Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
2 + 3=

(708)
(138) Dana
22 august 2014 17:06:34

Nech Vás Dobrý Boh požehnáva neustále a dáva Vám silu. Ďakujem za túto novoobjavenú stránku. Určite je to Božie dielo a Vy ste Jeho dobrým služobníkom. Ďakujem :-)

(137) magdalna
14 august 2014 12:31:51

Prajem príjemný pokojný deň, chcela by som sa opýtať, či je hriech svätokrádeže odpustiteľný a ešte jednu otázku, ako mám postupovať, keď som rozvedená a chcem pristúpiť k sviatosti zmierenia,potrebujem k tomu nejaké schválenie od biskupa ? Ďakujem.

(136) pre nasho jaroslava
12 august 2014 10:46:16

som nesmierne vdacna za tuto webovu stranku, viem , ze nie je to nahoda , ze som sa tu preklikala,dakujem, dakujem ti jaroslav, ze mas cas na nas...

(135) Zuzana
28 júl 2014 21:52:01

Dobrý večer, v prvom rade veľká vďaka za túto stránku, pre človeka ako ja...hľadajúceho Boha je určite veľkým darom. Chcela by som Vás poprosiť o radu, po dlhých rokoch (cca 15) sa Pán dotkol môjho srdca...úprimne dotýkal sa ho celý ten čas, len ja som bola nejaká slepá, hluchá a ignorovala som Ho...problém je v tom, že na Sv. omši mám túžbu pristúpiť k sviatosti eucharistie, len sa nedokážem po tých rokoch odhodlať k spovedi...možno cítim hanbu vyznať toľko hriechov kňazovi, možno strach, lebo už ani neviem, čo sa vlastne pri spovedi vraví a ako prebieha...sama neviem, možno cítim, že to tentokrát myslím úprimne a že už nikdy nechcem od Boha odísť ale bojím sa, že to nezvládnem a znovu padnem...neviem. Mohla by som Vás poprosiť o radu a modlitbu? Ďakujem, Zuzana

(134) Pre Júliu.
17 júl 2014 18:15:06

Nie som síce knaz ani psychologička,ale chcem vas povzbudiť,aby ste v žiadnom prípade nepomyšlali na ukon.života.V živote sú bolesti,ale aj radosti,zverte všetko Panovi,vyrozpravajte sa mu,ja sa budem modliť aj za vás a uzdravenie vašho manželstva.A myslím,že aj ostatní s tejto super stránky.Samovraždu by ste lutovali celú večnosť a to diabol vás navádza na také myšlienky.Mate to určite velmi,velmi ťažké.Byť vo vašej situácií,tiež neviem či by som to zvládla,možno sa mi lahko radí,ale skuste odovzdavať svoje situácie a starosti Ježišovi,ktorý je náš priatel a počuje nás.Takisto svoju bolesť ,aj on za nás velmi trpel a po skončení nášho pozem.života nás privedie do domu svojho-nášho Otca.Ak vám môžem ešte odporučiť 9 utorkov sv. Marty.Síce kratka,ale učinná modlitba.Prajem vám vela síl,aj zdravia a bož.požehnania.Vaša internetová priatelka Maťa.

(133) Julia
17 júl 2014 00:35:41

Ach aká som rada,že som našla túto stránku.Veľmi pekne urobená a zaujímavá.Vďaka Vám za to,že ste ju vytvorili.Bola som milo prekvapená keď som Vám večer napísala a hneď ráno ste na to reagovali.
Chcem sa však spýtať.Mám bolesť v srdci.Žijem v manželstve ale cítim sa byť odstrkovaná.Manžel už niekoľko rokov chodí po dovolenkách so susedou a ja zostávam doma ako stražny pes.
Som obetavá matka a manželka.Mám zdravotné problémy.Oddych by mi prospel ale ja som tu iba slúžka.Moje modlitby som obetovala za kadekoho ale málo som myslela na seba.Mám myšlienky ukončiť svoj život.Nevládzem znášať to poníženie.Pýtam sa ako zahnať tie myšlienky.Viem,žeje ťažké radiť ale naozaj už nevládzem.

(132) Albína
11 júl 2014 22:18:49

Ďakujem za možnostˇduchovnej podpory na Vašej stránke.

(131) Viktória
11 júl 2014 12:11:13

Dobrý deň, ahoj :)
Mas naozaj peknú stránku a hlavne povzbudzujúcu !
Nikdy som moc neverila v pána ani som nebola náboženská, no trochu som sa zmenila ,.. Mozno aj vďaka tejto stránke ;)
Dakujem :) chcela by som ta vsak este o nieco poprosiť :)
Nepoznáš nijakého kňaza alebo blogera , ktory by bol ochotný pomôcť aj cez internet ?
Dakujem :)
Moj e mail je : smile.dork9@gmail.com

(130) sestra
11 júl 2014 10:40:33

otec Jaroslav budete niekde v BA slúžiť aj sv. omse na ktoré by sa dalo sem tam prísť?

(129) Pre Dadu
10 júl 2014 12:46:50

Milá sestrička Dada, ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. Túžite byť lepšia a ste otvorená pre každý dobrý skutok. Máte krásne a milujúce srdce. Čo sa týka Vášho rozhodovania sa, ako ďalej, akou cestou sa vypraviť... k tomu Vám poradím toľko, že je lepšie sa o týchto veciach porozprávať osobne, najlepšie z kňazom Vašej farnosti, alebo z blízkeho okolia. V mojom živote to bolo tak, že do 26 roku života som sa so žiadnym kňazom osobne nerozprával a potom vlastne, keď som túžil Pána Ježiša viac a viac poznávať a nasledovať ho, tak to bolo a stále aj je priam nevyhnutné, mať svojho duchovného vodcu, či spovedníka v jednej osobe. Každý človek potrebuje duchovné vedenie a to aj ten, ktorý si to už vlastne ani nemyslí! Tak Vám prajem a prosím Pána, aby Vás zaviedol k takému človeku (kňazovi), ktorý sa Vás s ochotou ujme a jeho rady si vždy s ochotou zoberiete k srdcu. V poslušnosti sa zrodila naša spása. A poslušný dokáže byť vlastne len pokorný človek. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám Vám a znovu ďakujem, že ste mi napísala a tiež všetkým.

(128) dada
7 júl 2014 14:09:18

Pokojný deň, prosím o radu je pravda keď nemám krst, prijímanie, birmovku, sobáš tak nemôžem ísť na spoveď a prijímanie. Som vychovaná nešíriť zlo ale dobro aj sa tak správam a napriek tomu o sebe pochybujem a chcem byť lepšia a nachádzam pokoj v premýšľaní a modlitbách ale myslím,že nemám právo žiadať niečo len tak musím preto niečo spraviť. Akou cestou sa vypraviť, myslíte, že stačí keď človek vo svojom vnútri myslí, modlí sa verí v dobro pomáha a podobne, myslíte že to stačí asi nie

(127) Pane Ježišu Kriste,
4 júl 2014 07:34:17

sám to vieš a vidíš, ako veľmi potrebujeme, aby si k nám neustále prichádzal, aby si bol medzi nami, s nami a v nás, pretože bez teba nemôžeme byť, bez teba sa nevieme orientovať, stále sme v nebezpečenstve, že zídeme na nesprávnu cestu. Aj dnes a v týchto nastávajúcich dňoch naplň naše duše nežnosťou a požehnaním. Pozývame tvoju uzdravujúcu moc do našich životov a do životov našich blížnych. Pre toho, kto verí, je všetko možné. Žena z evanjelia bola dvanásť rokov chorá na krvotok. Žiadny lekár jej nevedel pomôcť. Uverila, že Ty si Boží Syn. Dotkla sa ťa s vierou, verila v tvoju moc a bola uzdravená. Aj my veríme v Teba a dôverujeme Ti. Daruj nám svoju milosť. Hneď z rána nám ju daruj, prosíme a ďakujeme. Chceme mať srdcia čisté a vľúdne. Evka st nám napísala o mladom chlapcovi Richardovi, ktorý je chorý. Ty, Pane, vieš všetko. Vidíš ako trpí a nielen on, ale i Jozef, Mária, rodina, priatelia. Veríme Ti, veríme v Tvoju uzdravujúcu moc. Stačí keď povieš iba slovo a bude zdravý. Ďakujeme Ti za všetko. Pane Ježišu, prosíme Ťa o pomoc aj pre tých ľudí, ktorých ovláda alkohol, či iné hriešne zlozvyky. Sami si už nevedia pomôcť. Nesú to ako ťažké bremeno, ktoré ich chce postupne úplne zničiť. Ty, Pane si mocný a láskavý, vysloboď ich z tohto otroctva a daruj im Ducha sebaovládania a sily. Veľmi Ťa prosíme a ďakujeme. Otvor pre plodnosť tie manželky, ktoré doteraz z rôznych príčin nemohli otehotnieť. Spolu so svojimi manželmi však nestrácajú vieru a ani nádej. Tak ako Sára, Ráchel, Anna, Alžbeta a mnoho ďalších žien, z Tvojej milosti a požehnania, počali a porodili zdravé deti, tak veríme, že aj tieto naše sestry, manželky sa budú radovať z daru dieťatka. Ďakujeme Ti za všetko. Zmiluj sa nad nami a vyslyš nás. Všetky tieto napísané úmysly na týchto stranách, Ti predkladáme, Pane a sľubujeme Ti, že budeme aj veľmi trpezliví. Lebo len Ty, Pane, vieš čo je v súčasnosti - teraz, pre nás to najlepšie. Budúcnosť nám ešte nepatrí, ale chceme spolupracovať s Tvojou milosťou. Vždy a stále. Amen. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, že ste mi tu napísali a žehnám Vám. Prepáčte mi, že som sa skôr neozval, alebo aj nereagoval písomne na Vašu otázku, či prosbu. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Pomôž nám, Bože, naša spása.

(126) eva st
3 júl 2014 21:32:57

prosim o modlidbu za uzdravenie Richarda,Jozefa a Marie.Tiez prosim,aby sme mali vela prace v zamestnani,a taky pokoj,lebo nam velmi chyba,velmi sa bojim o svojich blizkych,deti,manzela,bojim sa zasmiat,tesit sa z niecoho,lebo si myslim,ze zas pride nieco zle,preto Vas velmi prosim o motlidbu za pokoj.velmi,velmi dakujem.

(125) Mária
28 jún 2014 08:07:12

modlitba
Matka Božia v MEŽUGORI ŽIADA o urýchlené rozširenie tejto modlitby:

Bože náš, Otče nás, veríme, že nás zachrániš pred zatratením. Prosíme, zachráň Zem, na ktorú si poslal svojho jediného Syna, nášho Pána. Ježiša Krista. Si naša jediná nájdej! Bože, Otče všemohúci, pohliadni na hriešnikov ako na svojích zblúdených synov a dcéry. Si naša nádej, večná láska. Zmiluj sa, prosíme vrúcne, lebo nevidíme žiadne iné východisko zo zmätku nášho času, z nebezpečia, ktoré ohrozuje našu planétu a celé ľudstvo. Pomôž láskavou všemohúcnosťou. Otvor svoju milujúcu náruč a zažeň tieň Satanov. Amen

Bože, buď milosrdný k neveriacim tohto storočia, Bože zmiluj sa nad vodcami tohto storočia. Osvieť svojím Duchom ich myslenie. Bože, zmiluj sa nad maličkými, ktorí za nič nemôžu a ktorí prišli do sveta lží a klamu. Svojou Pravdou im zasvieť do duší. Amen

Žehnám všetkým, ktorí poslúchnu. Sláva Otca i Syna i Duchu ...(124) Stefan
26 jún 2014 12:38:21

Chcel by som Vás z celého srdca poprosiť o motlitbu aby som sa uz tolko netrápil koli zene ktorá ma opustila po 4 rokoch...v srdci mám velký zial a smútok lebo mi chýba a neviem ako dalej lebo ona ma len stále odmieta ale neviem preco ked ma celý cas tak lubila.hovorí ze jej je lepsie bezomna a mna to nicí a hlavne vtedy ked si predstavím ze by bola s iným mužom...nechcem robiť trápenie a starosti mojim rodičom a súrodencom na ktorých mi velmi záleží a milujem ich.nechcem aby ma videli ako sa zozieram koli láske.verím ze modlitba mi pomoze aj ked nie hned ale verím ze moje modlitby su od Pána Boha vypočuté.chcel by som konecne cítit v srdci radosť a nie bolesť ale uz pomali strácam nádej

(123) Bohuznamy
24 jún 2014 16:25:55

Pane prosím príď medzi nás a daruj nám pokoj. A prosíme Ťa o krásne prázdniny aby sa nikomu nič nestalo a aby sme ich zažili všetci spolu aj napriek občasným problémom. Prosím Ťa Pane Ježišu.

(122) Lucka
21 jún 2014 08:45:13

Prosím Vás o modlitbu a pomoc Ducha Svätého pri mojej skúške, ktorá ma čaká v pondelok. Prosím Vás aby som ju zvládla. ďakujem

(121) K.
19 jún 2014 09:35:21

Otec Jaroslav,myslíte si,že človek,ktorý ide pod narkozu mal by si dať pomazanie chorích aj ked nemá 60 rokov?Dakujem a pripájam sa k predošlej gratulácií k vášmu jubileu.

(120) Mária
18 jún 2014 21:21:53

Milý otec Jaroslav! K výročiu Vášho kňazského jubilea prajeme Vám veľa Božích milostí a ochranu Sedembolestnej P.Márie, nech Vás sprevádza aj pri cestách do kláštora k našim sestričkám Benediktínkam, kam ochotne prichádzate. Nech Boh odmení všetko vaše úsilie. Vďační veriaci Orešanci.

(119) Sisa
16 jún 2014 19:20:31

DObrý deň, neviem už komu to mám povedať, najradšej by som sa zahrabala pod zem. Mala som priateľa dva roky a jeden mesiac sme spolu chodili. Necelá dva roky to bola čistá nádhera až na posledné dva mesiace kedy som začala vymýšľať ponižovať ho ubližovať mu stále som riešila hovadiny. On dorbý človek priznal si chybu, nefajčí, sme tam ide na pivo, zniesol by mi aj modré z neba. Ale ja si to neviem vážiť rýchlo rozpráva a odstávajú mu ušká, má veľmi zlého brata ktorý veľmi pije. Už posledné dva mesiace som mu všetko vičítala hrozne mi išiel na nervy. Chcela som sa rozísť on nie chcel nás udržať a teraz už keď som dosihla to čo som chcel že sme sa rozišliže na to pristúpil idem sa zblázniť.


(118) maria
13 jún 2014 19:23:40

som velmi nešťastná v ničom ale naozaj nič sa mi nedari citim,že mam nad sebou nejaku zonu ktora ma ťaži a ničim sa neda zničiť snažim sa nabrat silu v modlitbe ale nejako sa mi už neda ani modlit UF PBZ

(117) Lucia
10 jún 2014 22:22:11

Prosím Vás o modlitbu za moje skúšky, ktoré ma teraz čakajú aby som ich zvládla . Už som veľmi vyčerpaná. Ďakujem pekne

(116) Príď, Duchu Svätý, príď!
5 jún 2014 09:00:03

Príď, Pane, v mene Ježiša, príď! Chceme v živote niesť Tvoje ovocie, aby sme mohli byť spasení. Prosíme Ťa o túto milosť. Príď, Duchu Svätý, príď! Buď nám v našom putovaní priateľom a pomocníkom a v protivenstvách ochrancom a tešiteľom. Len s Tvojou pomocou obstojíme na tejto pozemskej púti a dom každého z nás bude pevne stáť na skale až do konca. Poznávame skutočnosť, že dennodenne nás napájaš láskou, láskou o ktorej písal svätý apoštol Pavol v Prvom liste Korinťanom v 13. kapitole. Chceme túto lásku v živote prakticky uskutočňovať. Teda byť ňou úplne preniknutý a konať podľa nej. Príď, Duchu Svätý, príď k nám. Nech v nás zavládne viera, nech v nás zavládne nádej, nech v nás zavládne láska. Dôverujeme Ti a túžime žiť v spojení s Kristom. Osvojiť si Jeho zmýšľanie a zachovávať Jeho prikázania. Chceme sa mu vo všetkom páčiť. Príď nám Duchu Svätý na pomoc a potešuj naše srdcia, že po tomto pozemskom živote, v ktorom na nás doliehajú aj rozličné druhy utrpenia, na nás čaká nádhera Božieho kráľovstva. Amen. Ďakujeme Ti, Duchu Svätý, že nás tak miluješ. Nauč nás modliť sa a modli sa v nás. Amen. Prosíme o vypočutie týchto našich úmyslov a prosieb. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Žehnám vám.

(115) katka
31 máj 2014 13:55:11

Prosím, pomodlite sa za mňa tento týždeň mám štátnice.Ďakujem

(114) Veľký filozof,
28 máj 2014 07:34:55

Blaise Pascal sa takto modlieval: Nebeský Otče, ty si môj Pán, rob so mnou, čo chceš. Daj mi, čo si myslíš, že mi bude na osoh a vezmi odo mňa všetko, čo mi škodí. Urob, aby sa moja vôľa rovnala tvojej. Požehnaj ma a požehnaj svet! Požehnaj ma dnes a požehnaj ma zajtra. Požehnávaj ma po všetky dni môjho života. Amen. Pane Ježišu Kriste, prosíme Ťa, požehnaj všetkých nás dnes a požehnaj všetkých nás aj zajtra. Pomôž svojim synom a svojím dcéram zvládnuť dnešné náročné skúšky, ktoré ich čakajú. Chválime Ťa, Pane Ježišu, a zvelebujeme Tvoje sväté meno. Dôverujeme Ti a radujeme sa z každého Tvojho slova. Stačí iba jedno Tvoje slovo a všetko v nás sa uzdraví, obnoví a premení. Staň sa Tvoja vôľa, Pane a v našich srdciach nech zavládne viera, nádej a láska. Skrze Teba žijeme, hýbeme sa a sme. Amen. Žehnám Vám, drahí bratia a milé sestry a všetko dobré Vám prajem. Pán je s vami. Ďakujem Vám, že ste mi tu napísali. Váš brat a kňaz Jaroslav.

(113) viera
28 máj 2014 04:19:03

prosím o modlitbu pre syna, má dnes dôležitú skúšku, nech sa mu zadarí, Pán Boh zaplať a ďakujem

(112) Silvia
27 máj 2014 05:26:07

Naša spolusestra Anička operáciu hlavy zvládla,telo prijalo vloženú kostičku,vraj ani nepotrebuje lieky od bolesti.Oslavujme Pána lebo je dobrý ! Vypočul naše modlitby.Skúste a presvedčte sa,aký dobrý je Pán !
Ďakujeme vám otec Jaroslav,za modlitby príhovoru a že nás učíte modliť sa.Máme vás radi a modlíme sa za vás.
Vyprosujeme vám požehnaný deň.

(111) mária m.
25 máj 2014 14:29:57

Otec Jaroslav, chcem poďakovať za modlitbu za neter Veroniku, ktorej sa podarilo minulý týždeň úspešne zmaturovať.
Ďakujem, že ste tu pre nás a že sa modlíte spolu s nami. Mária

(110) Zuzanka
18 máj 2014 22:51:40

Na túto stránku som prišla náhodou, keď som zúfalá v posteli pod perinou hľadala v noci v mobile na internete nejakú modlitbu, ktorá by upokojila moje srdce a myseľ pred skúškou a našla som ju a skúšku som spravila.. začítala som sa aj do ostatných modlitieb a príbehov.. je to úžasná sila.. chcela by som poprosiť o modlitbu - čaká ma náročné obdobie štátnic, dnes mám dve skúšky. Minulý týždeň som mala tiež skúšku, bola som nervózna a nemala som veľa času na učenie, bola som znechutená ale premohla som sa, naučila som sa najviac, koľko sa dalo, pomodlila sa a skúšku som zvládla :) Jemu nič nie je nemožné.. Bože, ďakujem

(109) Ďakujem Vám,
14 máj 2014 21:41:07

drahí bratia a milé sestry, že ste mi tu napísali a všetkým Vám žehnám. O niekoľko hodín čaká Tomáša posledné štátnica, Pane Ježišu, prosíme Ťa, pomôž mu túto skúšku urobiť. Ďakujeme Ti. A napísal mi aj brat Miki, ktorý túži po dobrej a serióznej práci. Ja momentálne neviem o ničom takom pre neho, Ty však, Pane, máš riešenie na každú vzniknutú ťažkú situáciu, či okolnosť. Dôverujeme Ti. Veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Požehnaj Pane i rodinu matky, ktorá prosí za syna, aby im odpustil a cítil ich lásku. Prosím Ťa, Pane, za všetkých, ktorí mi tu napísali, zmiluj sa nad nami a vyslyš nás. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Pán s vami.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux