Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
3 + 8=

(708)
(48) Pre Janku
2 október 2013 11:08:23

Ďakujem, že ste mi napísala. Vo Vašom živote sa teraz nachádza rozvedený muž, ľúbite ho a neviete a ani nechcete bez neho žiť. V závere ste mi položila otázku, ktorá si však vyžaduje väčšiu diskusiu. Uvedomujem si však, že ak robíme to, čo sa Bohu páči a praktizujeme v živote to, čo nám s láskou prikazuje, teda uskutočňujeme jeho slovo, tak také budú potom aj dôsledky pre našu večnosť; ak však robíme to, čo sa Bohu nepáči a nedávame na jeho rady a príkazy, teda neuskutočňujeme jeho slovo, tak aj za to budú dôsledky, ale iné. V živote máme najviac myslieť na Božie kráľovstvo. To je ten správny cieľ nášho života, k čomu máme podriadiť všetko ostatné. Aby sme prišli do správneho cieľa, potrebujeme duchovné vedenie. Niektoré veci sa nám môžu javiť, ako neškodné, ale tie dôsledky potom môžu byť naozaj veľmi ťažké. Keď Boh spája muža a ženu vo sviatosti manželstva v jedno telo, tak to myslí vážne a ich spoločný život je pre nich aj takou najľahšou cestou do neba. Nedávno sa mi dostala do rúk knižka s názvom: "Rozvedení. Katolíci. Čo ďalej?" od vydavateľstva Don Bosca, odporúčam Vám, Janka, si ju požičať alebo zakúpiť, na mnohé otázky tam nájdete odpovede. Bol by som tiež veľmi rád, keby ste mi napísala na môj mail: prlyjm17@gmail.com a našu diskusiu by sme tak mohli rozšíriť o ďalšie potrebné informácie. Viem, že nikto z nás neplní Božiu vôľu dokonale. Avšak k čomu sme dospeli, toho sa už máme držať. Ján Krstiteľ nič nezaprel a Herodesovi jasne povedal, že nesmie žiť s manželkou svojho brata. Všetci tí, ktorí prišli do Božieho kráľovstva, sa najskôr zriekli mnohých vecí a tak účinne spolupracovali s Božou milosťou. Prosím, napíšte mi. Váš brat a kňaz Jaroslav.

(47) jana
19 september 2013 19:48:35

Dobrý deň,píšete,že sa môžme pýtať tak to skúšam, pretože mám v tejto oblasti nevedomosť. V mojom živote sa nachádza rozvedený muž. Nerozviedol sa kvôli mne,vtedy sme sa ešte ani nepoznali a v ich spoločnom manželskom živote sa obaja iba trápili. Obom sa uľavilo,keď išli od seba. my sa veľmi ľúbime,viem,že pácham ťažký hriech ale neviem a ani nechcem bez neho žiť. Pripravujem sa týmto o večný život?

(46) Eva
18 september 2013 12:48:11

Oslovila ma výzva na 40 dňovú reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Otec Jaroslav, od dnes sa budem každú stredu počas týchto dní postiť a modliť za Vás. Pán najlepšie vie, čo potrebujete a to Vám budem vyprosovať.
Budem rada, ak toto bude inšpiráciou aj pre iných na tejto stránke.


(45) Marika
12 september 2013 18:30:30

Drahý otec Jaroslav,píše Vám Marika,ktorá takmer pravidelne prispieva do rubriky Chceme sa za teba pomodliť.Otec Jaroslav,som zúfalá,už tak dlho si hľadám prácu,žobrem u Pána,modlím sa Novénu odovzdanosti,chodievam na sv.spoveď,sv.omšu,modlím sa Korunku milosrdenstva,ruženec...Otec Jaroslav,celé hodiny sa zhováram s Pánom a stále nič.Som v takom stave,že prededávnom som sa pokúsila o samovraždu.Prečo ma nenechal zomrieť,keď som mu ľahostajná?Prosím Vás,odpovedzte mi:mbencova@zoznam.sk

(44) Marek
29 august 2013 18:21:31

Neviem či ste zaregistrovali spravo o OKULTNYCH RUŽENCOCH tak pre informovanosť pozri link:
http://modlitba.sk/?p=5833

(43) dieťatko
27 august 2013 08:20:17

Dobrý deň, prosím za modlitby za moje otehotnenie, s manželom sa snažíme o dieťatko už štyri roky a stále sa nám nedarí. Prosíme o pomoc aby som aj ja mohla počať a porodiť zdravé dieťatko, ďakujem vám veľmmi pekne. Prosím aj o nejaké rady a modlitby za počatie Kontakt gabika19@pobox.sk

(42) Rodina
26 august 2013 11:21:26

Prosím za modlitbu pre mojich rodičov, ktorí sú základom našej rodiny, aby Boh upevnil ich vzťah, posilnil ich láskou a povzbudil vierou v Neho. Pretože len úprimná láska môže zachrániť vzťah, rodinu, ľudí, človeka a svet... Ďakujem a rovnako sa modlím za všetky rodiny, ktoré potrebujú Boží dotyk. :)

(41) Hanka
23 august 2013 08:47:48

Ďakujem za krásne príspevky na každý deň. Sú pre mňa povzbudením.
Pán Boh zaplať

(40) veriaca
22 august 2013 18:02:18

Pochvaleny bud jezis Kristus. rada by som vas o nieco poprosila.Prosim vas o modlitby za mojho otecka ktory uz zial pred takmer dvomi mesiacmi odisiel na vecnost,nech mu da Pan vecny zivot po jeho boku a dalej vas prosim o modlitbu za vztah s mojim byvalym priatelom,ak je tam stale laska ako vravi,nech mi dokaze odpustit vsetko a nech Boh to nejako urovna,pretoze sme sa mali uz brat.Velka vdaka za modlitby,pan boh zaplat.

(39) prosiaci
15 august 2013 18:00:37

Prosime vás o modlitby za počatie a narodenie zdravých detičiek . Ďakujeme

(38) Pre Máriu
15 august 2013 08:27:24

Pozdravuj Vás Mária a ďakujem, že ste mi napísala. K Vašej otázke Vám teraz nedám jednoznačnú odpoveď, že či áno, zamestnať sa, alebo nie, teda odmietnuť túto prácu. Sama, píšete, že cítite vnútorný nepokoj, je to akosi také upozornenie na nejaké nebezpečenstvo. Ja som si ohľadom Vašej otázky aj niečo zisťoval a spýtal som sa aj mojich známych ľudí, že či ohľadom produktov Diochi niečo vedia a dali mi aj nejaké informácie. Napr. aj to, že to vychádza z čínskej medicíny. Veľmi pekne by som Vás poprosil, keby ste mi napísala na môj email: prlyjm17@gmail.com a v kontaktoch nájdete aj telefónne číslo a tak sa mi môžete ozvať aj takouto formou. Budem veľmi rád. Ale ponechávam to na Vašej slobodnej vôli a na Vašom rozhodnutí. Je správne, keď je človek opatrný a nenaletí hneď na všetko. Mnohé veci sa totiž na oko javia neškodne, ale filozofia toho môže byť veľmi škodlivá. Uvedomujem si tiež, že v dnešnej dobe si nájsť vhodné zamestnanie vôbec nie je jednoduché. Vy ste sa spýtala, ja sa snažím Vám správne poradiť. Vďaka za Vaše veriace a milujúce srdce. Prajem Vám všetko dobré a keď budete chcieť, prosím, tak sa ozvite. Váš brat a kňaz Jaroslav.

(37) danka
11 august 2013 19:41:30

Prosim vás o modlidbu za cérku aby sa vyzdravela aby sme boli zdravy cela rodina a aby nam ludia nezavideli a aby sa nam darilo v práci.

(36) Mária
8 august 2013 14:03:10

Som nezamestnaná a mám možnosť sa zamestnať v predajni s predajom liečivých byliniek,ale aj produktov Diochi,ktoré su bioinformačné.Môžem ja ,ako veriaca predávať tieto produkty a sa školit?Ako sa zachovať?Cítim vnútorny nepokoj.Prosím za modlitbu a ďakujem za Bohu milú radu.

(35) Jaroslav
7 august 2013 07:23:29

Moje milí bratia a sestry, srdečne Vás všetkých pozdravujem a žehnám Vám. Pán nás všetkých tak zázračne utvoril a ešte zázračnejšie sa o nás stará. On na nás nikdy nezabudne a vždy si nás pripomína po mene. Pohľadí nás, usmieva sa na nás a my sa usmievajme na neho. Kráčajme za ním, samozrejme s krížom, lebo inak sa to nedá a vo vedomí, že tu na zemi nie sme doma, nech rastie aj naša dôvera v jeho slovo a v jeho prisľúbenia. Totiž, čaká nás žiarivá budúcnosť, večná blaženosť. Dobre, že tu aj vyjadrujeme a píšeme úmysly svojho srdca, sme deti milujúceho Ocka a prosíme v Kristovom mene, ktorí na rozdiel od nás neurobil nič zlé, no veľa si však vytrpel kvôli nám. Buďme vďační a nebojme sa prosiť, lebo máme vznešeného Veľkňaza v nebi, ktorý pre nás vždy chce len dobre. Amen. S kresťanským pozdravom, Váš brat a kňaz Jaroslav. Prosím o modlitby za mňa a mojich farníkov v Sološnici. Ďakujem.

(34) Agnes
6 august 2013 13:10:14

Ďakujem Vám za Vašu stránku otče -povzbudila ma modliť sa naďalej aj ked sa situácia nelepší..vdaka Bohu za Vás a Vaše slová..Prosím Vás o modlidby pri sv.omši za obnovenie môjho manželstva - aby manžel chcel prežívať so mnou vieru

(33) Jaroslav
31 júl 2013 18:47:56

Všetkým Vám ďakujem, že ste mi napísali. Ďakujem i za Vaše povzbudivé slová. Zajtra ráno (1. 8.) budem za Vás a na Vaše úmysly obetovať svätú omšu. Žehnám Vám a prajem všetko dobré. Pane Ježišu Kriste, vyslyš modlitby naše a naše volanie nech dôjde ku Tebe. Amen. Váš brat a kňaz Jaroslav.

(32) prosiaca
31 júl 2013 11:09:41

Prosím o modlidbu za zdravie a božiu pomoc pre celu našu rodinu aby nám nezávideli ľudia. Dakujem za modlidbu.

(31) Jana
23 júl 2013 20:42:34

Prosím o modlitbu za svojho syna, korý je zmätený, neistý a zúfalý. Prosím o pokoj a vieru pre našu celú rodinu.Zároveň prostredníctvom Vás chcem poďakovať Pánu Bohu a našej drahej Matke Márii za 25 rokov nášho manželstva. BOH VÁM žehnaj.Ďakujem.

(30) Miška
21 júl 2013 17:03:55

Porosím Vás o modlitbu na nasledujúci ( pre mňa) ťažký mesiac. Aby mi Pán dal silu, chuť do učenia, a taktiež prosím o dary Ducha Svätého ... ( v auguste mám štátnice). Veľké Pán Boh ZAPLAŤ !

(29) Mária Slivovičová
18 júl 2013 07:53:39

Chcem sa Vám veľmi pekne podakovať za to čo robíte. Nech Vás ochraňuje panna Mária so svojim synom. Prajem Vám ve+a-veľa Božích milosti.

(28) DRAHÍ MOJI,
7 júl 2013 09:52:54

VŠETKÝCH VÁS SRDEČNE POZDRAVUJEME A ĎAKUJEM VÁM ZA MODLITBY, ZA SVEDECTVO VAŠEJ VIERY I ZA VŠETKO, ČO ROBÍTE V SLUŽBE LÁSKY. ŽEHNÁM VÁM A PROSÍM PÁNA ZA VÁS, ABY VÁM DAL TO, ČO PRÁVE TERAZ NAJVIAC POTREBUJETE. NÁŠ PÁN, JE TU S NAMI A CHCE, ABY SME MALI JEHO POKOJ V DUŠI A NIČOHO SA NEBÁLI. PRIJÍMAJME JEHO POKOJ. ON NÁM SO VŠETKÝM POMÁHA A TAK BUDE AJ NAĎALEJ. SLÁVA OTCU I SYNU I DUCHU SVATÉMU, AKO BOLO NA POČIATKU, TAK NECH JE I TERAZ I VŽDYCKY I NAVEKY VEKOV. AMEN. Najbližších 7 až 10 dní nebudem mať prístup k internetu(budem v ústraní), a tak sa vlastne aj odmlčím, no každý deň si Vás pripomeniem, dám Vám na diaľku kňazské požehnanie a tiež pri svätých omšiach budem na Vás myslieť a pamätať na Vaše úmysly. V utorky budem obetovať sv. omše konkrétne za Vás a na Vaše úmysly napísané na týchto stranách. Nebudem ich teraz konkrétne čítať, ale Pán o nich vie. Mám Vás rád a teším sa, že náš Boh nás tak krásne zjednocuje, spája a vedie. Pane Ježišu, vyslyš naše modlitby a prosby, a naše volanie nech dôjde ku Tebe. V Tebe žijeme, hýbeme sa a sme. Mária, matka naša, vieme, že budeš za nás prosiť v hodine našej smrti, ale teraz konkrétne Ťa prosíme, aby si sa prihovárala za tieto naše úmysly a vyprosila nám to, čo práve teraz najviac potrebujeme. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav.

(27) Klaudia
29 jún 2013 17:38:15

Dobrý večer,
chcela by som na Vás obrátiť s prosbou o modlitby za mňa a našu rodinu - o dar hlbokej viery a o to aby si moja mama našla prácu, lebo naša finančná situácia je dosť zlá a stále sú kvôli tomu len hádky a hnev.
Pán Boh zaplať.

(26) hanka
24 jún 2013 10:29:40

Dobrý deň, našla som Vašu stránku na fb a tak každý deň môžem čítať povzbudivé božie slová. ĎAKUJEM

(25) Samuel
23 jún 2013 04:57:56

Na webovej stránke spoločenstva Modlitby za kňazov www.mzk.sk je klip z hodovej slávnosti z 8. júna.

(24) Michal Kravec
4 jún 2013 17:38:14

Pochválený buď Ježiš kristus!

Mám taký problém: včera som bol na sv. spovedi. Ked sme sa vracali z omše, velmi pršalo, a naozaj je tu vela vody, najmä v záhrade a na poli.. A sused má žial tak vývod rury zo studne, že voda nejde do riečky ale nám na záhradu. Naši sú z toho nešťastní. A ja, žial po spovedi, som sa nahneval a šiel pozrieť, či to len my máme vodu, alebo či aj on. A tento "akt" vo mne posobí ako prejav istej zloby. Prosil som pána o odpustenie, a verím, že mi odpustil. No mám dilemu, či to stačí, aby som Ho ešte mohol prijať v Eucharistii.. Prosím o odpoved. Napr. na mail: mkravec@zoznam.sk . DAKUJEM

(23) Emo
31 máj 2013 16:27:23

http://aktualnespravy-news-novinky.blogspot.sk/2013/05/31maj-den-matky-vsetkych-narodov.html

(22) Silvia
29 máj 2013 21:38:11

Pozdravujem Vás d.p.o.Jaroslav.Dlhšie som tu nebola.
Mám radosť z tohoto spoločenstva,ako sa navzájom povzbudzujeme,posilňujeme, a a aj radujeme.Naša spolusestra sa zázračne uzdravuje,vďaka vašim,našim,a všetkým modlitbám.Už je doma,medzi svojimi najbližšími a má tam úžasnú starostlivosť.Potrebuje ešte pokoj a odpočinok... ,
Prosme ďalej o uzdravenie,nech sa prejaví Božie dielo.
Spievajme spoločne každý deň ALLELUJA Pánovi. Boh Vám žehnaj!
Si
Otec Jaroslav /máme vás radi /

(21) Soňa
18 máj 2013 06:15:51

Dobré ráno o.Jaroslav,

zdravím Vás a želám veľa síl, veľmi nás všetkých povzbudzujete.


(20) M.
16 máj 2013 20:09:05

Dobry večer,chcela by som sa spytať,čo by ste poradili manželom,z ktorych iba jeden ma zaujem žiť život podla božích prikazaní,alebo sa o to aspon snažiť.Casto krat som prenasledovana zo strany manžela pre vieru-teda slovne a neviem ako to riešiť.Velmi pekna stranka.Dakujem že je.Ešte ma trápi,že pociťujem neistotu,ked mam isť na sv.prijímanie,stale pochybnosti,že nie som toho hodna.Preto idem jednu, dve nedele po sv.spovedi a potom už radšej nie.Dakujem.

(19) danka
12 máj 2013 18:16:45

prosim vas o modlitbu pre zdravye dcerky a pr celu nasu rodinu panboh zaplat

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux