Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
1 + 1=

(780)
(330) Pre Iove
2 máj 2016 08:08:34

Pochválený buď Ježiš Kristus. Milá sestra, ďakujem, že ste mi tu napísala. Áno, je to možné sa vziať v katolíckom kostole, keď by bol Váš snúbenec evanjelik. Je tu však potrebné mať povolenie od otca biskuba. To za snúbencov žiada miestny farár. Myslím si že, raz alebo dvakrát som asistoval pri uzatváraní manželstva, keď jedna stránka bola katolíckeho vyznania a druhá evanjelického. A pýtate sa ma tiež, že keď by som chcela mať vzťah s evanjelikom, či je to hriech. To je z Vašej strany veľká úprimnosť, takto sa pýtať. A je to dobrý znak, že máte veľké a milujúce srdce. To,že sa dievča zaľúbi a začne sa s chlapcom kamarátiť, stretávať, tak to je normálne a prirodzené. Nemôžeme to nazývať hriechom. Cirkev si je vedomá toho, že každý človek má prirodzené právo na uzatvorenie manželstva a splodenie potomstva. Teda aj zaľúbiť sa.
Pre veriaceho katolíka a pre veriacu katolíčku, z pohľadu prežívania viery, je určite najlepšie zosobášiť sa s veriacou katolíčkou, katolíkom. Ale Cirkev za podmienok určeným právom a záruk, že nehrozí duchovné nebezpečenstvo katolíckej strane, miešané manželstvá podvoľuje. Prosím Vás, poraďte sa aj s vašim spovedníkom, alebo s kňazom, ktorý Vás pozná. Všetci, ktorí vstupujú do manželstva, chcú byť šťastní nie len mesiac, rok, päť rokov, či desať, dvadsať, ale celý život. Želám Vám všetko dobré. Pán s vami. Jaroslav, brat.

(329) Jozef
1 máj 2016 15:52:20

Ďakujem našiel som stránku akú som hľadal. Nech vám žehná dobrotivy Pán BOH

(328) Jozef
1 máj 2016 15:52:13

Ďakujem našiel som stránku akú som hľadal. Nech vám žehná dobrotivy Pán BOH

(327) Taňa
1 máj 2016 12:23:26

Dobrý deň pán farár.Aj ja by som chcela položiť jednu otázku,ktorá ma dlho trápi.Neviem ci môžem pristupovať k sv.prijímaniu,ak uz po tyzdni po sv.spovedi sa citim taka nehodná. Stále nad tým rozmýšľam a mam pochybnosti.Nie som si ista či mam alebo nemam ťažké hriechy.napr.manzel ma nahneva alebo deti,ci jednu si zapalim.Chcela by som žiť čisto,dobre,bez konfliktov,len mam pocit ze to by som sa s nikým ani stretnúť nemohla.

(326) love
28 apríl 2016 13:23:49

Drahý otec Jaroslav chcela by som sa Vás opýtať je hriechom ak by som chcela mať vzťah s chlapcom evanjelikom ja som rímo-katolíčka? Cítim že sa máme radi a mohla by byť z toho láska. A poprípade mohli by sme sa vziať v katolíckom kostole čo je k tomu treba. Pán Boh zaplať za odpoveď.

(325) Marta Bordáková
27 apríl 2016 11:19:08

Pán farár, želám Vám k Vášmu sviatku veľa Božieho požehnania, šťastia, zdravia a pokoja.

(324) Bohuznáma
27 apríl 2016 10:55:43

Otec Jaroslav, ďakujeme za modlitby a povzbudivé slová. Prajeme Vám veľa zdravia, nech Pán žehná Vašu námahu, Vašu ochotu slúžiť nám cez túto stránku, nech Pán vypočuje Vaše starosti, o ktorých iba on vie. Všetko najlepšie k meninám.

(323) Milan
26 apríl 2016 16:04:24

Otce, nech Vas pozehna Boh a aj Vasu mamku...Dnes je velmi zla doba a svet potrebuje svatych knazov...

(322) Mária
16 apríl 2016 06:25:42

Drahý môj Bože zo srdca Ti ďakujem za duchovného otca Jaroslava žehnaj ho a pomáhaj mu v jeho krásnej a náročnej službe a prosím Ťa za všetkých čo majú trápenia, choroby, bolesti,sny, prosby aby sa im pomohol a požehnal ich svojou nekonečnou dobrotou a láskou.

Velebí moja duša Pána...

(321) Maťka
15 apríl 2016 18:55:20

Prosím Vás o modlitby o dar dieťatka pre manželov Maťku a Miška,je to pre nás veľmi ťažké,prosím Vás z celého srdca o modlitby. Prosím Vás o modlitby pre moju sestru Emku v požehnanom stave a tiež o modlitby pre všetky tehotné mamičky, nech ich Pán žehná a ochraňuje. Pán Boh zaplať.Pán Jaroslav Vám patrí veľká vďaka za slová viery,lásky,povzbudenia a nádeje.Nech Vás Pán žehná a ochraňuje.

(320) Za sestru Lydku
15 apríl 2016 06:59:02

ťa, Pane Ježišu prosíme, spolu s jej mamičkou, osloboď jej dušu od strachu a úzkosti, posilni jej vieru, daruj jej svoju milosť. Máš tu aj svojich lekárov, aj skrze nich pomáhaš človeku, aby znovu nadobudol zdravie duše i tela. Dôverujeme ti, Pane Ježišu a prosíme ťa o pomoc. Za všetko ti ďakujeme. V tvojom pláne s nami je všetko pre naše dobro. Amen. Mamička, pozdravte Lydku odo mňa. Pekný deň prajem a všetko dobré.

(319) Milá sestra v Kristovi
15 apríl 2016 06:42:27

ďakujem za srdečné povzbudenie pre moju kňazskú službu. Potešila ste ma. Žehnám Vám a všetko dobré prajem. Držte sa. Váš brat Jaroslav.

(318) Pre Máriu
15 apríl 2016 06:34:09

Ďakujem Vám, milá Mária, že ste mi tu napísala. Po prečítaní vašich slov som si položil otázku: Kto z nás môže byť spasený? A odpoveď nám dáva sám Pán Ježiš: "Čo je nemožné ľudom, je možné Bohu." Prečo Vaša starká odmietla kňaza, aké mala na to dôvody, na tom my už nič nezmeníme, ostáva nám len dúfať, že jej duša je napokon zachránená. Spomínam si na môjho bývalého farníka, ktorý pracoval ako mäsiar a robil fakt dobré klobásky a iné výrobky z mäsa, avšak vážne ochorel a tiež napokon pred smrťou odmietol kňaza. Jeho príbuzných som dobre poznal a bolo im to veľmi ľúto, že sa takto zachoval. Ale hovorili mi tiež, že mal veľké bolesti a možno že aj táto skutočnosť zavážila, prečo odmietol kňaza. Pravé pohnútky však pozná iba Pán. Doteraz si však pamätám, že pri poslednej rozlúčke a pohrebných obradoch tohto nášho brata bolo toľko ľudí, plný kostol a ešte aj vonku ich veľmi veľa stálo, ako nikdy predtým a myslím si, že ani potom. Ľudia ho mali radi a chutili im aj tie výrobky z mäsa, ktoré pre nich urobil. Bol taký pracovitý a ľudský. Modlili sme sa spoločne za jeho nesmrteľnú dušu. Dodnes si pamätám jeho meno i priezvisko. Tiež nám ostáva dúfať, že to napokon pre neho dobre dopadlo. Veď to, čo je nemožné ľuďom, je možné Bohu. Pán vidí do srdca a my vlastne ani nevieme, čo sa odohráva v duši človeka, v polsedných chvílach, kým je ešte v smrteľnom tele. Pán dáva milosť a spásu komu chce a ako chce. Iste je pre nás lepšie každú chvíľu života spolupracovať s Božou milosťou. Avšak aj na to potrebujeme pomáhajúcu milosť. Nemôžeme sa ani vystatovať a ani nič predčasne súdiť. Keď príde Pán, On osvetlí, čo je skryté v tme, a vyjaví úmysly sŕdc. Vtedy každý dostane pochvalu od Boha. Pýtate sa, že či môžete dať za starkú odslúžiť svätú omšu, áno môžete. Tak osobne, keď bude na to vhodná príležitosť, povedzte aj kňazovi vo Vašej farnosti, že ako to v skutočnosti bolo. Modlite sa hlavne srdcom a s úplnou dôverou. A Vy máte krásne srdce, úprimné a plné lásky. V Eucharistickej modlitbe sa Cirkev neustále modlí za zosnulých: Pamätaj, Otče, i na našich zosnulých bratov a sestry, ktorí zomreli v nádeji na vzkriesenie i na všetkých, ktorí v tvojej milosti odišli z tohto sveta, a dovoľ im uvidieť svetlo tvoje tváre. Aj keď sa ľudia zabúdajú modliť za zosnulých, Cirkev nezabúda. Buďme vďační, nášmu Bohu. On nás miluje aj vtedy, keď smie niekedy aj taký tvrdohlaví. Čo je nemožné nám ľuďom, Bohu je možné. V nádeji sme spasení. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Žehnám Vám.

(317) Matka
14 apríl 2016 21:46:40

Prosím o modlitby za oslobodenie mojej dcéry Lidky od strachu a úzkosti a za uzdravenie jej duše a tela. Ďakujem zo srdca.

(316) Mária
13 apríl 2016 21:03:09

Dobrý večer Vážený duchovný otec Jaroslav. Chcela by som sa spýtať starká zomrela pred 4rokmi a nebola vyspovedaná odmietla veľmi razantne a otec v nevedomosti povedal, že bola zaopatrená čo robiť treba to povedať kňazovi aby odslúžil omšu, mám sa za ňu modliť nejakú modlitbu mohla sa jej duša dostať do neba?

Nech Vás Pán Boh žehná a sprevádza životom každý jeden deň.
Pán Boh zaplať.

(315) sestra
13 apríl 2016 19:31:56

Jaroslav, želám ti veľa Lásky, Svetlo a Pokoj. Nech je Tvoje srdce naplnené Radosťou a Bázňou, aby si kamkoľvek pôjdeš hlásal tú radostnú zvesť, ktorá ľuďom dáva Nádej a Večný Život.

Všetko dobré:))

(314) Jaroslav
31 marec 2016 14:45:09

Všetkým Vám ďakujem, drahí bratia a milé sestry, že ste mi tu napísali. Michaele som odpovedal mailom. Brat Štefan, ďakujem za povzbudenie. Keď slávim svätú omšu, tak vkladám do modlitieb veriacich aj prosbu za všetkých bratov a za všetky sestry, ktorí(é) sa odporúčali do mojich alebo našich modlitieb. Teda zahŕňam tam aj všetky úmysly modlitieb napísané na stránke srdcepastiera. Uvedomujem si aj to, že niektorí bratia a sestry si môžu myslieť, že moje modlitby alebo naše modlitby budú skôr vypočuté ako napr. ich modlitby. Skutočnosť je však taká, že aj ja som len hriešnik a potrebujem robiť pokánie. Avšak vždy prosím Pána s vierou a s láskou, s vedomím si svojej úbohosti. Stojím pred ním a prosím: Zmiluj sa nad nami, Pane a vyslyš nás. Ak aj vieme robiť dobre a robíme dobre, tak len vďaka Tvojej milosti. Ak sa aj vieme modliť, tak vďaka Tvojej milosti. Nemôžeme sa nad nikým vyvyšovať a ani nikoho nesmieme ponižovať. Máme ostať ľuďmi so skrúšeným a pokorným srdcom. Požehnaj nám všetkým, Pane. Odpusť nám všetkým naše viny. Chráň nás pred zlým. Pomáhaj nám svojou milosťou udržiavať si jazyk na uzde a telo v čistote. Bez Tvojej pomoci to nevieme. Aké milé je vedieť a teda poznať, Pane, že nás miluješ do krajnosti a že ti záleží ti na každom človeku žijúcom na zemi. Zachráň nás, Bože, naša spása. Amen. Drahí bratia a milé sestry, všetko dobré Vám prajem a ďakujem za modlitby. Chcem aby ste boli šťastní(é) a žili tu tak, aby sme raz žili večne v nebi. Túžime po dare spásy. Všetko je milosť.

(313) Michaela
18 marec 2016 09:07:01

Prepáčte prosím, nechcem Vás týmto e-mailom obťažovať, ale chcela by som Vás poprosiť o radu v jednej veci a požiadať Vás o pomoc. Prepáčte, že takto píšem, no ide o niečo, čo sa hanbím opýtať osobne. Ide o to, že sa bojím, či som dobre vyspovedala jeden hriech. Nedávno sa mi stalo, že som asi spravila sebaukajanie (teda asi, pretože som poriadne ani nevedela, no keď som si to googlila, tak som zistila, že asi to bolo to). To sa mi takmer vôbec nestáva, ani nemám problém s čistotou, ani som to vôbec nemala v pláne, len mám pocit, že tak nejak sa mi to stalo a trvalo to len chvíľu. No aj tak som z toho mala zlý pocit. Na spovedi som sa to hanbila nazvať tým pojmom, tak som povedala, že som robila necudné správanie. Myslela som si, že to tak môžem povedať. Len teraz ma to trápi a cítim nepokoj, či som to takto mohla povedať a či moja spoveď bola platná... Prosím poraďte mi, či môžem byť pokojná alebo či musím ísť ešte raz na spoveď a pomenovať to presne tým pojmom... Ďakujem.

(312) Michaela
18 marec 2016 09:06:57

Prepáčte prosím, nechcem Vás týmto e-mailom obťažovať, ale chcela by som Vás poprosiť o radu v jednej veci a požiadať Vás o pomoc. Prepáčte, že takto píšem, no ide o niečo, čo sa hanbím opýtať osobne. Ide o to, že sa bojím, či som dobre vyspovedala jeden hriech. Nedávno sa mi stalo, že som asi spravila sebaukajanie (teda asi, pretože som poriadne ani nevedela, no keď som si to googlila, tak som zistila, že asi to bolo to). To sa mi takmer vôbec nestáva, ani nemám problém s čistotou, ani som to vôbec nemala v pláne, len mám pocit, že tak nejak sa mi to stalo a trvalo to len chvíľu. No aj tak som z toho mala zlý pocit. Na spovedi som sa to hanbila nazvať tým pojmom, tak som povedala, že som robila necudné správanie. Myslela som si, že to tak môžem povedať. Len teraz ma to trápi a cítim nepokoj, či som to takto mohla povedať a či moja spoveď bola platná... Prosím poraďte mi, či môžem byť pokojná alebo či musím ísť ešte raz na spoveď a pomenovať to presne tým pojmom... Ďakujem.

(311) Štefan
9 marec 2016 12:53:49

Pán Ťa miluje !

(310) Martinka
17 február 2016 17:16:03

Prosím z celého srdiečka o uzdravenie mojej duše a srdca, pretože prežívam pre mňa veľmi náročné obdobie a cítim sa veľmi opustená. Prosím Ťa pane priveď mi do života človeka, s ktorým budem šťastná,milovaná a budeme si vzájomnou oporou, veľmi to potrebujem. Ďakujem

(309) terezia
26 január 2016 19:26:09

Pozdravujem, chcela by som sa Vas spytat na vas nazor na Zjavenia Danky - http://www.tymian.estranky.sk/clanky/posolstva-panny-marie/ či ich uznava Cirkev alebo ako podlozit, ak nie su akceptovatelne. na fb sa siria nejake ich modlitby a ja by som chcela vediet, ake stanovisko k tomu zaujat. dakujem Tatranska Terezia

(308) terezia
26 január 2016 19:25:42

Pozdravujem, chcela by som sa Vas spytat na vas nazor na Zjavenia Danky - http://www.tymian.estranky.sk/clanky/posolstva-panny-marie/ či ich uznava Cirkev alebo ako podlozit, ak nie su akceptovatelne. na fb sa siria nejake ich modlitby a ja by som chcela vediet, ake stanovisko k tomu zaujat. dakujem Tatranska Terezia

(307) Anonym
24 január 2016 08:33:25

Prosím o modlitbu za môjho syn Vlada ktorý sa dostal nechtiac do veľkých problémov a každý deň sa modlím za jeho oslobodenie. Je tam veľa nevyjasnených vecí a viditeľný nátlak z druhej strany. Prosím aj o silu pre neho aj pre mňa, aby sme to v zdraví všetko prekonali. Ďakujem. Boh je láska

(306) Anonym
24 január 2016 08:33:25

Prosím o modlitbu za môjho syn Vlada ktorý sa dostal nechtiac do veľkých problémov a každý deň sa modlím za jeho oslobodenie. Je tam veľa nevyjasnených vecí a viditeľný nátlak z druhej strany. Prosím aj o silu pre neho aj pre mňa, aby sme to v zdraví všetko prekonali. Ďakujem. Boh je láska

(305) Mária
21 január 2016 10:24:31

Povzbudenie pre Stanku. Milá Stanka, aj ja už dlhšie trpím takým istým strachom, je to nepríjemné, je to diagnoza tzv. agorafobia, sú na to lieky neboj sa vyhladať lekára,dá sa to tlmit a zvládat s Božou pomocou. Velmi Ti držím palce, myslím na Teba aj v modlitbách. Hlava hore náš Pán vie prečo nám to zoslal, dôveruj!!!!!!

(304) Mária
21 január 2016 10:24:31

Povzbudenie pre Stanku. Milá Stanka, aj ja už dlhšie trpím takým istým strachom, je to nepríjemné, je to diagnoza tzv. agorafobia, sú na to lieky neboj sa vyhladať lekára,dá sa to tlmit a zvládat s Božou pomocou. Velmi Ti držím palce, myslím na Teba aj v modlitbách. Hlava hore náš Pán vie prečo nám to zoslal, dôveruj!!!!!!

(303) Mária
21 január 2016 10:24:21

Povzbudenie pre Stanku. Milá Stanka, aj ja už dlhšie trpím takým istým strachom, je to nepríjemné, je to diagnoza tzv. agorafobia, sú na to lieky neboj sa vyhladať lekára,dá sa to tlmit a zvládat s Božou pomocou. Velmi Ti držím palce, myslím na Teba aj v modlitbách. Hlava hore náš Pán vie prečo nám to zoslal, dôveruj!!!!!!

(302) anonym
19 január 2016 15:02:05

Prosím ta Pane pomáhaj mi v tomto skuskovom období uz nemam silu na to

(301) Katarína
17 január 2016 16:56:37

Prosím o uzdravenie pre kňaza, ktorý zápasí o čistotu. Vďaka

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)