Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
9 + 1=

(780)
(420) Marína
11 december 2016 18:24:18

Chcela by som sa spytat,ci plati pre nas katolikov ak sa zucastnime na sv.spovedi u evanjelikov..ci je teda takato sv.spoved pre nas platna...dakujem

(419) Veronika
4 december 2016 18:44:37

Prosím o modlitbu za uzdravenie všetkých tých, za ktorých sa modlievam a prosím i sama o ich zdravie, a pripájam prosbu o modlitbu za zlepšenie vzťahu môjho manžela a dcérky....Bohu vďaka a aj Vám, pán farár Jaroslav.


(418) Anna
4 december 2016 11:32:49

Prosím o modlitby za uzdravenie môjho priateľa a zároveň prosím preň o dar viery.
Ďakujem

(417) Anna
4 december 2016 11:32:44

Prosím o modlitby za uzdravenie môjho priateľa a zároveň prosím preň o dar viery.
Ďakujem

(416) Pre Lenku
1 december 2016 09:47:50

Pozdravujem Vás a ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke ohľadom generálnej spovede. Človek, ktorý sa vyznáva so svojich hriechov pravidelne, tak má tie hriechy aj skutočne odpustené - verím v odpustenie hriechov - takto sa modlíme vo vyznaní viery. A je to pravda. To znamená, že už tie hriechy, ktoré som vyznal vo sviatosti zmierenia, priznal som sa k nim a náležite som ich aj oľutoval, mám ich aj odpustené. Už ich nemám hovoriť pri ďalšej spovedi alebo aj pri takzvanej "generálnej spovedi". Lebo tým by som v sebe poprel vyznanie, že verím v odpustenie hriechov. Viete, konať si generálne spovede a stále opakovať to isté z minulosti, z čoho sa už človek vyznal, nie je správne. Zbytočne sa budeme strachovať, keď Boh je láska. On nezabudol na naše vyznanie, upokorenie sa pred ním a odpustil nám. Treba nám veriť v túto pravdu. Milosť Božia nech nám pomáha. Pýtate sa ma, že či môžete pristupovať k spovedi dovtedy, pokiaľ si nevykonáte generálnu spoveď. Ak ste spáchala nejaký smrteľný, ťažký hriech a doteraz ste sa z neho nevyznala, tak urobte tak čím skôr. A nie že ten hriech budete v sebe držať pol roka a to len preto, že máte už dohodnutú generálnu spoveď. Ja som dlho nepoznal pojem generálna spoveď, poznal som len spoveď, a tak ako mi niektoré hriechy z minulosti prichádzali na rozum, tak som ich rad za radom vyznával v spovediach. Nebolo to tak, že tento hriech poviem až o dva týždne, teraz nie. Bolo by to také zvláštne zmýšľanie. Niekedy tak človek hovorí na prednáškach o "generálnej spovedi" a ľudí to niekedy motivuje zase k tomu, aby tie isté hriechy znovu a znovu vyznávali v spovediach. Ale takto nemá byť. Z čoho som sa už raz vyznal - koniec, bodka. Verím v odpustenie hriechov. A ako si na niečo z minulosti spomeniem, nejak sa mi to tak ukáže, tak vtedy sa pri najbližšej spovedi z toho vyznám. Ak je toho veľa z tej minulosti, a človek nebol vtedy taký úprimný a mnohé veci vedome zamlčiaval, potom na ne zabudol, a teraz sa mu to tak ukazuje, milosť pôsobí a treba sa z toho čím skôr vyznať. Poďakovať Pánovi za všetko dobro. Za odpustenie hriechov, za kajúcnosť. A prosiť za dar spolupráce s Božou milosťou. Pán vie o nás všetko a Ježiš je tu, klope nám na srdce, chce vstúpiť dnu a urobiť si tam hostinu Božej lásky, ktorá prekryje aj naše hriechy, našu úbohosť. Amen. Všetko dobré prajem Lenka. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Ďakujem všetkým, ktorí ste mi tu napísali.

(415) Lenka
19 november 2016 15:54:03

Dobrýdeň, chcela by som sa vás opýtať, ohľadom generálnej spovede. Keď chcem ísť na generálnu spoveď, ale až o pár mesiacov (z dôvodu pobytu v zahraničí)môžem dovtedy pristupovat k spovedi, bez toho aby som bola na generálnu spoveď? Pán Boh zaplať

(414) lenka
16 november 2016 23:11:26

Pochvaleny buď Ježiš Kristus! Som veľmi vďačná Pánu Bohu za takýchto obetavých kňazov. Lekár lieči telo a kňaz dušu. No úplne uzdravenie, pochádza z Božej vôle.Keď Boha prosíme či už o uzdravenie prosíme ho a cítime sa zraneny, zlomený. Vaše slová budem sa za vás modliť ma naplnili pocitom lásky a pochopenia.Pán Boh zaplať.

(413) lenka
16 november 2016 23:11:21

Pochvaleny buď Ježiš Kristus! Som veľmi vďačná Pánu Bohu za takýchto obetavých kňazov. Lekár lieči telo a kňaz dušu. No úplne uzdravenie, pochádza z Božej vôle.Keď Boha prosíme či už o uzdravenie prosíme ho a cítime sa zraneny, zlomený. Vaše slová budem sa za vás modliť ma naplnili pocitom lásky a pochopenia.Pán Boh zaplať.

(412) Bohuznáma
16 november 2016 08:53:35

Otec Jaroslav, ďakujem za odpoveď na myšlienku dňa, najmä za jej vysvetlenie. Mýliť sa môže každý, aj ja som v jednej prosbe urobila pravopisnú hrubú chybu pri bežnom slovíčku, ktoré sa často používa. Ešte raz ďakujem. Prajem požehnaný deň.

(411) Andrej
13 november 2016 17:40:44

Pochválený bud Ježiš Kristus.
Užastná stránka na ktorej sa da krásne šíriť viera...česť Vám otec Jaroslav!

(410) Viera
13 november 2016 12:35:56

Otec Jaroslav,ďakujem Vám za Vašu reakciu na môj úmysel, povzbudenie a usmernenie. Som veĺmi vďačná Bohu za Vás, zahrnula som Vás do mojich každodenných modlidieb. PBZ.

(409) Vidová H.
13 november 2016 09:00:25

Prosím o modlitbu a sv.omsu za silnú vieru pre syna a o dar dieťaťa pre dcérku s manzelom.

(408) Myšlienka dňa
9 november 2016 06:25:03

na dátum 16. 10. 2016 bola nasledovná: "Duchovný boj proti neviditeľným nepriateľom patrí všetkým. Ale bojovať proti viditeľným nepriateľom..., verejným vyznávaním Kristovho mena patrí birmovaným." Mali sme tam 16. 10. chybu, namiesto "viditeľným nepriateľom" sme mali v Myšlienke dňa napísané "viditeľným priateľom". Neviditeľní nepriatelia - to je vlastne diabol - knieža tohto sveta, zlí anjeli (padlí anjeli), mocnosti temna; Viditeľní nepriatelia - to sú vlastne tí ľudia, ktorí nám pre našu vieru v Krista ubližujú, prenasledujú nás a všetko zlé o nás hovoria. Vo Svätom Písme máme od nášho Pána, Ježiša Krista odkaz, aby sme milovali svojich nepriateľov (viditeľných). Čo môžeme aj robiť. Diablovi sa máme vzoprieť a utečie od nás. Diabol nemiluje, pretože on nemá pozitívny svet. Keby miloval, už by nebol diablom. Máme počúvať to, čo nám hovorí Ježiš. A zoslal nám svojho Ducha Svätého, aby nás uviedol do plnej pravdy. A skrze Ducha Svätého je v našich srdciach rozliata Božia láska. Pán Ježiš nás vedie podľa svojho zámeru a nakoniec nás prijme do slávy. Je to Boží dar. Je to Božia milosť. Dôverujme Kristovi a nábožnosť so spokojnosťou považujme naozaj za veľký zisk. Amen. S kresťanským pozdravom Jaroslav, brat. Pán s vami.

(407) Darina, Mária, Veronika,
8 november 2016 23:47:37

Peter, Martina, Bohuznáma, Anna... ďakujem Vám, že ste mi napísali. Vďačnosť je dôležitá čnosť v našom živote. Vo Svätom Písme máme celkom jasný a stručný odkaz: Buďte vďační! Ďakovať Bohu máme každý deň a podľa našej ľudskej prirodzenosti si máme byť vďační aj navzájom, keď si slúžime, pomáhame, obdaruvávame sa a pod. Rodičia nás viedli už od malička k vďačnosti. Spomínam si na tie spoločné návštevy s nimi u starých rodičov, u krstných, príbuzných a priateľov, neobišla sa ani jedna naša návšteva bez slovíčka ďakujem. Keď mi tu napíšete a ja si to čítam, tak Vám v srdci ďakujem, žehnám Vám a prosím Pána o milosť pre Vás. A na Vaše otázky, nie že by som nesnažil na ne odpovedať, ale uvedomujem si skutočnosť, že je to skôr na osobný rozhovor s kňazom, duchovným vodcom, spovedníkom. Totiž niekto môže potom niečo vytrhnúť z kontextu a nesprávne to interpretovať ďalej. Pán Ježiš nás vyzýva k takej opatrnosti. Niekedy človek môže niečo napísať, pričom sa ho to vôbec netýka, môže mať nejaký falošný zámer. Ďakujem Vám za porozumenie. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(406) Darina
8 november 2016 04:36:27

Bohu vdaka za knazov,ktorych nam Pane posielas.Dakujem za modlitby,za to ze ste. Vdaka za kazdeho knaza,ktory sa z laskou stara o svojich farnikov a ostatnych ludi.Boze zehnaj svojich knazov,aby ti mohli dobre sluzit a teba Pane velebit.

(405) mária
5 november 2016 21:28:04

VĎAKA!

(404) Veronika
5 november 2016 20:38:39

Prosím o modlitbu za zdravie synovca Juraja, za uzdravenie nášho spolubrata Zdenka a Daniela. Sú to všetko mladí ľudia, prosím...za ich uzdravenie.Bohu vďaka...

(403) peter
2 november 2016 22:41:24

Dobrí deň prosím vás o modlitbu za mňa za uzdravenie depresia nervozita úzkosť stres strach a zablokovaná hrudna chrbtica prosím vás o modlitbu ďakujem mozte mi aj napísať na email playboy945@azet.sk ďakujem.

(402) Veronika
1 november 2016 20:02:46

prosím o modlitbu za synovca Juraja, za jeho zdravie a za zdravie mojej malinkej vnučky...

(401) Martina
1 november 2016 19:54:08

Dobry vecer,

chcem sa spytat, ci moze dat niekto iny meno nenarodenemu dietatu, aby bolo zapisane do knihy zivota? Svagrina dietatko spontanne potratila a odmietla mu dat meno, je neveriaca a jej manzel je veriaci.
Vopred dakujem za Vasu odpoved a sluzbu rady i prihovoru, ktory tymto sposobom ponukate.

(400) Peter
27 október 2016 12:43:50

Dobrí deň prosím o modlitbu za vnútorné uzdravenie a pamete ďakujem vám aj pánu bohu.

(399) Mária
18 október 2016 14:41:27

Dobrý deň, môže rozvedená žena sobášena v kostole chodit na spoved a na prijimanie, ak nežije v spolocnej domacnosti s mužom ale udržuje s ním pohlavný styk?

(398) Bohuznáma
16 október 2016 16:23:02

Dobrý večer. Otec Jaroslav, ako mám rozumieť dnešnej myšlienke dňa? / zo 16.10./ Prosím Vás o krátke vysvetlenie. Ďakujem.

(397) Anna
12 október 2016 21:27:42

Drahy otec Jaroslav, rada by som pocula Vas nazor na situaciu, ktora sa deje v mojej rodine. Mam kamaratku (45), ktora ma vazne problemy s dusevnym ochorenim. Pred rokom si siahla na zivot, ale podarilo sa ju zachranit. Nastastie sa trochu preliecila, ale problemy pretrvavaju:( Zacali sme jej pomahat ako sa da, lenze ma velke problemy s rodicmi manzela, ktory ju aj po rokoch odmietaju prijat. Pretrvavaju tam strasne hadky , nerozpravaju sa medzi sebou a robia si prieky. Kamaratkin manzel odmieta z domu odist a nestastie pretrvava. Odkedy som zacala do tohto domu chodit k tej znamej , zacali sa mi diat rozne veci. Zacalo to urazom manzela ochorenia deti, ktore pfetrvavaju, rozne materialne skody, opakovane defekty auta , rozbite sklo atd. proste sa nam vodi dost zle. Viem ze mi teraz nepoviete, ze je to, alebo nie je z toho zla v tom dome, ale ja uz neviem, co robit a ako sa branit, okrem modlitby.Prosila som o pomoc aj nasho knaza, ale doteraz, to nejak neberie vazne. Pomozte mi otec Jaroslav, neviem co mam robit. Cakat, ze to prejde? V modlitbach neustavam, ale bojim sa o svoju rodinu.

(396) Barbora
10 október 2016 08:23:47

Chcem sa touto cestou podakovat Pánovi za ochranu ked mi vykradali byt a ja som spala, ze sa mi nic nestalo. Dakujem Ti Pane, ze ma tak velmi milujes, hoci som pred par dnami o Tvoje laske voci mne pochybovala. Vdaka Ti Pane, ze ma tak milujes.

(395) Helena
5 október 2016 11:24:22

Prosím o modlitbu za dcéru Katarínu, za jej dobrého životného partnéra, za pomoc a silu Sv. Ducha v práci pri správnom rozhodovaní v liečbe ľudských tiel, za požehnanie toho, čo robí s láskou pre iných,za vyriešenie problému, ktorý vznikol neúmyselne na pracovisku, za telesné zdravie a Božie požehnanie.
Prosím o modlitbu za svojho zblúdilého syna Jána, ktorý zišiel z správnej cesty, prosím za jeho návrat k Bohu, za jeho obrátenie, za dobrú sv.spoveď, za zbavenie sa závislostí, za správne budovaný predmanželský vzťah s priateľkou Tatianou, za uzatvorenie sviatostného manželstva aj za telesné zdravie.
Prosím za Tatianu, aby pochopila, že nestačí iba veriť v Boha a vieru nepraktizovať, za správne budovaný predmanželský vzťah s Jánom, za uzatvorenie sviatostného manželstva, za jej duševné a telesné zdravie a BP.
Prosím o modlitbu za Annu s jej celou rodinou za zdravie a BP.
prosím o modlitbu za Helenu, za silu prijať ťažký kríž choroby, za vytrvalosť v modlitbe za svojho zblúdilého syna.
Za všetkých, ktorí ma prosili o modlitbu v rôznych situáciach.
Za dušičky v očistci.

PBZ! Požehnaný deň!

(394) MAJA
2 október 2016 14:46:03

PROSIM O MODLITBY ZA POKOJ V RODINE,ZA OBRATENIE MAMZELA A ZA POZEHNANIE DIETATKA.99

(393) .ô-
1 október 2016 19:57:41

Prosim o uzdravenie a obratenie pre mojho otca,aby este mohol pracovat dlho.

(392) -
1 október 2016 19:55:50

Prosim o obratenie hriesnikov, uzdravenie chorych ludi, za pokoj v rodinach i vo svete.

(391) Mária
23 september 2016 11:02:49

Môže si rozvedený pred novým civilným sobášom dať posvätiť nové obrúčky ???

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)