Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
6 + 3=

(552)
(432) Pre Bohuznámu
15 január 2017 11:57:24

Ďakujem, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke, nemám prehľad o autorovi tej myšlienky dňa, ale čo som si pri tom uvedomil je, že často slová nič nevyriešia, ale skutky. Múdrym človekom, podľa evanjelia nášho Pána, Ježiša Krista, je ten, kto stavia svoj dom na skale. A stavať svoj život (dom) na skale rozumieme, stavať ho na Kristovi samom, a robíme to vtedy tak, keď zachovávame jeho slová v živote, uskutočňujeme ich, respektívne praktizujeme a často aj bez zbytočných slov, komentárov. Ten, kto by len veľa rozprával o Pánovi, o jeho skutkoch a prikázaniach, ale nekonal by podľa toho, tak akú potom môže za to čakať odmenu. Naše slová musia potvrdzovať skutky. Ale vieme, poznáme sa, že sa nám niekedy nechce urobiť to a to podľa Božej vôle. A už tu prosíme o pomoc a silu v našich snaženiach. Čo naozaj skutočné, záslužné môžeme urobiť bez pomoci Božej milosti. Nič. A tieto slová z Písma nám to dosvedčujú: "Veď to Boh pôsobí vo vás, že aj chcete aj konáte, čo sa jemu páči." Avšak Pán sa teší z našej dobrej vôle, z našich úprimných prosieb plniť Božiu vôľu a pomáha nám. Božie slovo nás povzbudzuje k tomu, aby sme pracovali na svojej spáse, s bázňou a chvením. Povzbudzujme sa navzájom do takéhoto konania, dôverujme Pánovi. On nám v pravý čas povie, kedy máme otvoriť ústa a hovoriť, ale aj kedy máme mlčať. Pane, zmiluj sa nad nami prosiacimi a vyslyš náš. Amen.

(431) Bohuznáma
14 január 2017 08:09:31

Otec Jaroslav, ak by ste si našli čas, chcem Vás požiadať o krátku úvahu nad dnešnou myšlienkou " Ak chcete žiť, slová musia zomrieť." Ďakujem. Požehnaný deň.

(430) Pre Jozefa
10 január 2017 08:03:27

A koľko máte rokov? Ste ženatý? Aký máte na to dôvod? Nepoznám Vás osobne, preto tu nebudem odpovedať priamo na Vašu otázku. Odporúčam Vám osobne sa porozprávať so spovedníkom, duchovným vodcom k tejto veci. Ďakujem Vám, Jozef, že ste mi tu napísali. Prajem Vám všetko dobré. Niekoho odpoveď nemusí ani zaujímať, len čaká, čo ten dotyčný napíše. Na mnohé otázky je najlepšie viesť osobný dialóg. Ďakujem za pochopenie. Jaroslav, brat.

(429) Jozef
9 január 2017 18:50:01

Chcel by som sa spýtať, či je hriech pozerať sa na fotky žien, ktoré su v plavkách.

(428) anna
8 január 2017 18:22:16

Prosím o modlitbu za syna Michala, za je obrátenie a očistenie duše vo sviatosti zmierenia, za odvrátenie sa od nevhodných kamarátov.

Otec Jaroslav, spomínam si na Vaše posobenie vo farnosti Brezno - nemocnica a Mazorník, s vďakou za Vaše povzbudenia pri sviatosti zmierenia a úsmev na tvári. Ďakujem za všetko a prajem Vám hojné Božie požehnanie vo Vašom ďalšom živote.

(427) Prosíme ťa,
2 január 2017 23:05:40

Pane Ježišu za Robovu mamičku, ktorá je chorá, jej telesná schránka a túži byť uzdravená. Sme si istý, že nás miluješ, že si Boh, preto ti je aj všetko možné a v tvojom pláne s nami je len naše dobro. Aj uzdravenie tela je pre nás dobré a ako veľmi ho potrebujeme a spolu s Robom ti dávame chorobu jeho mamičky Valérie, s prosbou, aby sa na jej živote naplnila Tvoja vôľa, ako ty chceš. S vďačnosťou však túžime po jej uzdravení. Konaj aj teraz zázraky pre svoje deti. Ukáž svoju lásku a svoju moc na väčšiu Božiu slávu. Ježišu, ďakujeme ti a chválime ťa za všetko, čo konáš. Amen. Robo, ďakujem, že ste mi tu napísal. Aj moja mamička bola nedávno v nemocnici, viem, aké to je bolestné pre dieťa, keď mamička trpí. Aké šťastie, že máme vieru a nádej je predsa len silná v nás. Boh ju do nás vložil a tak modlitba je spojená s nádejou na uzdravenie, ale i na večný život. V nádeji sme spasení. Pán s vami. Jaroslav, brat. Všetkým Vám ďakujem za povzbudenie, že ste mi tu napísali, za modlitby i za všetko.

(426) Robo
2 január 2017 17:14:35

Veľmi Vás prosím o modlitby za mamku Valériu, ktorá je onkologicky chorá. Nebeský Otče v mene Ježiša Krista Tvojho Syna a nášho Pána prosím o uzdravenie mamky.Pane Ježišu polož na ňu svoje zranené ruky a uzdrav ju. Vďaka aj za Vaše modlitby.

(425) Zuzka
30 december 2016 21:44:22

Ct.Otec Jaroslav prajem zo srdca vsetko dobre v nasledujucom roku a nech nad vasimi cestami drzi mocne svoju ruku Panna Maria.Chcela by som sa opytat ci je to pravda ze na Vianoce Maria vyslobodzuje duse zosnulych z ocisca?A ci im pomahaju sv.omse obetovane za nich.dakujem.Drzte sa.

(424) Viera
29 december 2016 12:31:25

Otec Jaroslav, náhodou som objavila Vašu stránku pred pár mesiacmi a denne z nej čerpám veĺmi veĺa. Ďakujem za všetko, čo pre nás robíte, za Vaše požehnania, sv.omše, modlidby, povzbudenia. Nech Vám Betlehemské dieťa dá veĺa Božích milostí, veĺa duchovnej sily, veĺa zdravia, aby ste nám ešte dlho pomáhali a modlili sa za nás. PBZ za všetko.

(423) Jozeef
28 december 2016 23:44:39

3. rozvedení: ak už napr. nejaký muž už dlhší čas nežije zo svojou manželkou, s ktorou bol v kostole zosobášení. A civilný súd ich platné manželstvo rozviedol – a tento muž si našiel inú ženu, s ktorou žije v jednej domácnosti a majú aj sobáš na úrade (ale nemusia) nemôže dostať platné rozhrešenie od svojich hriechov. Ak by zostal sám a nehľadal by si inú ženu, mohol by požiadať kňaza vo farnosti, aby mu vyžiadal od otca biskupa dovolenie k pristupovanie k sviatostí. Vo svojej kňazskej službe som mal takéto prípady, keď sa rozvedený muž, alebo žena zaviazali slobodne a dobrovoľne, že si nebudú hľadať inú ženu alebo muža. Túžili praktizovať katolícke učenie, zobrali na seba bolestný kríž rozvedených a dostali povolenie pristupovať k sviatostiam. Tiež je možné požiadať cirkevný súd o anulovanie predchádzajúceho sviatostného manželstva, ale na to musia byť len veľmi vážne dôvody. ------------- A čo tak prísaha manželov v dobrom aj v zlo ????????????

(422) Jana
13 december 2016 12:07:24

Otec Jaroslav,nech sa Vam vzdy dobre dari,nech ste stale culy,zdravy,nech Vas nas Pan pozehnava,zdravia,sily Vam dodava,by ste verne sluzili,za ovecky sa modlili,aby ziadna nezbludila,vzdy do krdla sa vratila,a tak vsetky pekne spolu putovali k Panu Bohu.Vdaka Vam Otec Jaroslav za Vasu obetavost,za Vase povzbudive slova,velmi som si tuto stranku oblubila a tesim sa na kazde Vase prispevky.

(421) Veronika
12 december 2016 17:11:43

Ďakujem za všetko, čo sme kedy dostali od Pána,za to, že sem môžem vstúpiť a prosiť: za synovca Juraja,aby mu dal Pán zdravie, za manžela aj za zaťa, aby si uvedomili pravé hodnoty života, za pokoj a vzájomné porozumenie v rodine,za všetko,...za všetkých mojich blízkych...a prosím o modlitby.

(420) Marína
11 december 2016 18:24:18

Chcela by som sa spytat,ci plati pre nas katolikov ak sa zucastnime na sv.spovedi u evanjelikov..ci je teda takato sv.spoved pre nas platna...dakujem

(419) Veronika
4 december 2016 18:44:37

Prosím o modlitbu za uzdravenie všetkých tých, za ktorých sa modlievam a prosím i sama o ich zdravie, a pripájam prosbu o modlitbu za zlepšenie vzťahu môjho manžela a dcérky....Bohu vďaka a aj Vám, pán farár Jaroslav.


(418) Anna
4 december 2016 11:32:49

Prosím o modlitby za uzdravenie môjho priateľa a zároveň prosím preň o dar viery.
Ďakujem

(417) Anna
4 december 2016 11:32:44

Prosím o modlitby za uzdravenie môjho priateľa a zároveň prosím preň o dar viery.
Ďakujem

(416) Pre Lenku
1 december 2016 09:47:50

Pozdravujem Vás a ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke ohľadom generálnej spovede. Človek, ktorý sa vyznáva so svojich hriechov pravidelne, tak má tie hriechy aj skutočne odpustené - verím v odpustenie hriechov - takto sa modlíme vo vyznaní viery. A je to pravda. To znamená, že už tie hriechy, ktoré som vyznal vo sviatosti zmierenia, priznal som sa k nim a náležite som ich aj oľutoval, mám ich aj odpustené. Už ich nemám hovoriť pri ďalšej spovedi alebo aj pri takzvanej "generálnej spovedi". Lebo tým by som v sebe poprel vyznanie, že verím v odpustenie hriechov. Viete, konať si generálne spovede a stále opakovať to isté z minulosti, z čoho sa už človek vyznal, nie je správne. Zbytočne sa budeme strachovať, keď Boh je láska. On nezabudol na naše vyznanie, upokorenie sa pred ním a odpustil nám. Treba nám veriť v túto pravdu. Milosť Božia nech nám pomáha. Pýtate sa ma, že či môžete pristupovať k spovedi dovtedy, pokiaľ si nevykonáte generálnu spoveď. Ak ste spáchala nejaký smrteľný, ťažký hriech a doteraz ste sa z neho nevyznala, tak urobte tak čím skôr. A nie že ten hriech budete v sebe držať pol roka a to len preto, že máte už dohodnutú generálnu spoveď. Ja som dlho nepoznal pojem generálna spoveď, poznal som len spoveď, a tak ako mi niektoré hriechy z minulosti prichádzali na rozum, tak som ich rad za radom vyznával v spovediach. Nebolo to tak, že tento hriech poviem až o dva týždne, teraz nie. Bolo by to také zvláštne zmýšľanie. Niekedy tak človek hovorí na prednáškach o "generálnej spovedi" a ľudí to niekedy motivuje zase k tomu, aby tie isté hriechy znovu a znovu vyznávali v spovediach. Ale takto nemá byť. Z čoho som sa už raz vyznal - koniec, bodka. Verím v odpustenie hriechov. A ako si na niečo z minulosti spomeniem, nejak sa mi to tak ukáže, tak vtedy sa pri najbližšej spovedi z toho vyznám. Ak je toho veľa z tej minulosti, a človek nebol vtedy taký úprimný a mnohé veci vedome zamlčiaval, potom na ne zabudol, a teraz sa mu to tak ukazuje, milosť pôsobí a treba sa z toho čím skôr vyznať. Poďakovať Pánovi za všetko dobro. Za odpustenie hriechov, za kajúcnosť. A prosiť za dar spolupráce s Božou milosťou. Pán vie o nás všetko a Ježiš je tu, klope nám na srdce, chce vstúpiť dnu a urobiť si tam hostinu Božej lásky, ktorá prekryje aj naše hriechy, našu úbohosť. Amen. Všetko dobré prajem Lenka. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Ďakujem všetkým, ktorí ste mi tu napísali.

(415) Lenka
19 november 2016 15:54:03

Dobrýdeň, chcela by som sa vás opýtať, ohľadom generálnej spovede. Keď chcem ísť na generálnu spoveď, ale až o pár mesiacov (z dôvodu pobytu v zahraničí)môžem dovtedy pristupovat k spovedi, bez toho aby som bola na generálnu spoveď? Pán Boh zaplať

(414) lenka
16 november 2016 23:11:26

Pochvaleny buď Ježiš Kristus! Som veľmi vďačná Pánu Bohu za takýchto obetavých kňazov. Lekár lieči telo a kňaz dušu. No úplne uzdravenie, pochádza z Božej vôle.Keď Boha prosíme či už o uzdravenie prosíme ho a cítime sa zraneny, zlomený. Vaše slová budem sa za vás modliť ma naplnili pocitom lásky a pochopenia.Pán Boh zaplať.

(413) lenka
16 november 2016 23:11:21

Pochvaleny buď Ježiš Kristus! Som veľmi vďačná Pánu Bohu za takýchto obetavých kňazov. Lekár lieči telo a kňaz dušu. No úplne uzdravenie, pochádza z Božej vôle.Keď Boha prosíme či už o uzdravenie prosíme ho a cítime sa zraneny, zlomený. Vaše slová budem sa za vás modliť ma naplnili pocitom lásky a pochopenia.Pán Boh zaplať.

(412) Bohuznáma
16 november 2016 08:53:35

Otec Jaroslav, ďakujem za odpoveď na myšlienku dňa, najmä za jej vysvetlenie. Mýliť sa môže každý, aj ja som v jednej prosbe urobila pravopisnú hrubú chybu pri bežnom slovíčku, ktoré sa často používa. Ešte raz ďakujem. Prajem požehnaný deň.

(411) Andrej
13 november 2016 17:40:44

Pochválený bud Ježiš Kristus.
Užastná stránka na ktorej sa da krásne šíriť viera...česť Vám otec Jaroslav!

(410) Viera
13 november 2016 12:35:56

Otec Jaroslav,ďakujem Vám za Vašu reakciu na môj úmysel, povzbudenie a usmernenie. Som veĺmi vďačná Bohu za Vás, zahrnula som Vás do mojich každodenných modlidieb. PBZ.

(409) Vidová H.
13 november 2016 09:00:25

Prosím o modlitbu a sv.omsu za silnú vieru pre syna a o dar dieťaťa pre dcérku s manzelom.

(408) Myšlienka dňa
9 november 2016 06:25:03

na dátum 16. 10. 2016 bola nasledovná: "Duchovný boj proti neviditeľným nepriateľom patrí všetkým. Ale bojovať proti viditeľným nepriateľom..., verejným vyznávaním Kristovho mena patrí birmovaným." Mali sme tam 16. 10. chybu, namiesto "viditeľným nepriateľom" sme mali v Myšlienke dňa napísané "viditeľným priateľom". Neviditeľní nepriatelia - to je vlastne diabol - knieža tohto sveta, zlí anjeli (padlí anjeli), mocnosti temna; Viditeľní nepriatelia - to sú vlastne tí ľudia, ktorí nám pre našu vieru v Krista ubližujú, prenasledujú nás a všetko zlé o nás hovoria. Vo Svätom Písme máme od nášho Pána, Ježiša Krista odkaz, aby sme milovali svojich nepriateľov (viditeľných). Čo môžeme aj robiť. Diablovi sa máme vzoprieť a utečie od nás. Diabol nemiluje, pretože on nemá pozitívny svet. Keby miloval, už by nebol diablom. Máme počúvať to, čo nám hovorí Ježiš. A zoslal nám svojho Ducha Svätého, aby nás uviedol do plnej pravdy. A skrze Ducha Svätého je v našich srdciach rozliata Božia láska. Pán Ježiš nás vedie podľa svojho zámeru a nakoniec nás prijme do slávy. Je to Boží dar. Je to Božia milosť. Dôverujme Kristovi a nábožnosť so spokojnosťou považujme naozaj za veľký zisk. Amen. S kresťanským pozdravom Jaroslav, brat. Pán s vami.

(407) Darina, Mária, Veronika,
8 november 2016 23:47:37

Peter, Martina, Bohuznáma, Anna... ďakujem Vám, že ste mi napísali. Vďačnosť je dôležitá čnosť v našom živote. Vo Svätom Písme máme celkom jasný a stručný odkaz: Buďte vďační! Ďakovať Bohu máme každý deň a podľa našej ľudskej prirodzenosti si máme byť vďační aj navzájom, keď si slúžime, pomáhame, obdaruvávame sa a pod. Rodičia nás viedli už od malička k vďačnosti. Spomínam si na tie spoločné návštevy s nimi u starých rodičov, u krstných, príbuzných a priateľov, neobišla sa ani jedna naša návšteva bez slovíčka ďakujem. Keď mi tu napíšete a ja si to čítam, tak Vám v srdci ďakujem, žehnám Vám a prosím Pána o milosť pre Vás. A na Vaše otázky, nie že by som nesnažil na ne odpovedať, ale uvedomujem si skutočnosť, že je to skôr na osobný rozhovor s kňazom, duchovným vodcom, spovedníkom. Totiž niekto môže potom niečo vytrhnúť z kontextu a nesprávne to interpretovať ďalej. Pán Ježiš nás vyzýva k takej opatrnosti. Niekedy človek môže niečo napísať, pričom sa ho to vôbec netýka, môže mať nejaký falošný zámer. Ďakujem Vám za porozumenie. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(406) Darina
8 november 2016 04:36:27

Bohu vdaka za knazov,ktorych nam Pane posielas.Dakujem za modlitby,za to ze ste. Vdaka za kazdeho knaza,ktory sa z laskou stara o svojich farnikov a ostatnych ludi.Boze zehnaj svojich knazov,aby ti mohli dobre sluzit a teba Pane velebit.

(405) mária
5 november 2016 21:28:04

VĎAKA!

(404) Veronika
5 november 2016 20:38:39

Prosím o modlitbu za zdravie synovca Juraja, za uzdravenie nášho spolubrata Zdenka a Daniela. Sú to všetko mladí ľudia, prosím...za ich uzdravenie.Bohu vďaka...

(403) peter
2 november 2016 22:41:24

Dobrí deň prosím vás o modlitbu za mňa za uzdravenie depresia nervozita úzkosť stres strach a zablokovaná hrudna chrbtica prosím vás o modlitbu ďakujem mozte mi aj napísať na email playboy945@azet.sk ďakujem.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 19. január 2019
Meniny má Drahomíra, Sára
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Márius a spol., muč.
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Môžete mať najkrajšie telo, ale nikdy nebudete šťastní, ak vás nebude mať kto čisto milovať. Môžete mať krásny dom snov, ale nikdy v ňom nebudete šťastní, ak v ňom budete bývať sami. Môžete byť svetoznáma slávna osobnosť, ale nikdy nebudete pravo šťastní, ak medzi známymi nebudete mať priateľa.