Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
8 + 2=

(780)
(90) Milan
25 marec 2014 14:14:47

Chci Vás povzbudit ve Vaši službě a pomoc ve všem čeho zadáte.

(89) Mária
24 marec 2014 15:44:26

Otec Jaroslav dakujem Vám touto cestou za všetkých,ktorí sme sa v sobotu zúčastnili na duchovnej obnove v kláštore v Horných Orešanoch. Vaše slová boli balzamom na naše duše a slová o múdrych a nemúdrych pannách ešte teraz doznievajú.Vďaka za Vašu ochotu, trpezlivosť a čas nám venovaný. Nech Vás sprevádza Matka Sedembolestná a vyprosuje u svojho syna potrebné milosti pre vašu kňazskú službu. S úctou Mária.

(88) sk
24 marec 2014 09:54:32

Kto je môj blížny?
Myslím, že zatiaľ nebol identifikovaný.
Ozbíjaný žid má svojho blížneho samaritána, pretože tento má svedomie a cit. Kto je ale blížny samaritánovi? Nuž samaritán si musí blížneho zabezpečiť sám - zrodením z Panny. Je to ten blonďavý chlapček, ktorého drží madona na ľavom rameni. Modlitby OTČE náš a Zdravas Mária. Maličký Syn človeka rozhodne, či pôjdeš do večného života, alebo trápenia.
Je najvyšší čas začať sa modliť za znovuzrodenie, pretože tehotné a dojčiace to potom budú mať ťažké.
Nuž, ale každý sa stará len o svoje EGO.

(87) Silvia
19 marec 2014 20:01:59

Je tomu rok,čo naša spolusestra utrpela úraz pri výzdobe chrámu k Veľkej Noci.Má sa dobre,len čaká na termín operácie vložiť kúsok leb.kosti naspäť,ktorú museli vybrať pre opuch.
Prosíme naďalej o príhovor k Pánovi za zdarný priebeh operácie,za lekárov,aby sám Boh stál pri operačnom stole. Ďakujeme za modlitby,za ochranu,za prejavy spolucítenia,za vzájomnú lásku. Vďaka ti Pane Ježišu.

(86) Silvia
19 marec 2014 19:55:19

Je tomu rok,čo naša spolusestra utrpela úraz pri výzdobe chrámu k Veľkej Noci.Má sa dobre,len čaká na termín operácie vložiť kúsok leb.kosti naspäť,ktorú museli vybrať pre opuch.
Prosíme naďalej o príhovor k Pánovi za zdarný priebeh operácie,za lekárov,aby sám Boh stál pri operačnom stole. Ďakujeme za modlitby,za ochranu,za prejavy spolucítenia,za vzájomnú lásku. Vďaka ti Pane Ježišu.

(85) Majka
11 marec 2014 17:50:22

Otec Jaroslav, už ste sa dlho neozvali na tejto stránke. Deje sa niečo? Dajte o sebe vedieť. Drahý Ježišu, ty vidíš otca Jaroslava, vieš kde sa nachádza, čo prežíva, prosím žehnaj ho, pomáhaj mu a buď s ním. Nebeská mamka, zverujeme ho pod tvoju ochranu.

(84) Emanuela
10 marec 2014 13:01:22

Nikdy viac netuzim zit, ako prave vtedy, ked v hlbke seba samej citim, ze je Niekto, kto ma Miluje viac ako svoj zivot a komu na mne zalezi...
Milujem Svateho Ducha, ktory vo mne tazke, narocne,privysoke pravdy viery odhaluje tak jednoduchymi slovami, mne zrozumitelnymi a mocnymi v svojej jednoduchosti. Prave skrze toto posobenie Ducha Bozieho mozem pocuvat dvojakym sposobom: myslou a srdcom. Mozem vstupit do ticha kaplnky, a sustredit svoje bytie na NOM zriedle a vrchole mojho zivota. Ake potrebne je byt iba s NIM samym... bez stvorenia. Jeho pritomnost prebudza vo mne najkrasjie pocity, kazda sekunda je laskou,ktora sa neda opisat ludskym jazykom. Je cimsi mocnym, zaroven jemnym a sladkym. Vnimam, ze to bytie s NIM tak blizko, nikym nepozorovana ma vovadza k zriedlu,ktore mocne precitujem. Prislo mi na mysel, den ktory planujem pocas leta ,ist do hor, taha ma k vysinam, najviac vtedy ked nema sil kracat, som unavena rytmom zivota,kedy je tazko vystupovat samej...ked nenachadzam blizko seba niekoho kto ma taha vpred, skor stretavam ludi, ktory ma tahaju naspat. Ano je viac tych,ktori mi mozu pomoct k padu ako k rastu.
Vtedy najviac moje usta prahnu napit sa z zriedla zivej vody, ktore prameni na vrchole hor... Ked zavriem oci a vidim seba ako tuzim po tejto vode, hladam Teba, ako bezpecie ktoreho sa viditilne citelne drzim a kracam,vystupujem. Ked dojdem k pramenu-zriedlu ach aka sladkost a rozkos naplna mna celu, smiem vyprahnute usta ponorit v prameniacej vode a uhasit smad. Zrazu vidim, ako blizko som k Nebu, viac citim ako nekonecne ma Miluje sam BOH- Stvoritel, ze na vrchole hor vykopal pre mna zriedlo... Citim sa tak blizko Boha..., blizko neba, vnimam ako vetrom ma hlaska a tuli k sebe Otec, ohrieva ma slnkom...a moja unava,.. premiena sa na balzam radosti. Otec premiena moje srdce, i oci.. akoby vidim viac i dalej... precitujem take stastie, ze slzy sa zacali prudom predbiehat po mojej tvari...slzy stastia. Ze moj Otec mi dava spoznat ako velmi MU na mne zalezi, ze dokonale rozumie vsetkemu vo mne. Potvrdzuje uzrejmuje seba v Eucharistii ako zriedlo a vrchol, z ktoreho mam cerpat. Viem,ze aj vtedy ak ma nepochopis Ty,alebo ktokolvek z ludi, ON mi rozumie a je tu pre mna, vzdy, vsade, bez cakania, bez napatia, moj BOH. Viem, ked stracam silu kracat, to ON mi dava sviezost skrze seba, to ON ma premiena Laskou, On pokorny Pramen zivej vody, ktory sa stal Centrom mojho zivota. Svet moze a bude exizstovat bezo mna, ale ja nemozem byt bez BOHA. Zijem v Jeho rukach nie v svojich.
Chcem tuzim vystupovat na ten vrchol, osviezit a nasytit sa NIM, znovu a znovu.
Ach Obeta Kriza, Lasky samej, prekracas moj rozum, nemozem Ta pochopit, mozem iba verit, ze ma tak mocne Milujes a davas seba. Nielen to, das sa uvaznit na zemi,aby som ja uboha nezabudla na Teba a vzdy mala za Kym prist. Ved iba Ty mas,vzdy pre mna cas, vo dne i v noci. Iba Ty dokonale rozumies vsetkym zachvevom vo mne.Dal si si prebit srdce aby som ja mala kde odpocinut, aby som sa mohla ponorit do Lasky samej a iba byt pri Tebe,moj BOH. Uzdrav vsetko vo mne co niesi Ty, cim Ta neoslavujem, premienaj ma v seba, lebo ja bez Teba nedokazem zit.
Otce milovania najhodnesji a milujuci, chcem Ti vytancovat moj zivot na melodiu aku mi zahras...Chcem byt Tvoju neviditelnou ukrytou lampou aj pre najblizsich, ktorej zivot sa bude spalovat v ohni, ktory uzries iba Ty sam a ocko,ktoreho si mi dal. Mojim knotikom bude viera, plamienkom laska a olej Ty SAM skrze mojho ocka. Tuzim Ta milovat, tak ako som v svojej bytosti schopna... Kriste napln moj zivot tak ako po tom tuzis Ty. Tuzim po Tebe, Tvoja Laska ma pritahuje viac a viac. Zamilovala som sa do Teba, lebo Tvoja Laska zaplavila a zapalila skrz naskrz. Uchvatil si ma a raz a navzdy Oslovil. Tvoja Laska ma zenie,nuti, taha,byt, prebyvat v srdci Lasky.
Moja milovana Eucharistia, nedokazem zit bez Teba,
si pre mna zriedlo zivej vody,
si pre mna vrchol vsetkeho,
si pre mna ohen v zime,
si pre mna svetlo v tme,
si pre mna viac ako liek pre tazko choreho,
si pre mna radost v smutku,
si pre mna najmilovnejsim Niekym...

(83) sk
23 február 2014 16:49:47

Pravdepodobne pri druhom príchode príde Syn človeka aj so zástupom svojich súrodencov (anjeli a svätí). Jednoducho sa priblížia. Človeka si predstavujem ako večný tieň Boha, teda jeho obraz a podobu. Takto to bolo na počiatku. Tento Človek sa nemal dať stvoriť v 1.a 2. kap. Gn., ale mal splodiť Syna Človeka. Kto sa za to modlí, ten tohoto potomka v zástupe bude mať, a ten ho zachráni a kto ho nebude mať - odchod medzi capov.
Alebo je to úplne inak?

(82) Tonka
22 február 2014 19:08:08

Dobrý deň,
v prvom rade sa chcem Pánu Bohu poďakovať za Vás a vašu ochotu venovať sa ľudom.
Chcem sa tiež opýtať, čo mám robiť, keď sa vo svojom živote často cítim opustená. Mám skvelú rodinu a často sa modlím a chodím aj na adoráciu, čo mi veľmi pomáha. Viem že Boh je pri mne, ale často cítim úzkosť.
Neviem, čo mám v živote robiť, na všetko sa cítim neschopná a ťažko sa mi komunikuje s ľuďmi - medzi ľuďmi sa cítim poviazaná hoci ich poznám už aj dlhšie - neviem byť sama sebou - a to ma dosť trápi. Vlastne mám pocit, že neviem kto som.
Viem, že Boh mi určite pomáha, snažím sa na neho spoľahnúť, ale je to dosť ťažké, zvlášť v tejto dobe, keď mám pocit, že názory ako mám ja nik nevie pochopiť - aj preto mám problém vyjadriť to čo cítim a čo si myslím.
ďakujem Bohu, že k nemu môžem prísť kedykoľvek, a že mi dá vždy novú silu.
prosím aj o modlitbu, aby som zvládala školu, kde toho máme dosť veľa a je to dosť náročné aj na spoluprácu s druhými ľuďmi. prosím aby aj oni mali so mnou pochopenie, a nevadilo im že spolupracujú práve so mnou.

ďakujem

(81) andrea
18 február 2014 18:00:04

chcem Vás poprosiť o váš názor. Bola som na kurze Filip, a odvtedy mávam sny, ktoré sa na druhý deň splnia. Napríklad ponuka do zamestnania, havária brata a iné sa mi snívalo a potom sa to stalo. Mám to považovať za dar Ducha, alebo si to nevšímať. Posledný týždeň mávam nádherné sny. A to, že počujem srdcom Pannu Máriu, alebo sa modlím a prežívam Božiu prítomnosť. Snívalo sa mi, že zverujem svoje počaté dieťatko pod ochranu Nazaretskej rodiny. Ale dieťatko nečakám, lebo nemôžeme mať deti.ďakujem! prajem požehnaný čas

(80) Viera
18 február 2014 13:07:08

Drahý duchovný otec,

chcem Vás veľmi pekne poprosiť o modlitbu za moju matku, ktorá sa v nedeľu dožije 70 rokov. Nie som s ňou v kontakte, od kedy som sa vydala 25 rokov. Na posledy sme sa videli na dedičskom konaní, keď môj ocko zomrel v roku 2007. Naš rodinný život nebol veľmi dobrý, nemala som príjemné detstvo, mala som byť pridelená do detského domova, a však babka si ma zobrala do opatery a vychovávala ma až pokiaľ som sa nevydala. Jej vďačím za všetko, ako ma vychovala a viedla k Bohu. Nech odpočíva v pokoji. Stále sa za matku modlím a tak tiež za brata, ktorý žije s ňou, je trošku mentálne zaostalejší. Ale nechcem Vám Tú rozpisovať celé moje detstvo. Nechcem už na to spomínať. Všetko je v Božích rukách. Matke som už dávno odpustila. Mám šťastnú, zdravú rodinu a dobrého manžela za čo pánu Bohu z celého srdca ďakujem, chválim a velebím, nech je mu česť a sláva na veky vekov..Amen
Budúcnosť svojej matky, brata a hlavne svojej milovanej rodiny zverujem do rúk Božích..
Verím a dúfam v Božie milosrdenstvo, viem že Boh to všetko zariadi, tak ako má byť, len ho prosím, aby som to s pokorou prijala a mu dôverovala..
Pán Boh zaplať duchovný otče za Vaše modlitby a Vaše obety.. Nech Vás náš nebeský otec v nebi odmení za to, čo pre nás hriešnych ľudí robíte.. Ešte raz Pán Boh zaplať...

(79) renca
16 február 2014 16:02:46

Pane bud pri mne,daj mi svoju prítomnosť, potrebujem Ta...

(78) Viera
14 február 2014 08:34:58

prosím dnes má moja dcéra veľmi ťažkú skúšku, prosím nech ju spraví. Pán Boh zaplať.

(77) Viera
14 február 2014 08:05:01

prosím dnes má moja dcéra veľmi ťažkú skúšku, prosím nech ju spraví. Pán Boh zaplať.

(76) Pre Ivku
3 február 2014 20:42:53

Vďaka Vám, Ivka, že ste mi tu napísala a vo Vašom srdci je prítomná živá viera, čo ma povzbudilo a potešilo. Veď inak by ste sa na nič nepýtala a urobila by ste si všetko podľa seba. Lepšie je spýtať sa, ako urobiť nejaké rýchle a neuvážené rozhodnutie. Túžite byť vlastne už neplodná a radia Vám sterilizáciu, ale svedomie Vám predsa len robí výčitky a to je dobré. Vlastne máte také dobre vycvičené svedomie - vďaka Bohu. Sterilizácia je správna iba vtedy ak je terapeutická, tzn. život zachraňujúca (napr. aj amputácia ruky). Platí tu princíp, že obetujem časť v prospech celku. Ak je však zameraná proti plodnosti, ide o ťažký hriech, pretože platí princíp, že s ľudskou osobou (aj s jednotlivými orgánmi, časťami tela alebo schopnosťami) nemožno voľne nakladať. Veľmi by som Vás prosil, keby ste mi napísala na môj email: prlyjm17@gmail.com, viem, že to nemáte jednoduché a tak by som Vás veľmi prosil, napíšte mi. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám.

(75) danka
27 január 2014 13:43:33

Ďakujem za modlitby, jedna skúška je úspešne hotová, už len jedna!!!

(74) danka
27 január 2014 08:14:07

Prosím o modlitby za môjho syna, ktorý má dnes a v stredu ťažké skúšky z matematiky a deskriptívnej geometrie. Duchu Svätý, osvieť mu jeho rozum, aby rozmýšľal rozumne, aby si spomenul na správne postupy pri výpočtoch :) Ďakujem.

(73) Iva
24 január 2014 10:07:38

Dobry den,chcela by som sa spytať,či budem mať ťažky hriech,ked po troch cisarskych rezoch,sa zabezpečím proti otehotneniu.Viem,že cirkev to zakazuje ale neviem či aj so zdravotnych dovodou to zakazuje,ked lekari už neodporučaju mať dalšie kvoli vysokemu riziku.A myslím,že je mojou povinnosťou postarať sa o deti,ktore už mam.Každy ma na to(sterilizaciu)totiž nahovara,hlavne manžel,že nemyslim na svoje zdravie a na druhej strane nechcem robiť to čo je proti cirkvi a Bohu.Tí moji to nechapu.Hovoria,že zo zdravot.dovodou to neni hriech.Dakujem za odpoved.

(72) rusnak.zuzana111@gmail.com
19 január 2014 18:16:48

Dobrý večer

V poslednom čase som často na Vašej stránke a pretože mám veľmi ťažké životné obdobie tak sa modlím ruženec sv.Rity. Som rada,že mám návod na určité motlidby. Musím sa však priznať,že si už zúfam, nakoľko neviem nájsť riešenie a nežijem ale prežívam. Je nádej na pomoc ak som si všetky starosti zapríčinila sama?
S pozdravom
Zuzana

(71) Martina
13 január 2014 10:27:37

Dobrý deň,
aj ja som našla Vašu stránku, lebo som zúfalá.
Minulý rok bol pre mňa veľmi ťažký a ešte to neskončilo.
Úmrtie blízkeho človeka, problémy v blízkej rodine... To všetko ma zaskočilo /mám 38 rokov/ a ja som nebola pripravená. Nevedela som čo mám robiť ako žiť a zopár mesiacov dozadu som prišla na zaľúbenosť manžela a zvažuje aj odísť,máme dve deti, milujeme sa.Tá žena ho manipuluje je rozvedená a má dospelé deti. Jej manžel ju našiel s iným mužom.Môj manžel má dobré srdce, zamotal sa a nevie z toho von.Myslí si že je veľmi dobrá /úplne ho ovláda a neviem čím/ Za tri mesiace sem toho veľa zažili a máme k sebe najbližšie za 15rokov manželstva. Prosím o modlidby, ja stále verím, že Boh nedopustí aby to naša rodina neprekonala. Bojujem vytrvalo a rôzne, prešli sme dlhú cestu a hlavne prosím o oslobodenie môjho manžela. Ďakujem

(70) Zuzana
9 január 2014 20:44:53

túto stránku považujem za "malé" nebo - ľudia sú tu k sebe milí, povzbudzujú sa, modlia sa za seba, prajú si vzájomne šťastie,žehnajú si atď atď..Hoci som poznala význam slovného spojenia "duchovná rodina" tu to zažívam v praxi a je to niečo reálne,nie len také -učebnicové,alebo z počutia :) a je to skvelé! Nášmu Nebeskému Otcovi je veľmi milá táto stránka a On tu pôsobí prostredníctvom nášho milého kňaza Jaroslava..Pane, žehnaj svoj ľud pokojom a vlej do nás Ducha Svätého, aby sme boli silní rásť vo viere a aby takýchto diel bolo viac.Ďakujem Ti Ježišu za týchto ľudí, verím, že raz sa stretneme v nebeskej vlasti a budeme si môcť poďakovať za všetko osobne :))

(69) Mária J.
6 január 2014 11:16:32

Dobrý deň,
náhodou som našla Vašu stránku, je to krásna "práca", veľmi ľuďom pomáha,teraz veľa času nemám, ale určite sa tu vrátim. Zo srdca prajem len to najlepšie čo sa dá a veľa chuti, sily a radosti z tejto Vašej "práce.Nech Vás Pán Boh žehná.

(68) Helka, Majka, Monika, sestra, Lucia...
5 január 2014 12:53:03

ďakujem Vám, že ste mi napísali a žehnám Vám. Pane Ježišu Kriste, prosím Ťa, posilni ich vieru a daruj im tie milosti pre život na zemi, aby raz mohli byť obdarené(í) večným životom v Tvojom kráľovstve. O to prosíme nebeského Otca v Tvojom mene. Amen. S kresťanským pozdravom Váš brat a kňaz Jaroslav.

(67) Pre Moniku
5 január 2014 12:39:41

Srdečne Vás pozdravujem a ďakujem, že ste mi napísala. Nie na všetko sa mi ľahko hľadá odpoveď a tak mi prepáčte, prosím Vás, že som sa touto formou skôr neozval. Páči sa mi na Vás to, že hľadáte pravdu a nechcete v živote urobiť nejaké unáhlené rozhodnutia. Teraz Vám píšem s tým vedomím, že som Váš brat a uvedomujem si, že pokiaľ žijeme tu na zemi, tak nepriateľ našej spásy sa nás snaží spútavať rôznymi neresťami a chce nás tak odlúčiť od Boha. Človek je schopný všetkého a preto nám Pán Ježiš povedal, že tu bude stále s nami, až do skončenia sveta, aby prekazil skutky diablove. Milá Monika, Pán Ježiš neodsúdil tú cudzoložnicu, ktorú pri tom hriešnom skutku pristihli. Odsúdil ten hriech, ale nie ju. Povedal jej, aby bola silná a už viacej nehrešila. Myslím si, že ho aj na iných miestach potom vyhľadávala a rada ho počúvala, keď kázal - vyučoval. Dá sa povedať, že jej zachránil život. A keď niekto niekomu zachráni život, tak to už je veľká vec. Lenže On jej nezachránil len telo pred zabitím, ale hlavne dušu. To Jeho, už nehreš, jej stále rezonovalo v ušiach a nielen tam, ale predovšetkým v srdci. Keď máme nejaký problém, alebo dilemu, tak je dobré spýtať sa, čo by na mojom mieste urobil Ježiš. Nebojme sa toho, lebo On nás najlepšie chápe. A keď už dostaneme odpoveď, tak potom treba aj poslúchnuť. Za šťastie by sme nemali považovať len to, čo zapadá do našej vôle. Zaľúbiť sa môže aj kňaz, ženatý muž, či vydatá žena, už rozvedený(á), ale záleží od každého jedného z nich, ako sa budú rozhodovať ďalej. Čo s tým urobia? Či dať od tej osoby "prsty preč" alebo nie? Zvoliť si život, alebo ... Ak človek žije podľa učenia Ježiša Krista a jeho Cirkvi, budú za to dôsledky, ak však podľa toho nežije, aj za to budú dôsledky, ale iné. Vo Svätom Písme čítame: Buďte podobní ľuďom, ktorí očakávajú svojho pána, keď sa má vrátiť zo svadby, aby mu otvorili hneď, ako príde a zaklope. Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť. Veru, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu a bude ich obsluhovať. Ale keby si v srdci niekto z nás povedal: „Môj pán voľajako nejde,“ a začal by biť sluhov a slúžky, jesť, piť a opíjať sa, pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej nevie, oddelí ho a dá mu podiel medzi nevernými.Toho sluhu, ktorý poznal vôľu svojho pána, no nepripravil sa a nesplnil jeho vôľu, veľmi zbijú. Toho, ktorý ju nepoznal a urobil niečo, za čo si zaslúži bitku, menej zbijú. Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho požadovať, a komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať. Milá sestra Monika, vďaka, že ste napísala. Prosme Boha o dar múdrosti, aby sme vedeli rozlišovať medzi pravým a falošným. Medzi tým, čo je konkrétne pre každého z nás skutočne dobré a čo zlé. Kedykoľvek mi môžete napísať aj na môj email: prlyjm17@gmail.com; Ďakujem za modlitby a za všetko. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám.

(66) Helka
29 december 2013 20:44:21

Ani neviem aká náhoda ma priviedla na tieto stránky... ale všetko, čo som si tu prečítala mi bolo náplasťou na ubolenú dušu , telo i myseľ. ĎAKUJEM :) Nech Vás Pán žehná +

(65) Majka
27 december 2013 22:57:41

Pochválený buď Ježiš Kristus! Otec Jaroslav, ďakujem Vám za všetky úmysly svätých omší, za Vaše modlitby, za Vaše otvorené srdce, ktoré sa snaží veľmi milovať Boha. Nech Vás dobrý Boh požehná, nech si Vás privinie na svoje srdce, nech Vám dá spočinúť v Jeho Prítomnosti a Láske. Nebeský Ocko, ďakujem ti za to, že si si tohto človeka vybral a povolal, že si posvätil jeho ruky, aby Ťa mohli rozdávať svetu živého v Eucharistii, a aby mohol prinášať tvoje rozhrešenie hriešnikom. Ďakujem Ježišu, daj otcovi Jaroslavovi všetko, o čom len Ty vieš, čo potrebuje. Nebeská mamka Mária, oroduj za neho aj nás, chráň jeho aj nás a veď nás k Otcovi. Amen

(64) Monika
21 december 2013 10:16:31

V prvom rade Vás chcem pozdraviť a popriať požehnané milostiplné sviatky...Mám teraz ťažké obdobie...už dlhý čas som sa rozhodovala a zvažovala a modlila a chodila na duchovné cvičenia radila s kňazmi..za moje 20ročné manželstvo mám 37rokov...a už som to nezvládla problémi sa kopili. Po velkej hádke a agresivite manžela som odišla a podala o rozvod ktorý bode 9.1.2014..Len čo ma trápi ked som si prečítala článok o cudzoložnici...aj mne sa tak stalo...prišiel do môjho života muž,ktorý bol ku mne pozorný,pomáhal mi,staral sa o mňa...a tento pocit sa mi páčil a dlho som ho nezažila, až som mu dovolila vstúpiť do môjho života a tak som sa do neho zalúbila že sa hambím sama pred sebou nakolko on mi povedal že vzťah nehľadá.Stretávali sme sa občas a vždy tam bola žiadostivosť tela a ja som sa mu odovzdala s lásky..Teraz náš vzťah je len na SMS alebo si občas zavoláme...Ja ho mám stále v hlave stále na neho myslím a aj ked si poviem že nebudem a velmi chcem zabudnúť nejde mi to..Čo mám robiť..Najhoršie že netuším ako on vníma náš vzťah a ked som sa ho pýtala tak to riešiť nechcel ale tvrdil že ma má velmi rád...Ja stále čakám ako sa to vyvinie a aj on si musí utvrdiť myšlienky...čo mi aj tvrdil že nevie čo chce...Je tiež rozvedený.Som velmi spútaná týmto vzťahom..neviem čo robiť..ja som mala v živote sexuálneho partnera len manžela a teraz tohoto preto ma to tak spútava...V manželstve sme totiž mali problémi v sexuálnej oblasti ja som sexuálne nechcela žiť mne sa to nepáčilo...ale máme 2 Deti a prvé bolo v 18rokoch tam som bola velmi zranená manželom kde sexuálne na mna tlačil a môžem povedať až násilníckym spôsobom..otehotnela som a pre všetkých to bol šok a nechcené dieťa, musela som sa vydávať..no problémi sa nabalovali až manžel začal holdovať alkohou a pred 5rokmi aj nevera..stále ma ponižoval a vysmieval sa mojej viere duchovným cvičeniam,púťam...a to som brávala aj deti a hlavne syna 12r.No teraz týmto mojím rozhodnutím tomu čo som verila vyznávala všetko som pokazila a hlavne moje deti...Dcéra má 19r.najprv išla so mnou bývať a v piatok sa odsťahovala k otcovi..len som zabudla dodať že s mužom sme bývali u svokrovcov...kde to nebolo ideálne..
Neviem či takto v skratke som Vám opísala môj život a či by ste mi mohli poradiť v ťažkej skúške...Teraz som bola na spovedi a kňaz mi povedal že si mám obnoviť vieru...tak sa snažím...Ďakujem Vám vopred s pozdravom Monika

(63) Sestra
6 december 2013 12:16:22

Dakujem za odpoved a povzbudenie, nech Vás Pán požehná za to čo robíte.

(62) Pre sestru
4 december 2013 09:14:31

Ďakujem, že ste mi napísala. Čo sa týka Vášho života, tak ako ho opisujete, tak robíte malé krôčiky dopredu a to je veľmi dobré. Už nevyfajčíte toľko cigariet, ako predtým a je Vám to aj ľúto, že vôbec fajčíte a verím, že časom úplne prestanete fajčiť. Podarí sa Vám to. Príde do Vášho srdca dar sebaovládania a úplne prestanete fajčiť. Pán je s Vami. A čo sa týka rozčuľovania sa, často sa nájde niekto, niečo, čo sa nás snaží vyviesť zmiery, je to niekedy aj také prirodzené, lebo žijeme tu na zemi a sme len ľudia, schopní všetkého. Niekedy sa tak aj z takej nerozumnosti dokážeme rozčúliť a to za hocijaké maličkosti. Chceme mať ľudí okolo seba dokonalých a keď to tak nie je, tak to dáme aj patrične najavo. Pamätajme na to, čo povedal Pán o smietke a o brvne v oku. Keď si v napätej chvíli na to spomenieme, tak nám to aj pomôže, ak však chceme. Keď nie, tak nakričíme alebo sa pohádame. Potom to už oľutujeme a máme aj výčitky. Vďaka, že často pristupujete k sv. spovedi a píšete, že ste stále na tom tak isto. Ale ja viem, že robíte malé krôčiky dopredu. A tak Vás aj prosím, aby ste pokračovala ďalej vo Vašom úsilí a dôverovala nášmu Pánovi aj tak. Tu na zemi budeme vždy a vždy bojovať, ale čaká nás žiarivá budúcnosť v Božom kráľovstve. O tom Vašom vnútornom prežívaní slabostí je lepšie porozprávať sa osobne, lebo každý človek je originálny a jedinečný. Niekomu stačí toto a toto, inému treba dať viac, to myslím v duchovnom význame. Niekto považuje za hriech, to čo hriechom nieje a iný zase nevidí svoj hriech. Nech Vás Božia múdrosť vedie po správnych chodníkoch a urobila ste tak vždy potrebný krôčik dopredu, čo sa aj snažíte. U Pána sa každá snaha cení. A len On Vás môže urobiť šťastnou. Má Vás rád, ste jeho milovaná dcérka. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav.

(61) Sestra
1 december 2013 20:21:22

Dobry večer,chcela by som sa spýtať,čo ma už dlhu dobu trapi,či by ste mi nevedeli poradiť.Idem na sv.spoved a už o tyžden mám velke pochybnosti,či môžem pristúpiť k sv.prijímaniu.Nechcem uraziť Pána svojou hriešnosťou a neviem presne či to čo pácham sú ešte lahké hriechy.Deti a rôzne iné veci ma rozčulujú takmer každý den a tiež fajčenie,neviem sa ho uplne vzdať a tak vlastne prichádzam o chlieb z neba.Snažím sa asi málo,volakedy som fajčila aj pol balíčka a teraz len jednu-dve za den.Nechcem sa týmto ospravedlnovať,ale niekto to ani za hriech nepovažuje.Mna to však trapi velmi a hnevám sa sama na seba,že som tak slabá.Niekedy chodím aj dvakrát za mesiac na sv.spoved a stale som tak isto na tom.Dakujem.

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)