Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
5 + 5=

(676)
(586) Radka
1 august 2019 08:45:11

Vždy keď vyjdem zo spovede mám taký pocit ako keby som ani na tej spovedi nebola, automaticky keď vyjdem z kostola ako keby som aj na Pána Bozka zabudla, upustam sa od neho. Snažím sa modliť ale myšlienkami som stále inde.
A tiež, stále mám v sebe hnev, reagujem hnevlivo, vybuchnem bez príčiny, toto už mám ale od malička
Za vaše slova vopred ďakujem

(585) jana
31 júl 2019 09:00:33

Otec Jaroslav,prajem Vam rychle uzdravenie zo zranenia nohy.Nech Vas zehna nas milostivy Otec,Syn i Duch svaty.

(584) Peter
11 júl 2019 10:40:19

Pochválený buď Ježiš Kristus,
chcel by som sa spýtať ohľadom chápania Písma.
Veríme že Boh je Vševediaci. V Biblii sa píše:
Mt 24,36 "No o tom dni a hodine nevie nikto, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba Otec."
Mk 13,32
"O tom dni alebo hodine však nevie nikto, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec."

Ako je teda možné, že Ježiš, ako "Boh" - teda Vševediaci, nevie kedy nastane koniec sveta, ktorý on sám plánuje?

Ďakujem.

S pozdravom,

Peter

(583) Monika
1 júl 2019 18:09:40

Prosím o požehnanie pre mna , manžela, dcéru a hlavne ťažko chorého syna. Prosím za dobrú prácu a prostriedky na rehabilitáciu pre syna. Pane Jezisu odovzdávame ti vsetky nase starost

(582) Marianna
15 jún 2019 16:35:01

Ave Mária Vdp Jaroslav
Ďakujem za Vašu dobroprajnost a ♥ pastiera ktorému sa môžeme zveriť myslím,že toto Božie slovo Vás poteší ako potešilo aj mňa ll list Soľ 2,16:
Sám Pán Ježiš Kristus a Boh náš Otec, ktorý nás miluje a vo svojej milosti nám dal večnú útechu a dobrú nádej nech poteší vaše srdce ♥ a upevní vás v každom dobrom diele a slove
S úctou
MARIAANNA

(581) Milena
14 jún 2019 13:40:21

Otec Jaroslav ďakujem za povzbudivé slová ktoré, ktoré sú ako balzam . Veľmi by som chcela ,aby si ich prečítal môj syn. Vzdialuje sa od Boha ešte viac pre chorobu . Bojím sa o neho lebo tie depresie sú veľmi silné. Stav sa mu nezlepšuje . Prosím o modlitbu aby sa odovzdal Bohu a prijal tu chorobu s pokorou. Prosím Boha v modlitbách aby aj mne dal silu to všetko zvládnuť, aby som vytrvala v modlitbe za svojho syna. Chcem sa opýtať či môžem poprosiť kňaza za pomazanie chorých. Som zúfalá prosím o modlitbu za jeho uzdravenie. Pán Boh zaplať nech vás Panna Mária ochraňuje . Matka Tomáša.

(580) Jaroslav
14 jún 2019 04:28:29

Ďakujem Vám, milé sestry, že ste mi tu napísali. Aj mne sa natískajú slzy do očí, keď čítam Vaše úprimné slová, ktoré vyjadrujú Váš žiaľ a bôľ. Niet na zemi človeka, ktorý by nemal (neniesol) kríž. Naozaj je toto tu slzavé údolie. Máme však v sebe nádej, ktorú do nás vlieva náš Pán a Boh a slovami ju vyjadril apoštol Pavol: "Ak sme deti, sme aj dedičia: Boží dedičia a Kristovi spoludedičia; pravda, ak s ním trpíme, aby sme s ním boli aj oslávení. A myslím, že utrpenia tohoto času nie sú hodny porovnávania s budúcou slávou, ktorá sa na nás má zjaviť." - Rim 8, 17 - 18. Mnoho krát utrpenie len s odretými silami zvládame, inokedy nás premôžu negatívne emócie a hneváme sa. Modlime sa jeden za druhého, aby sme ozdraveli. Milujme pravého a jediného Boha,ktorý vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko!? Veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Daruj nám Pane útechu, chorým zdravie a tým bratom a sestrám, ktorí opatrujú nevládnych a slabých, silu a trpezlivosť. Prosíme ťa o vyslyšanie matiek, ktoré prosia za uzdravenie svojich synov a dcér. Pane Ježišu, Ty najlepšie poznáš tieto deti a vieš, že čo najviac potrebujú. Dôverujeme ti a milujeme ťa. Staň sa Tvoja vôľa. Urob v nás - nič nás nemôže odlúčiť od Božej lásky. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(579) Milena
13 jún 2019 10:41:41

Prosím o modlitbu za uzdravenie môjho syna Tomáša. Má alergiu na všetky potraviny už nemôže nič jesť. Niekedy neje aj dva dni čo sa bojí. Trpí depresiami páli ho celé telo má veľký ekzém , nevie spavat už vôbec skoro nespí. Nechodí von lebo nevládze . Už je to 4 roky . Bojím sa o neho ,že to nezvládne , malo komunikuje . Prosím z celého srdca za modlitby. Matka Tomáša. Pán Boh zaplať.

(578) 578Boh má pozna
26 máj 2019 18:01:48

Prosím za milosť o obrátenie môjho syna, za božie požehnanie a zdravie. PBZ

(577) Ruzena
10 máj 2019 16:35:10

Dobry večer chcem vás poprosiť ako sa modliť trápi ma moja rodina synovia nevesty sú ako súpis na seba nenávisť zlo je medzi nimi zároveň vás chcem poprosiť modlitbu za zdravie som na Tom dosť zle ale musím pracovať i keď nevládzem vdaka

(576) monika
2 máj 2019 09:35:55

dakujem vam za vaše modlitby ,dnes som napisala prosbu...boh dopustil noju rodinu tažku skušku a všetci nas opustili ostala som v tom boji sama s manželom až sa bojim prestavam to zvladat začinaju depresie uzkost velky strach až zufalstvu sa branim zubami nechtami ale neviem či to zvladnem,ale najviac boli že rodina z ktorej pochádzam je tak pobožná aspon som si myslela,,,nas v tom najťažšom opustila so slzami v očiach vám zo srdca dakujem nech vás Boh žehná a nech neopúšta svoju cirkev.dakujem

(575) ludmila
27 apríl 2019 07:34:38

O.Jaroslav....chcem vas pozdravit...a podakovat za vase clanky...a k meninam zazelat nech Vas Boh aj na dalej zehna Duch sv posilnuje...a nasa Nebeska Matka ochranuje

(574) jana
27 apríl 2019 06:39:50

Otec Jaroslav,prajem Vam k meninam vela zdravia,stastia Bozieho pozehnania a ochranu nasej nebeskej Matky Marie.Dakujem za Vase svate omse,modlitby a vsetko co pre nas robite.

(573) Martina
26 apríl 2019 17:01:24

O srdce pastiera, prosím ťa o modlitby za moje uzdravenie tela, vnútorných orgánov duše, zbav ma srdce búšenie srdca a tých zvukov z ciev.Prosim o modlitbu za nejaké jedlo a pfibratie tela. Prosím ťa Pane postarám sa o mňa, dotkni sa môjho tela, pomôž mi prosím, prosím , prosím ťa.

(572) Erika
22 apríl 2019 16:23:08

Ďakujem Vám otec Jaroslav, za Vaše slová, modlitbu. Počas sviatkov som sa snažila prežívať svoju bolesť spolu s Kristom, ďakovať mu za to, že sa za mňa obetoval a prosiť ho od odpustenie. Mala by som byť naplnená radosťou z jeho zmŕtvychvstania, ale srdce mi puká od bolesti. Počas tohto času mi manžel nakladá, uráža, napriek tomu ako sa snažím bojovať za našu rodinu. Som slabá, ponižuje ma a ja stále verím. Neviem ako ďalej. Blízky radia odstrihnut, ukončiť, mať k sebe úctu, ale ja to nedokážem,tak prosím.

(571) Maria
14 apríl 2019 18:21:55

Prosim o modlitbu za obratenie vnuka Branislava.Odvratil sa uplne od Pana Boha.Jeho modlou su kamarati,alkohol a krcma.Velmi nas to vsetkych trapi,lebo sme veriaca rodina.

(570) jana
13 apríl 2019 07:34:15

Dakujem otec Jaroslav.Nie je to lahke,ale verim,ze s Bozou pomocou aj s pomocou Vasou a nas tu vsetkych to zvladnem.Nech Vas zehna nas milostivy Pan a da Vam vela zdravia a sily v tomto krasnom,ale pre knazov aj narocnom Velkonocnom case.

(569) Pre Eriku
12 apríl 2019 19:17:21

Ahojte Erika. Ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. Mám vďačné srdce a mám Vás všetkých rád. Ono sa to nedá napísať, ako to človek prežíva, ale som tu s vami a keď sa Vás nejaké utrpenie priamo dotýka, tak súcitim s Vami všetkými. Pripomínam si Vás aj počas slávenia sv. omše v modlitbách veriacich. Chcem Erika, aby ste sa nerútila do priepasti, zastavila sa a s tíšila sa. V tom tichu povedzte v srdci Ježišovi Kristovi, že mu dôverujete,lebo On je tam, vo Vašom srdci. Povedzte, chcem mať Tvoj pokoj, Pane. Koľko rán si utŕžil bičom kvôli nám ľuďom, aj kvôli mne a bol si ako baránok, tichý, pokojný, vedený na zabitie. Daruj mi svoj pokoj. Prosím ťa. Tak, ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, tak nech je moja duša vo mne. Mária, Bohorodička, matka moja, prihovor sa za môjho manžela, aj za mňa, aby sme si vstúpili do seba a hľadali cestu zmierenia. Pomôž nám, Bože, naša spása. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Teraz, v týchto dňoch takmer stále spovedáme, len večer môžem nahliadnuť na stránku, alebo skoro ráno. Pán s vami.

(568) Erika
9 apríl 2019 03:51:17

Milý otec Jaroslav, som opäť na dne. Manžel sa ku mne a našim synom vrátil po 4 mesiacoch. Nič sa nezmenilo, prišli pletky s kolegyňou, s ktorou asi pred 5 rokmi bola nevera. Prosila som ho, aby sme to riešili, lebo situácia sa zhorsovala. On zase zostal u rodičov a za všetko obvinil mňa. Veľmi som chcela zachrániť manželstvo, ale už nemám silu a on nechce. Vytvoril sa len veľký zmätok a bolesť. Opäť sa rutim do priepasti a bojím sa, že už nedokážem nájsť cestu späť. Prosím Vás o slovo, o modlitbu. Ďakujem

(567) Daniela
1 apríl 2019 17:55:24

Dobrý večer mohla by som poprosiť o modlitbu za uzdravenie zo strachu,stresu,úzkosti,depresii z nervov . Dakujem

(566) Manzelka
13 marec 2019 12:50:03

PBJK vdp.Jaroslav prosím Vás o modlitbu za môjho Manžela Igora ktorý sa dožil svojich 58 rokov prosim za jeho zdravie pokoj v duši Božie požehnanie ochranu Matky Božej do ďalšieho života z láskou o to prosím manželka Daniela PZ

(565) Daniela
10 marec 2019 16:54:40

PBJK Veľmi pekne Vám ďakujem za vaše slová ktoré ma prekvapili Nás syn Radko začal piť s partiou a potom mal frajerku kde pálili pálenku no mi sme o Tom nevedeli potom sa zamotal z cigankou a majú syna čo sa týka alkoholu 2krat došiel sám do Žakoviec ale mal troška vypite prosil ich o spoveď raz ho aj vyspovedali ale nedali rozhrešenie lebo žijú len tak neprijali ho čo mi je ľúto lebo kdesi človek začať musí oň im veril nakoľko tam vyrastal lebo sme im tam chodili pomáhať keď im to bolo potrebné v tých začiatkoch keďže Maroš Kuffa je aj krstný našej dcere potom mal nehodu zas mal vypite šiel ku psychiatrické a sám sa odhodlal ísť na protialkoholické liečenie vydržal tam 3 dní a prišiel nazad ja viem že ma vieru v srdci túži po obyčajnej láske aj sa pomodli pýta si krížik od nás a on zehna nas u cigánov má peklo tam sa klaje a hresi nevieme ako ďalej má rád syna má 5 rokov preto je tam ale je tam peklo oni 15 a on sám prosíme za neho má 28 rokov.PZ Daniela

(564) Jaroslav
7 marec 2019 16:05:43

Ďakujem Vám, milé sestry, že ste mi tu napísali. Prepáčte mi, že som Vám tu skôr neodpísal. Čo sa týka sviatosti krstu, sestra Lívia, áno - ku krstu dieťaťa treba košieľku a sviečku, a Váš krstný list, to už záleží od správcu farnosti v ktorej bude Vaše dieťa pokrstené,či si ho on vyžiada alebo nie. Všetky potrebné informácie ohľadom krstu kňaz oznamuje rodičom, alebo jednému z rodičov pri nahlásení krstu. Drahá Mária, modlite sa tak, ako sa Vám dá,ako to aj robíte. Pán načúva každej našej modlitbe, aj strelnej, vychádzajúcej z úprimného srdca. Pán je milostivý, láskavý, zhovievavý a veľmi milosrdný. Pani Daniela, súcitim s Vami, lebo to nie je vôbec jednoduché mať doma alkoholika a pričom na tele trpíte vážnym ochorením. Máte ľútostivé srdce a všetko to trpezlivo znášate, vyčerpáva Vás to, treba to riešiť. Neviem, že čo všetko ste už vyskúšali a čo Vám poradil kňaz vo farnosti. Prosím Vás, v kontaktoch tejto stránky na mňa všetko nájdete, ozvite sa mi. Ďakujem Vám. A pre Vás, milá sestra Katarína, sv. Monika, matka sv. Augustína pred svojou smrťou povedala svojim synom: „Pochovajte toto telo, kde je; nerobte si s ním starosti. Len o jedno vás prosím, kde len budete, myslite na mňa pri Pánovom oltári!“ Učenie Katolíckej cirkvi o očistci je pravdivé a preto je nemám dôvod o tom pochybovať, aj keby niekto z ľudí tvrdil, alebo aj anjel, že očistec neexistuje. Videl som videozáznam na youtube, v ktorom mladý muž došiel k záveru svojho skúmania, že Ježiš Kristus vôbec neexistoval. A mnohí pokrstení ľudia sa po zhliadnutí tohto videozáznamu dostávajú do zmätku a pomykova. Načo ešte veriť v nejakú vymyslenú postavu. Ešte to nie je všetko, čo zlé a falošné sa bude šíriť svetom, prostredníctvom internetu, cez rôzne prednášky, záznamy, diskusie a pod. Cirkev, ktorá je stĺpom a oporou pravdy, tu bude do konca svete a pravdivo bude hlásať evanjelium novým a novým generáciám. Našou úlohou nie je niekoho súdiť, to nám nepatrí. Ale vyzývať k osobnej opatrnosti to treba,lebo mnohí sa už popálili. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Ďakujem Vám za modlitby.

(563) Daniela
4 marec 2019 17:40:38

Chcela by som sa spýtať čo máme robiť keď máme syna alkoholika skúšali sme už všeličo volá sa Radko mi nepijeme vôbec aj by chcel ísť na spoveď ale žije z jednou cigankou majú spolu syna ona nám tiež robí zo života peklo je psychicky chorá ja som onkológ. Pacient už 3 rok chodím na chemoterapiu veľmi ma to vyčerpáva aj celú našu rodinu . ďakujem PZ

(562) Lívia
2 marec 2019 15:34:13

Otec Jaroslav, chcem vás poprosiť, keby ste mi napísali čo potrebujem ku krstu dieťaťa. Viem že treba kúpiť košieľku, sviečku a potrebujem aj môj krstný list? PBZ

(561) Mária
24 február 2019 18:50:19

Dobrý večer,
prežívam ťažšké obdobie ,hľadám pomoc v Bohu.Málokedy sa domodlím ruženec,neviem sa sústrediť,prosím krátkými modlibami a rozhovormi v duchu s p.Bohom (počas cestovania,čakanie u lekára...).
Prosím Vás môže Pán vyslyšať aj krátke vzývania a modlitby?
Prosím hlavne o zdravie a pokoj pre mojich najbližších.Ďakujem.

(560) Katarína
14 február 2019 21:09:57

Dobrý deň,
nedávno som pozerala jedno video, v ktorom írska mystička Lorna Byrneová hovorí, že očistec neexistuje. Zostala som zaskočená a neviem aký postoj mám k tejto informácii zaujať. Začala som pochybovať o význame modlitieb za zosnulých a tak isto aj slúženia svätých omší za zosnulých. Prikladám aj link na video, o téme hovoria zhruba po hodine a štvrť. Ďakujem za reakciu. https://www.youtube.com/watch?v=gRfJR_p3rlg&t=5343s

(559) Milé sestry,
12 február 2019 22:52:01

všetkým Vám srdečne ďakujem, že ste mi tu napísali. Boh do nás vkladá veľkú nádej a preto sa neochvejne pridŕžajme 10 Božích prikázaní. Poznáme ich a Božia milosť nám pomáha zachovať si svedomie bez úhony. Ďakujme Bohu za milosť a prosme denne v mene Ježiš o ňu a o ochranu pred pýchou. Čo je tiež veľmi dôležité, lebo duchovný život a pýcha, to nesmieme pripustiť ani čo i len na krátko. Apoštolom sa táto hlavná neresť neraz snažila narušiť ich duchovnú harmóniu a jednotu medzi nimi. Cestou do Kafarnauma sa hádali medzi sebou o tom, že kto z nich je väčší. A Ježiš ich patrične poučil: "Kto chce byť prvý, nech je posledný zo všetkých a služobník všetkých. Potom vzal dieťa, postavil ho medzi nich, objal ho a povedal im: Kto prijme jedno z takýchto detí v mojom mene, mňa prijíma. A kto prijíma mňa, nie mňa prijíma, ale toho, ktorý ma poslal." Prijímajme Pána Ježiša v Eucharistii, ako maličkí(é), a tešme sa, že máme túto milosť a poznanie. A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni naše srdcia a naše mysle v Kristovi Ježišovi. Čo viac si môžeme priať. Ďakujem Vám za modlitby, za priateľstvo. Na niektoré otázky som Vám neodpovedal, keď Vás to sklamalo, prosím Vás, prepáčte mi to. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(558) Pre Lubu
12 február 2019 22:05:51

Aj Vám som vďačný, milá sestra Luba, že ste mi tu napísala a premýšľal som dlho o Vás a o veciach života, ktoré ste v krátkosti opísala. Moja srdce naplnilo ticho,láska a úcta voči Vám. Žehnám Vám.
S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(557) Pre Starú mamu
12 február 2019 21:26:53

Ďakujem Vám, stará mama, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke: áno, kňaz môže(má) pokrstiť dieťatko. Rodičia sa majú obrátiť na farára v mieste svojho trvalého bydliska, aby požiadali o sviatosť krstu pre svoje dieťa a aby sa na to aj náležite pripravili. Aby sa dieťa dovolene pokrstilo, vyžaduje sa: 1. aby rodičia, aspoň jeden z nich alebo kto ich zákonne zastupuje; súhlasili; 2. aby bola opodstatnená nádej, že bude vychovávané v katolíckom náboženstve; ak taká nádej úplne chýba, má sa krst podľa predpisov partikulárneho práva odložiť, pričom sa rodičom vysvetlí dôvod. Odporúčam rodičom navštíviť svojho farára vo farnosti a požiadať ho o sviatosť krstu pre dieťa. A o tých skutočnostiach, ktoré ste napísala je najlepšie porozprávať sa s kňazom osobne. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

Prekvapenie pre teba
Dnes je štvrtok 28. január 2021
Meniny má Alfonz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš Akvinský, kňaz, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Byť kresťanom znamená: byť pútnikom až do príchodu do Otcovho domu.

sv. Augustín