Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
3 + 3=

(708)
(78) Viera
14 február 2014 08:34:58

prosím dnes má moja dcéra veľmi ťažkú skúšku, prosím nech ju spraví. Pán Boh zaplať.

(77) Viera
14 február 2014 08:05:01

prosím dnes má moja dcéra veľmi ťažkú skúšku, prosím nech ju spraví. Pán Boh zaplať.

(76) Pre Ivku
3 február 2014 20:42:53

Vďaka Vám, Ivka, že ste mi tu napísala a vo Vašom srdci je prítomná živá viera, čo ma povzbudilo a potešilo. Veď inak by ste sa na nič nepýtala a urobila by ste si všetko podľa seba. Lepšie je spýtať sa, ako urobiť nejaké rýchle a neuvážené rozhodnutie. Túžite byť vlastne už neplodná a radia Vám sterilizáciu, ale svedomie Vám predsa len robí výčitky a to je dobré. Vlastne máte také dobre vycvičené svedomie - vďaka Bohu. Sterilizácia je správna iba vtedy ak je terapeutická, tzn. život zachraňujúca (napr. aj amputácia ruky). Platí tu princíp, že obetujem časť v prospech celku. Ak je však zameraná proti plodnosti, ide o ťažký hriech, pretože platí princíp, že s ľudskou osobou (aj s jednotlivými orgánmi, časťami tela alebo schopnosťami) nemožno voľne nakladať. Veľmi by som Vás prosil, keby ste mi napísala na môj email: prlyjm17@gmail.com, viem, že to nemáte jednoduché a tak by som Vás veľmi prosil, napíšte mi. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám.

(75) danka
27 január 2014 13:43:33

Ďakujem za modlitby, jedna skúška je úspešne hotová, už len jedna!!!

(74) danka
27 január 2014 08:14:07

Prosím o modlitby za môjho syna, ktorý má dnes a v stredu ťažké skúšky z matematiky a deskriptívnej geometrie. Duchu Svätý, osvieť mu jeho rozum, aby rozmýšľal rozumne, aby si spomenul na správne postupy pri výpočtoch :) Ďakujem.

(73) Iva
24 január 2014 10:07:38

Dobry den,chcela by som sa spytať,či budem mať ťažky hriech,ked po troch cisarskych rezoch,sa zabezpečím proti otehotneniu.Viem,že cirkev to zakazuje ale neviem či aj so zdravotnych dovodou to zakazuje,ked lekari už neodporučaju mať dalšie kvoli vysokemu riziku.A myslím,že je mojou povinnosťou postarať sa o deti,ktore už mam.Každy ma na to(sterilizaciu)totiž nahovara,hlavne manžel,že nemyslim na svoje zdravie a na druhej strane nechcem robiť to čo je proti cirkvi a Bohu.Tí moji to nechapu.Hovoria,že zo zdravot.dovodou to neni hriech.Dakujem za odpoved.

(72) rusnak.zuzana111@gmail.com
19 január 2014 18:16:48

Dobrý večer

V poslednom čase som často na Vašej stránke a pretože mám veľmi ťažké životné obdobie tak sa modlím ruženec sv.Rity. Som rada,že mám návod na určité motlidby. Musím sa však priznať,že si už zúfam, nakoľko neviem nájsť riešenie a nežijem ale prežívam. Je nádej na pomoc ak som si všetky starosti zapríčinila sama?
S pozdravom
Zuzana

(71) Martina
13 január 2014 10:27:37

Dobrý deň,
aj ja som našla Vašu stránku, lebo som zúfalá.
Minulý rok bol pre mňa veľmi ťažký a ešte to neskončilo.
Úmrtie blízkeho človeka, problémy v blízkej rodine... To všetko ma zaskočilo /mám 38 rokov/ a ja som nebola pripravená. Nevedela som čo mám robiť ako žiť a zopár mesiacov dozadu som prišla na zaľúbenosť manžela a zvažuje aj odísť,máme dve deti, milujeme sa.Tá žena ho manipuluje je rozvedená a má dospelé deti. Jej manžel ju našiel s iným mužom.Môj manžel má dobré srdce, zamotal sa a nevie z toho von.Myslí si že je veľmi dobrá /úplne ho ovláda a neviem čím/ Za tri mesiace sem toho veľa zažili a máme k sebe najbližšie za 15rokov manželstva. Prosím o modlidby, ja stále verím, že Boh nedopustí aby to naša rodina neprekonala. Bojujem vytrvalo a rôzne, prešli sme dlhú cestu a hlavne prosím o oslobodenie môjho manžela. Ďakujem

(70) Zuzana
9 január 2014 20:44:53

túto stránku považujem za "malé" nebo - ľudia sú tu k sebe milí, povzbudzujú sa, modlia sa za seba, prajú si vzájomne šťastie,žehnajú si atď atď..Hoci som poznala význam slovného spojenia "duchovná rodina" tu to zažívam v praxi a je to niečo reálne,nie len také -učebnicové,alebo z počutia :) a je to skvelé! Nášmu Nebeskému Otcovi je veľmi milá táto stránka a On tu pôsobí prostredníctvom nášho milého kňaza Jaroslava..Pane, žehnaj svoj ľud pokojom a vlej do nás Ducha Svätého, aby sme boli silní rásť vo viere a aby takýchto diel bolo viac.Ďakujem Ti Ježišu za týchto ľudí, verím, že raz sa stretneme v nebeskej vlasti a budeme si môcť poďakovať za všetko osobne :))

(69) Mária J.
6 január 2014 11:16:32

Dobrý deň,
náhodou som našla Vašu stránku, je to krásna "práca", veľmi ľuďom pomáha,teraz veľa času nemám, ale určite sa tu vrátim. Zo srdca prajem len to najlepšie čo sa dá a veľa chuti, sily a radosti z tejto Vašej "práce.Nech Vás Pán Boh žehná.

(68) Helka, Majka, Monika, sestra, Lucia...
5 január 2014 12:53:03

ďakujem Vám, že ste mi napísali a žehnám Vám. Pane Ježišu Kriste, prosím Ťa, posilni ich vieru a daruj im tie milosti pre život na zemi, aby raz mohli byť obdarené(í) večným životom v Tvojom kráľovstve. O to prosíme nebeského Otca v Tvojom mene. Amen. S kresťanským pozdravom Váš brat a kňaz Jaroslav.

(67) Pre Moniku
5 január 2014 12:39:41

Srdečne Vás pozdravujem a ďakujem, že ste mi napísala. Nie na všetko sa mi ľahko hľadá odpoveď a tak mi prepáčte, prosím Vás, že som sa touto formou skôr neozval. Páči sa mi na Vás to, že hľadáte pravdu a nechcete v živote urobiť nejaké unáhlené rozhodnutia. Teraz Vám píšem s tým vedomím, že som Váš brat a uvedomujem si, že pokiaľ žijeme tu na zemi, tak nepriateľ našej spásy sa nás snaží spútavať rôznymi neresťami a chce nás tak odlúčiť od Boha. Človek je schopný všetkého a preto nám Pán Ježiš povedal, že tu bude stále s nami, až do skončenia sveta, aby prekazil skutky diablove. Milá Monika, Pán Ježiš neodsúdil tú cudzoložnicu, ktorú pri tom hriešnom skutku pristihli. Odsúdil ten hriech, ale nie ju. Povedal jej, aby bola silná a už viacej nehrešila. Myslím si, že ho aj na iných miestach potom vyhľadávala a rada ho počúvala, keď kázal - vyučoval. Dá sa povedať, že jej zachránil život. A keď niekto niekomu zachráni život, tak to už je veľká vec. Lenže On jej nezachránil len telo pred zabitím, ale hlavne dušu. To Jeho, už nehreš, jej stále rezonovalo v ušiach a nielen tam, ale predovšetkým v srdci. Keď máme nejaký problém, alebo dilemu, tak je dobré spýtať sa, čo by na mojom mieste urobil Ježiš. Nebojme sa toho, lebo On nás najlepšie chápe. A keď už dostaneme odpoveď, tak potom treba aj poslúchnuť. Za šťastie by sme nemali považovať len to, čo zapadá do našej vôle. Zaľúbiť sa môže aj kňaz, ženatý muž, či vydatá žena, už rozvedený(á), ale záleží od každého jedného z nich, ako sa budú rozhodovať ďalej. Čo s tým urobia? Či dať od tej osoby "prsty preč" alebo nie? Zvoliť si život, alebo ... Ak človek žije podľa učenia Ježiša Krista a jeho Cirkvi, budú za to dôsledky, ak však podľa toho nežije, aj za to budú dôsledky, ale iné. Vo Svätom Písme čítame: Buďte podobní ľuďom, ktorí očakávajú svojho pána, keď sa má vrátiť zo svadby, aby mu otvorili hneď, ako príde a zaklope. Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť. Veru, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu a bude ich obsluhovať. Ale keby si v srdci niekto z nás povedal: „Môj pán voľajako nejde,“ a začal by biť sluhov a slúžky, jesť, piť a opíjať sa, pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej nevie, oddelí ho a dá mu podiel medzi nevernými.Toho sluhu, ktorý poznal vôľu svojho pána, no nepripravil sa a nesplnil jeho vôľu, veľmi zbijú. Toho, ktorý ju nepoznal a urobil niečo, za čo si zaslúži bitku, menej zbijú. Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho požadovať, a komu veľa zverili, od toho budú viac žiadať. Milá sestra Monika, vďaka, že ste napísala. Prosme Boha o dar múdrosti, aby sme vedeli rozlišovať medzi pravým a falošným. Medzi tým, čo je konkrétne pre každého z nás skutočne dobré a čo zlé. Kedykoľvek mi môžete napísať aj na môj email: prlyjm17@gmail.com; Ďakujem za modlitby a za všetko. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám.

(66) Helka
29 december 2013 20:44:21

Ani neviem aká náhoda ma priviedla na tieto stránky... ale všetko, čo som si tu prečítala mi bolo náplasťou na ubolenú dušu , telo i myseľ. ĎAKUJEM :) Nech Vás Pán žehná +

(65) Majka
27 december 2013 22:57:41

Pochválený buď Ježiš Kristus! Otec Jaroslav, ďakujem Vám za všetky úmysly svätých omší, za Vaše modlitby, za Vaše otvorené srdce, ktoré sa snaží veľmi milovať Boha. Nech Vás dobrý Boh požehná, nech si Vás privinie na svoje srdce, nech Vám dá spočinúť v Jeho Prítomnosti a Láske. Nebeský Ocko, ďakujem ti za to, že si si tohto človeka vybral a povolal, že si posvätil jeho ruky, aby Ťa mohli rozdávať svetu živého v Eucharistii, a aby mohol prinášať tvoje rozhrešenie hriešnikom. Ďakujem Ježišu, daj otcovi Jaroslavovi všetko, o čom len Ty vieš, čo potrebuje. Nebeská mamka Mária, oroduj za neho aj nás, chráň jeho aj nás a veď nás k Otcovi. Amen

(64) Monika
21 december 2013 10:16:31

V prvom rade Vás chcem pozdraviť a popriať požehnané milostiplné sviatky...Mám teraz ťažké obdobie...už dlhý čas som sa rozhodovala a zvažovala a modlila a chodila na duchovné cvičenia radila s kňazmi..za moje 20ročné manželstvo mám 37rokov...a už som to nezvládla problémi sa kopili. Po velkej hádke a agresivite manžela som odišla a podala o rozvod ktorý bode 9.1.2014..Len čo ma trápi ked som si prečítala článok o cudzoložnici...aj mne sa tak stalo...prišiel do môjho života muž,ktorý bol ku mne pozorný,pomáhal mi,staral sa o mňa...a tento pocit sa mi páčil a dlho som ho nezažila, až som mu dovolila vstúpiť do môjho života a tak som sa do neho zalúbila že sa hambím sama pred sebou nakolko on mi povedal že vzťah nehľadá.Stretávali sme sa občas a vždy tam bola žiadostivosť tela a ja som sa mu odovzdala s lásky..Teraz náš vzťah je len na SMS alebo si občas zavoláme...Ja ho mám stále v hlave stále na neho myslím a aj ked si poviem že nebudem a velmi chcem zabudnúť nejde mi to..Čo mám robiť..Najhoršie že netuším ako on vníma náš vzťah a ked som sa ho pýtala tak to riešiť nechcel ale tvrdil že ma má velmi rád...Ja stále čakám ako sa to vyvinie a aj on si musí utvrdiť myšlienky...čo mi aj tvrdil že nevie čo chce...Je tiež rozvedený.Som velmi spútaná týmto vzťahom..neviem čo robiť..ja som mala v živote sexuálneho partnera len manžela a teraz tohoto preto ma to tak spútava...V manželstve sme totiž mali problémi v sexuálnej oblasti ja som sexuálne nechcela žiť mne sa to nepáčilo...ale máme 2 Deti a prvé bolo v 18rokoch tam som bola velmi zranená manželom kde sexuálne na mna tlačil a môžem povedať až násilníckym spôsobom..otehotnela som a pre všetkých to bol šok a nechcené dieťa, musela som sa vydávať..no problémi sa nabalovali až manžel začal holdovať alkohou a pred 5rokmi aj nevera..stále ma ponižoval a vysmieval sa mojej viere duchovným cvičeniam,púťam...a to som brávala aj deti a hlavne syna 12r.No teraz týmto mojím rozhodnutím tomu čo som verila vyznávala všetko som pokazila a hlavne moje deti...Dcéra má 19r.najprv išla so mnou bývať a v piatok sa odsťahovala k otcovi..len som zabudla dodať že s mužom sme bývali u svokrovcov...kde to nebolo ideálne..
Neviem či takto v skratke som Vám opísala môj život a či by ste mi mohli poradiť v ťažkej skúške...Teraz som bola na spovedi a kňaz mi povedal že si mám obnoviť vieru...tak sa snažím...Ďakujem Vám vopred s pozdravom Monika

(63) Sestra
6 december 2013 12:16:22

Dakujem za odpoved a povzbudenie, nech Vás Pán požehná za to čo robíte.

(62) Pre sestru
4 december 2013 09:14:31

Ďakujem, že ste mi napísala. Čo sa týka Vášho života, tak ako ho opisujete, tak robíte malé krôčiky dopredu a to je veľmi dobré. Už nevyfajčíte toľko cigariet, ako predtým a je Vám to aj ľúto, že vôbec fajčíte a verím, že časom úplne prestanete fajčiť. Podarí sa Vám to. Príde do Vášho srdca dar sebaovládania a úplne prestanete fajčiť. Pán je s Vami. A čo sa týka rozčuľovania sa, často sa nájde niekto, niečo, čo sa nás snaží vyviesť zmiery, je to niekedy aj také prirodzené, lebo žijeme tu na zemi a sme len ľudia, schopní všetkého. Niekedy sa tak aj z takej nerozumnosti dokážeme rozčúliť a to za hocijaké maličkosti. Chceme mať ľudí okolo seba dokonalých a keď to tak nie je, tak to dáme aj patrične najavo. Pamätajme na to, čo povedal Pán o smietke a o brvne v oku. Keď si v napätej chvíli na to spomenieme, tak nám to aj pomôže, ak však chceme. Keď nie, tak nakričíme alebo sa pohádame. Potom to už oľutujeme a máme aj výčitky. Vďaka, že často pristupujete k sv. spovedi a píšete, že ste stále na tom tak isto. Ale ja viem, že robíte malé krôčiky dopredu. A tak Vás aj prosím, aby ste pokračovala ďalej vo Vašom úsilí a dôverovala nášmu Pánovi aj tak. Tu na zemi budeme vždy a vždy bojovať, ale čaká nás žiarivá budúcnosť v Božom kráľovstve. O tom Vašom vnútornom prežívaní slabostí je lepšie porozprávať sa osobne, lebo každý človek je originálny a jedinečný. Niekomu stačí toto a toto, inému treba dať viac, to myslím v duchovnom význame. Niekto považuje za hriech, to čo hriechom nieje a iný zase nevidí svoj hriech. Nech Vás Božia múdrosť vedie po správnych chodníkoch a urobila ste tak vždy potrebný krôčik dopredu, čo sa aj snažíte. U Pána sa každá snaha cení. A len On Vás môže urobiť šťastnou. Má Vás rád, ste jeho milovaná dcérka. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav.

(61) Sestra
1 december 2013 20:21:22

Dobry večer,chcela by som sa spýtať,čo ma už dlhu dobu trapi,či by ste mi nevedeli poradiť.Idem na sv.spoved a už o tyžden mám velke pochybnosti,či môžem pristúpiť k sv.prijímaniu.Nechcem uraziť Pána svojou hriešnosťou a neviem presne či to čo pácham sú ešte lahké hriechy.Deti a rôzne iné veci ma rozčulujú takmer každý den a tiež fajčenie,neviem sa ho uplne vzdať a tak vlastne prichádzam o chlieb z neba.Snažím sa asi málo,volakedy som fajčila aj pol balíčka a teraz len jednu-dve za den.Nechcem sa týmto ospravedlnovať,ale niekto to ani za hriech nepovažuje.Mna to však trapi velmi a hnevám sa sama na seba,že som tak slabá.Niekedy chodím aj dvakrát za mesiac na sv.spoved a stale som tak isto na tom.Dakujem.

(60) JEŽIŠU, VĎAKA,
29 november 2013 20:01:49

NESMIERNA VĎAKA, ŽE SI PRIŠIEL K NÁM. A SI STÁLE S NAMI, V NAŠICH RODINÁCH. AKO DOBRE JE NÁM BYŤ V TVOJEJ BLÍZKOSTI. Aj v tomto adventnom čase, ktorý máme pred sebou chceme plniť tvoju vôľu, ale sami to nedokážeme. Prosíme Ťa na každý deň o tvoju pomáhajúcu milosť a silu premáhať pokušenia, bez ktorých sa tu na zemi snáď ani nedá žiť. Často na nás niečo dolieha a rozhodnúť sa niekedy musíme naozaj veľmi rýchlo. A pritom robíme aj chyby. S tvojou pomocou však chceme odstraňovať tieto chybičky z nášho života. Želáme si, aby všetci v našich rodinách, vo farnosti, zakúsili tvoju lásku a svetlo viery prišlo aj tam, kde bola doposiaľ tma. Veľmi Ťa prosíme o tieto dary milosti. Nech tvoje požehnanie spočinie na nás všetkých a nikdy nám neodním svojho Ducha Svätého. V tebe žijeme, hýbeme sa a sme. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Dôverujeme nášmu Pánovi a to je dobré. Do budúcna počítajme s tým, že budeme mať večný život, a v tom okamihu na všetko to ťažké pozemské zabudneme. To bude radosti, ako nikdy predtým. Vďaka Ti, Bože, naša spása. Amen.

(59) POĎAKOVANIE
22 november 2013 12:18:35

VEĽMI PEKNE VÁM ĎAKUJEM, ŽE STE MI NAPÍSALI ZOPÁR SLOV NA POVZBUDENIE A PROSÍM PÁNA ZA VÁS, ABY VÁM ŽEHNAL A NAPĹŇAL VAŠE SRDCIA LÁSKOU. AJ ÚMYSLY MODLITIEB, KTORÉ STE MI TU NAPÍSALI VKLADÁM KAŽDÝ UTOROK DO SV. OMŠE A HOVORÍM NÁŠMU PÁNOVI: OČISTI NÁS A POSVAŤ NÁS. A TIEŽ AJ VŠETKY DUŠE TRPIACE V OČISTCI VKLADÁM NA PATÉNU S PROSBOU: OČISTI A POSVAŤ ICH. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám.

(58) Lucia
13 november 2013 10:30:14

Pozehnany den prajem, chcela by som sa podakovat za povzbudivy clanok o matkach na FB. Ja mam tri dcerky a v nebi synceka. Snazim sa ich viest k Bohu ako viem. Beravam ich do kostola, velmi mi pomaha relacia klbko na Luxe, citame detsku bibliu ... Zdravas sa naucili, pri mojom modleni ruzenca aj korunku. Ale chcela by som poprosit za nas o modlitbu, moj manzel nie je veriaci vadi mu aj prezehnanie pred jedlom, tak ta moja vychova je dooost stazena a ja som dost biedny vzor pre svoje deti. Pan Boh Zaplat +

(57) Róbert
23 október 2013 08:00:53

Pochválený buď Ježiš Kristus,otec Jaroslav,mám konečne prácu, ktorá ma napĺňa.Snažil som sa ju vykonávať vždy poctivo,čestne a usilovne no napriek tomu som dostal výpoveď.Majú v tom prsty 2 osoby, ktorá 1 z nich dávala klamlivé info o mojej práci nadriadenej osobe, s tým aby si vôbec p.Riaditeľka preverila,či je to pravda.Teraz som "vďaka"týmto ľuďom stratil prácu, ktorá ma bavila.Prežívam veľký hnev,ale už so sa za nich pomodlil modlitbu za nepriateľov.Viem,že tu na zemi niet spravodlivosti, tá je iba u Pána Boha...

(56) nabuco
14 október 2013 21:04:58

Pozdravujem Vás pán farár Jaroslav. Teším sa z toho, že sa venujete takejto užitočnej práci, službe. Zo srdca Vám želám, aby Vám tento zápal vydržal stále, za to sa prihováram u Nebeského Ocka. Pozdravujem aj Sološničanov :)

(55) Prosiaca
12 október 2013 18:45:23

Pochválený buď Ježiš Kristus, prosím vás o modlitbu za mňa, lebo som nastúpila na VŠ a mám strach z angličtiny, lebo ju neovládam veľmi dobre. Prosím, modlite sa za mňa, aby mi Ježiš Kristus zoslal Ducha svätého a pomohol zvládnuť školu. Ja sa zase pomodlím za vás, aby vám Pán Ježiš pomáhal viesť ľudí správnym smerom.

(54) maria
12 október 2013 17:39:04

otec jaroslav, dnes som cely den skoro na vasej tranke a citam to, co som vsetko vlete premeskala...aj zopar prispevkov som vam tu hodila....velka pochvala vam...treba ludom otvarat oci...dnes som mala tu kamosov co patria medzi katolikov so sviatostami, ale ziju len tak, bez boha...dnes som si vypocula ako komunisti robili dobre...a cirkev je taka a onaka.....a mala by som si precitat knihu od banas kod 1 a teraz nejaky kod 9, aka som zaslepena, ze co robi cirkev... lebo to co napisal je hodnoverne, lebo tam aj uvadza nejaku literaturu z ktorej cerpal...no, precitat by som si ju mozno mala...vy ste to uz citali....mozno by sme si mali, aby sme expertom potom vedeli argumentovat....citam knihy zivoty vitazov...knihy o svatych...to, by oni povazovali za rozpravky....a prosim boha, aby nam aj dnes posielal tych svatych ludi...

(53) Regina
9 október 2013 11:47:30

Pohválený bud Ježiš Kristus,otec Jaroslav viac krát som pisala na stranku chceme sa za teba pomodliť- prosby o modlidby pre moju choru sestru,ktoru minuly tyžden pan k sebe privolal,mala 56 rokov. Mám rodičov,ktorý maju 82 a 86 rokov pochovaly teraz svoje druhe dieťa .Som zufala ,lebo moje prosby neboly u pana vypočute ,aj ked ku každej modlidbe som pridala nech sa stane jeho vola.Som Pánu Bohu za všetko veľmi vdačna ,ale teraz tá bolesť za mojou sestrou je veľka.V kutiku duše som dufala,že sa stane zázrak.prosím Vas o modlidbu pre mojích rodičov a celu rodinu.Verím že moja drahá sestra čoskoro uvidi božiu slávu .Pán boh zaplať


(52) evka
8 október 2013 12:52:31

Drahý kňaz Jaroslav,ďakujem za Vaše krásne slová.Ďakujem Bohu za Vás,ďakujem za Vaše chápajúce Bohu odovzdané srdce.Áno,musíme sa modliť za kňazov,aby boli našimi dobrými pastiermi,aby nás priviedli k Bohu.Za všetko čo pre nás robíte,nech Vás odmení náš Pán,nech žehná Vaše kroky a naša Nebeská Mama nech Vás chráni.S úctou a vďakou Evka.Ďakuje a pozdravuje Vás aj Elenka.

(51) Maria
7 október 2013 21:48:42

Pane, dakujem Ti, ze si nas stastne a bez problemov priviedol domov. Pane, prosim Ta za vsetkych, ktori sa za nas modlili, zehnaj ich a obdar ich vsetkymi milostami, ktore prave potrebuju. Otec Jaroslav, Pan Boh Vam mnohonasobne vynahradi,ze ste za nas prosili aj vy. Pane obdar Otca Jaroslava tymi darmi, kt. najviac potrebuj. Vdaka ti Pane.

(50) prosiaca
2 október 2013 20:02:31

Prosím o modlidby za celú rodinu aby sme boli zdravý a aby sa mi darilo v robote aby boli so mnou spokojný. Dakujem Pán Boh zaplať.

(49) Poďakovanie
2 október 2013 13:44:46

Milá Evka, veľmi pekne ďakujem za Vašu obetavú službu lásky. Nech Vás Pán žehná a ochraňuje na tejto pozemskej púti. Máte veľmi krásne srdce, ktoré veľa miluje. A ako hovorí náš Pán, Ježiš Kristus: Kto veľa miluje, tomu sa aj veľa odpúšťa. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux