefan
9 máj 2014 08:26:30

Dobry den. Na tuto stranku som natrafil nahodou (naozaj to bola nahoda?) Našiel som na nej vela poucnych a povzbudzujúcich prispevkov, myslim, ze priaznivo ovplyvnia moj dalsi zivot. Prajem Vam vsetko dobre a dakujem za to co pre nas robite.
Stefan

(104) katka
6 máj 2014 16:24:34

Otec Jaroslav ste SUPER!!!

(103) matka
5 máj 2014 17:35:10

Prosim za modlitbu za mojho syna aby odpustil svojim rodicom a nech citi ich lasku

(102) Silvia
30 apríl 2014 08:37:23

Dnes operujú našu spolusestru Aničku,čo sa jej stal úraz pred rokom v chráme.Prosme spoločne,nech Pán drží svoje uzdravujúce ruky nad ňou,aj nad lekármi.Ďakujeme vám,otec Jaroslav za vaše povzbudenia,modlitby,starostlivosť,..vďaka za všetko
Máme vás radi.

(101) Eva
27 apríl 2014 17:03:23

Ó, KRV A VODA, KTORÁ SI VYTRYSKLA ZO SRDCA JEŽIŠOVHO AKO ZDROJ MILOSRDENSTVA PRE NÁS - dúfame v Teba, vylej sa na všetkých kňazov aj na svojho pastiera o. Jaroslava(100) Tonka
24 apríl 2014 21:01:24

Srdečne Vás pozdravujem drahý otec Jaroslav a ďakujem Vám za všetky povzbudenia a rady, ktoré dávate všetkým a prosím o modlitbu za našu dcéru a jej počaté dieťatko po dvoch potratoch sa im podarilo počať teraz je v nemocnici lebo začala krvácať.Sedembolestná panna Mária ochráň ju aj jej maličke aby to všetko dobre dopadlo.

(99) Antónia
24 apríl 2014 12:02:29

Srdečne Vás pozdravujem drahý otec Jaroslav a ďakujem Vám za všetky povzbudenia a rady, ktoré dávate všetkým a prosím o modlitbu za našu dcéru a jej počaté dieťatko po dvoch potratoch sa im podarilo počať teraz je v nemocnici lebo začala krvácať.Sedembolestná panna Mária ochráň ju aj jej maličke aby to všetko dobre dopadlo.

(98) Lucka
22 apríl 2014 08:09:33

Prosím Vás o modlitbu za to aby sa mi nejako podarilo spraviť skúšku, ktorá ma čaká budúci týždeň a je veľmi náročná. Ďakujem pekne

(97) Bohuznámy
20 apríl 2014 19:09:00

Za mojich rodičov a požehnanie.

(96) Maria z LIpt.Mikulaša
19 apríl 2014 05:38:27

Drahy duchovny otče, prosim o modlitby pre mojho manzela, ktory skoncil s alkoholom podstupuje liečbu, no jeho zdravotny stav nie je najlepsi.Uz druhy tyzden mava teploty uziva aj antibiotika celkom zoslabol.Chcela by som mu pomoct no bohuzial neviem ako, tak mi ostavaju iba modlitby, aby mu nas milostivy Pan Boh pomohol a preto prosim aj Vas o modlitby aby v tom vydrzal a nespadol opat do toho bahna. A zaroven Vam chcem popriat milostiplne a pozehnane Velkonocne sviatky. PBZ

(95) ester111
15 apríl 2014 06:18:51

ahoj,mam muža ...ktory pije alkohol ...ale len ked pride domou z roboty to je cez víkend,už sommu našla aj skryte flaše s alkoholom som zufala mame 4 krasne deti poradttttttttttttte

(94) Bohuznamy
13 apríl 2014 18:17:55

Prosím o požehnanie pre celú rodinu a ochranu pred Zlým. Ďakujem

(93) Majka
30 marec 2014 19:19:41

Ahoj :-)

Ďakujem za túto stránku. Chcela som sa spýtať či by sa dal odstrániť príspevok, ktorý som dala na nástenku kde sa píšu úmysly. Dala som tam svoje priezvisko a to som asi nemala. Majka Barnová Ďakujem

(92) matka
27 marec 2014 11:37:31

Drahý duchovný otec Jaroslav, chcem sa spýtať, aký máte názor na spoločnú svätú spoveď u evanielikov, ktorý vyznávajú svoje hriechy len Bohu a nie priamo kňazovi.Ja som evanielička a verím, že táto spoveď je tak isto plnohodnotná, resp. účinná keď je úprimná a človek s kajúcim srdcom oľutuje svoje hriechy pred Bohom.
Ešte by ma zaujímalo, či je to hriech používať bylinku čistec napr. u detí ktoré su urieknuté príp. majú /zoči/.Ja to praktizujem u môjho dieťaťa a má to účinok.Ďakujem za odpoveď.Boh vás žehnaj za vašu ochotu venovať sa ľuďom.

(91) Vierka
26 marec 2014 10:11:41

Drahý duchovný otec.

chcem Vás poprosiť o radu. Veľmi má trápi vzťah môjho syna.
Má priateľku s ktorou chodí už 5 rokov a majú sa veľmi radi. A však ona je iného vyznania je vo viere Jehovovej. Už sa neraz rozišli len kvôli tomu..Vôbec neviem ako by to bolo, keby sa chceli zobrať..A ako by vychovávali detí..atď. Ja viem a akceptujem to veď Boh je len jeden, to je jedno akú vieru vyznávam. Strašne je to dobre dievča. Aj Syn sa veľmi trápi..Manžel má hroznu mienku o tejto viere, veľa počúva iných ľudí čo o nich hovoria zlé veci. Aj keď to nie je pravda. Ja som sa už nie raz stretla s týmito ľudmi a poviem Vám, že to vo mne nechalo veľmi dobrý dojem.. Sú to veľmi dobrí ľudia, a kážu všetko pekné a dobré a všetko sú výroky z biblie.. Modlím sa stále za svoje deti a za ich vzťahy a verím, že Pán Boh nám pomôže to zvládnuť, nech príde čokoľvek..
Ďakujem Vám duchovný otče za Vašu radu a prosím o modlitbu..
Pán Boh zaplať za všetko čo pre nás robíte. S úctou Vierka

(90) Milan
25 marec 2014 14:14:47

Chci Vás povzbudit ve Vaši službě a pomoc ve všem čeho zadáte.

(89) Mária
24 marec 2014 15:44:26

Otec Jaroslav dakujem Vám touto cestou za všetkých,ktorí sme sa v sobotu zúčastnili na duchovnej obnove v kláštore v Horných Orešanoch. Vaše slová boli balzamom na naše duše a slová o múdrych a nemúdrych pannách ešte teraz doznievajú.Vďaka za Vašu ochotu, trpezlivosť a čas nám venovaný. Nech Vás sprevádza Matka Sedembolestná a vyprosuje u svojho syna potrebné milosti pre vašu kňazskú službu. S úctou Mária.

(88) sk
24 marec 2014 09:54:32

Kto je môj blížny?
Myslím, že zatiaľ nebol identifikovaný.
Ozbíjaný žid má svojho blížneho samaritána, pretože tento má svedomie a cit. Kto je ale blížny samaritánovi? Nuž samaritán si musí blížneho zabezpečiť sám - zrodením z Panny. Je to ten blonďavý chlapček, ktorého drží madona na ľavom rameni. Modlitby OTČE náš a Zdravas Mária. Maličký Syn človeka rozhodne, či pôjdeš do večného života, alebo trápenia.
Je najvyšší čas začať sa modliť za znovuzrodenie, pretože tehotné a dojčiace to potom budú mať ťažké.
Nuž, ale každý sa stará len o svoje EGO.

(87) Silvia
19 marec 2014 20:01:59

Je tomu rok,čo naša spolusestra utrpela úraz pri výzdobe chrámu k Veľkej Noci.Má sa dobre,len čaká na termín operácie vložiť kúsok leb.kosti naspäť,ktorú museli vybrať pre opuch.
Prosíme naďalej o príhovor k Pánovi za zdarný priebeh operácie,za lekárov,aby sám Boh stál pri operačnom stole. Ďakujeme za modlitby,za ochranu,za prejavy spolucítenia,za vzájomnú lásku. Vďaka ti Pane Ježišu.

(86) Silvia
19 marec 2014 19:55:19

Je tomu rok,čo naša spolusestra utrpela úraz pri výzdobe chrámu k Veľkej Noci.Má sa dobre,len čaká na termín operácie vložiť kúsok leb.kosti naspäť,ktorú museli vybrať pre opuch.
Prosíme naďalej o príhovor k Pánovi za zdarný priebeh operácie,za lekárov,aby sám Boh stál pri operačnom stole. Ďakujeme za modlitby,za ochranu,za prejavy spolucítenia,za vzájomnú lásku. Vďaka ti Pane Ježišu.

(85) Majka
11 marec 2014 17:50:22

Otec Jaroslav, už ste sa dlho neozvali na tejto stránke. Deje sa niečo? Dajte o sebe vedieť. Drahý Ježišu, ty vidíš otca Jaroslava, vieš kde sa nachádza, čo prežíva, prosím žehnaj ho, pomáhaj mu a buď s ním. Nebeská mamka, zverujeme ho pod tvoju ochranu.

(84) Emanuela
10 marec 2014 13:01:22

Nikdy viac netuzim zit, ako prave vtedy, ked v hlbke seba samej citim, ze je Niekto, kto ma Miluje viac ako svoj zivot a komu na mne zalezi...
Milujem Svateho Ducha, ktory vo mne tazke, narocne,privysoke pravdy viery odhaluje tak jednoduchymi slovami, mne zrozumitelnymi a mocnymi v svojej jednoduchosti. Prave skrze toto posobenie Ducha Bozieho mozem pocuvat dvojakym sposobom: myslou a srdcom. Mozem vstupit do ticha kaplnky, a sustredit svoje bytie na NOM zriedle a vrchole mojho zivota. Ake potrebne je byt iba s NIM samym... bez stvorenia. Jeho pritomnost prebudza vo mne najkrasjie pocity, kazda sekunda je laskou,ktora sa neda opisat ludskym jazykom. Je cimsi mocnym, zaroven jemnym a sladkym. Vnimam, ze to bytie s NIM tak blizko, nikym nepozorovana ma vovadza k zriedlu,ktore mocne precitujem. Prislo mi na mysel, den ktory planujem pocas leta ,ist do hor, taha ma k vysinam, najviac vtedy ked nema sil kracat, som unavena rytmom zivota,kedy je tazko vystupovat samej...ked nenachadzam blizko seba niekoho kto ma taha vpred, skor stretavam ludi, ktory ma tahaju naspat. Ano je viac tych,ktori mi mozu pomoct k padu ako k rastu.
Vtedy najviac moje usta prahnu napit sa z zriedla zivej vody, ktore prameni na vrchole hor... Ked zavriem oci a vidim seba ako tuzim po tejto vode, hladam Teba, ako bezpecie ktoreho sa viditilne citelne drzim a kracam,vystupujem. Ked dojdem k pramenu-zriedlu ach aka sladkost a rozkos naplna mna celu, smiem vyprahnute usta ponorit v prameniacej vode a uhasit smad. Zrazu vidim, ako blizko som k Nebu, viac citim ako nekonecne ma Miluje sam BOH- Stvoritel, ze na vrchole hor vykopal pre mna zriedlo... Citim sa tak blizko Boha..., blizko neba, vnimam ako vetrom ma hlaska a tuli k sebe Otec, ohrieva ma slnkom...a moja unava,.. premiena sa na balzam radosti. Otec premiena moje srdce, i oci.. akoby vidim viac i dalej... precitujem take stastie, ze slzy sa zacali prudom predbiehat po mojej tvari...slzy stastia. Ze moj Otec mi dava spoznat ako velmi MU na mne zalezi, ze dokonale rozumie vsetkemu vo mne. Potvrdzuje uzrejmuje seba v Eucharistii ako zriedlo a vrchol, z ktoreho mam cerpat. Viem,ze aj vtedy ak ma nepochopis Ty,alebo ktokolvek z ludi, ON mi rozumie a je tu pre mna, vzdy, vsade, bez cakania, bez napatia, moj BOH. Viem, ked stracam silu kracat, to ON mi dava sviezost skrze seba, to ON ma premiena Laskou, On pokorny Pramen zivej vody, ktory sa stal Centrom mojho zivota. Svet moze a bude exizstovat bezo mna, ale ja nemozem byt bez BOHA. Zijem v Jeho rukach nie v svojich.
Chcem tuzim vystupovat na ten vrchol, osviezit a nasytit sa NIM, znovu a znovu.
Ach Obeta Kriza, Lasky samej, prekracas moj rozum, nemozem Ta pochopit, mozem iba verit, ze ma tak mocne Milujes a davas seba. Nielen to, das sa uvaznit na zemi,aby som ja uboha nezabudla na Teba a vzdy mala za Kym prist. Ved iba Ty mas,vzdy pre mna cas, vo dne i v noci. Iba Ty dokonale rozumies vsetkym zachvevom vo mne.Dal si si prebit srdce aby som ja mala kde odpocinut, aby som sa mohla ponorit do Lasky samej a iba byt pri Tebe,moj BOH. Uzdrav vsetko vo mne co niesi Ty, cim Ta neoslavujem, premienaj ma v seba, lebo ja bez Teba nedokazem zit.
Otce milovania najhodnesji a milujuci, chcem Ti vytancovat moj zivot na melodiu aku mi zahras...Chcem byt Tvoju neviditelnou ukrytou lampou aj pre najblizsich, ktorej zivot sa bude spalovat v ohni, ktory uzries iba Ty sam a ocko,ktoreho si mi dal. Mojim knotikom bude viera, plamienkom laska a olej Ty SAM skrze mojho ocka. Tuzim Ta milovat, tak ako som v svojej bytosti schopna... Kriste napln moj zivot tak ako po tom tuzis Ty. Tuzim po Tebe, Tvoja Laska ma pritahuje viac a viac. Zamilovala som sa do Teba, lebo Tvoja Laska zaplavila a zapalila skrz naskrz. Uchvatil si ma a raz a navzdy Oslovil. Tvoja Laska ma zenie,nuti, taha,byt, prebyvat v srdci Lasky.
Moja milovana Eucharistia, nedokazem zit bez Teba,
si pre mna zriedlo zivej vody,
si pre mna vrchol vsetkeho,
si pre mna ohen v zime,
si pre mna svetlo v tme,
si pre mna viac ako liek pre tazko choreho,
si pre mna radost v smutku,
si pre mna najmilovnejsim Niekym...

(83) sk
23 február 2014 16:49:47

Pravdepodobne pri druhom príchode príde Syn človeka aj so zástupom svojich súrodencov (anjeli a svätí). Jednoducho sa priblížia. Človeka si predstavujem ako večný tieň Boha, teda jeho obraz a podobu. Takto to bolo na počiatku. Tento Človek sa nemal dať stvoriť v 1.a 2. kap. Gn., ale mal splodiť Syna Človeka. Kto sa za to modlí, ten tohoto potomka v zástupe bude mať, a ten ho zachráni a kto ho nebude mať - odchod medzi capov.
Alebo je to úplne inak?

(82) Tonka
22 február 2014 19:08:08

Dobrý deň,
v prvom rade sa chcem Pánu Bohu poďakovať za Vás a vašu ochotu venovať sa ľudom.
Chcem sa tiež opýtať, čo mám robiť, keď sa vo svojom živote často cítim opustená. Mám skvelú rodinu a často sa modlím a chodím aj na adoráciu, čo mi veľmi pomáha. Viem že Boh je pri mne, ale často cítim úzkosť.
Neviem, čo mám v živote robiť, na všetko sa cítim neschopná a ťažko sa mi komunikuje s ľuďmi - medzi ľuďmi sa cítim poviazaná hoci ich poznám už aj dlhšie - neviem byť sama sebou - a to ma dosť trápi. Vlastne mám pocit, že neviem kto som.
Viem, že Boh mi určite pomáha, snažím sa na neho spoľahnúť, ale je to dosť ťažké, zvlášť v tejto dobe, keď mám pocit, že názory ako mám ja nik nevie pochopiť - aj preto mám problém vyjadriť to čo cítim a čo si myslím.
ďakujem Bohu, že k nemu môžem prísť kedykoľvek, a že mi dá vždy novú silu.
prosím aj o modlitbu, aby som zvládala školu, kde toho máme dosť veľa a je to dosť náročné aj na spoluprácu s druhými ľuďmi. prosím aby aj oni mali so mnou pochopenie, a nevadilo im že spolupracujú práve so mnou.

ďakujem

(81) andrea
18 február 2014 18:00:04

chcem Vás poprosiť o váš názor. Bola som na kurze Filip, a odvtedy mávam sny, ktoré sa na druhý deň splnia. Napríklad ponuka do zamestnania, havária brata a iné sa mi snívalo a potom sa to stalo. Mám to považovať za dar Ducha, alebo si to nevšímať. Posledný týždeň mávam nádherné sny. A to, že počujem srdcom Pannu Máriu, alebo sa modlím a prežívam Božiu prítomnosť. Snívalo sa mi, že zverujem svoje počaté dieťatko pod ochranu Nazaretskej rodiny. Ale dieťatko nečakám, lebo nemôžeme mať deti.ďakujem! prajem požehnaný čas

(80) Viera
18 február 2014 13:07:08

Drahý duchovný otec,

chcem Vás veľmi pekne poprosiť o modlitbu za moju matku, ktorá sa v nedeľu dožije 70 rokov. Nie som s ňou v kontakte, od kedy som sa vydala 25 rokov. Na posledy sme sa videli na dedičskom konaní, keď môj ocko zomrel v roku 2007. Naš rodinný život nebol veľmi dobrý, nemala som príjemné detstvo, mala som byť pridelená do detského domova, a však babka si ma zobrala do opatery a vychovávala ma až pokiaľ som sa nevydala. Jej vďačím za všetko, ako ma vychovala a viedla k Bohu. Nech odpočíva v pokoji. Stále sa za matku modlím a tak tiež za brata, ktorý žije s ňou, je trošku mentálne zaostalejší. Ale nechcem Vám Tú rozpisovať celé moje detstvo. Nechcem už na to spomínať. Všetko je v Božích rukách. Matke som už dávno odpustila. Mám šťastnú, zdravú rodinu a dobrého manžela za čo pánu Bohu z celého srdca ďakujem, chválim a velebím, nech je mu česť a sláva na veky vekov..Amen
Budúcnosť svojej matky, brata a hlavne svojej milovanej rodiny zverujem do rúk Božích..
Verím a dúfam v Božie milosrdenstvo, viem že Boh to všetko zariadi, tak ako má byť, len ho prosím, aby som to s pokorou prijala a mu dôverovala..
Pán Boh zaplať duchovný otče za Vaše modlitby a Vaše obety.. Nech Vás náš nebeský otec v nebi odmení za to, čo pre nás hriešnych ľudí robíte.. Ešte raz Pán Boh zaplať...

(79) renca
16 február 2014 16:02:46

Pane bud pri mne,daj mi svoju prítomnosť, potrebujem Ta...

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux