Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
1 + 4=

(780)
(450) Maria Zelinska
20 marec 2017 08:38:57

Prosim z celeho srdca o modlidbu za uzdravenie mojho vnucika novorodenca Samuela-Luisa ktoreho zajtra caka narocna operacia

(449) Elena
18 marec 2017 12:57:17

Pochválen buď Ježiš Kristus:

Srdečne zdravím pán farár Jaroslav. Chcela by som vás poprosiť o pomoc. Som nevidiaca a vaše články som našla náhodou, keď som pátrala po nete, pretože mám krstného syna, ktorý ide tento rok na 1. Sv. prijímanie. Preberajú desatoro Božích prikázaní a moja mama sa s ním týmto témam doma venuje. Ja s nimi nebývam, no spomínala mi mama, že mu nevie vysvetliť šieste prikázanie a ja som si teda sadla k internetu, no vysvetlenia som našla len také, ktoré porozumejú stredoškoláci.
K tomu prikázaniu mali napísané tieto témy: Kto sa správa nehanebne voči sebe a voči iným, (to som pochopila a vysvetlenie som našla aj na vašej stránke. Ale ako to vysvetliť 9-ročnému dieťaťu?
Druhou témou bolo: Kto pozerá neslušné filmy/obrázky, a kto neslušne hovorí. To sa mu dalo vysvetliť. No vysvetliť slovo nescudzoložíš takému malému dieťaťu si netrúfam.
Našla som na vašej stránke možnosť napísať vám a preto som sa rozhodla vás poprosiť o pomoc. Vy iste viete ako to malým deťom podať tak, aby to ich malé hlavičky pochopili. Ja ho nechcem dopliesť a v škole sa priamo slovku nescudzoložíš nevenovali. No on sa pýtal, čo to slovo znamená.
Boli by ste taký láskavý a poslali mi v maily nejaké vysvetlenie, ktoré by 9-ročné dieťa správne pochopilo?
Vopred vám ďakujem za váš čas a ďakujem za možnosť napísať vám.

Elena Szárazová

Mail: elena.szara@gmail.com


(448) Gabriela
4 marec 2017 20:36:17

Prosím o modlitbu,za našu rodinu aby sme si vedeli navzájom pomahať a dobre priať lebo to nie vždytak cítime,prosim za brata abyvedel že Boh ho miluje aby sa neodvracal od neho ,tiež za seba za dobrého manžela alebo za silu prežiť svoj život sama.

(447) pani HELEN
3 marec 2017 09:22:08

Ďakujem Vám, že sa zaujímate aj o problémy iných ľudí.
Ja by som chcela poprosiť o modlitbu za môjho manžela, ktorý je po operácii a tento mesiac sa chystá do kúpeľov. Aby sa uzdravil na tele aj na duši.
Pán Boh zaplať za Váš čas.

(446) Marek
27 február 2017 21:09:03

Prosím o modlitbu za nepřátele, kteří mně a mé ženě už několik let ničí pracovní život anonymy. Pořád máme díky nim v práci samé kontroly, už nic jiného nestíháme. Policie nám nepomohla. Víme, kdo to dělá, ale nemůžeme to dokázat. Poslední anonymy mě už tak poškodily, že i když kontrola nezjistila žádné mé pochybení, vedení organizace mě chce zítra odvolat. Jsem z toho rozčarovaný a naštvaný; mám hypotéku na krku a nejistou budoucnost kvůli lidské zlobě nebo závisti. Jak se s tím mám vyrovnat? Vždy, když se začnu modlit za tyto lidi, cítím jen vztek a bezmoc. Děkuji za modlitbu/y. Marek

(445) Hana
17 február 2017 05:45:37

Prosím o modlitby za uzdravenie ťažko chorej priateľky Zuzky, ktorá podstúpila ťažkú operáciu srdca a priateľky Soni, ktorá bojuje s rakovinou, daj im Bože silu a nádej na zázrak.Veľmi Vám ďakujem.

(444) Veronika
14 február 2017 16:38:39

Prosím za zdravie a pomoc Božiu pre môjho manžela a brata Juraja. Zvlášť pre pátra Vojtecha - aby mu dal Pán silu znášať ťažkosti a kríž, ktorý ho navštívil- prosím za jeho uzdravenie.A prosím za vrátenie sa k Bohu pre mojich blízkych.Pán nech je nám všetkým milostivý a milosrdným....Amen

(443) mama
13 február 2017 09:26:03

Velka vdaka o.JAroslav aj vsetkym,ktori tu pisu.Chcela som napisat na:reagovat,ale neda sa mi to.Tak pisem takto.Dakujem a prosim!

(442) Iveta
7 február 2017 06:41:55

Velmi prosim za svojho syna Marosa a jeho priatelku Silviku,nech im Pan oh da silu rozum zvladnut skuskove obdobie..Pan Boh zaplať.

(441) Lenka
6 február 2017 20:36:41

Pochvaleny buď Ježiš Kristus, prosím Vás o radu. V minulosti som nezila takým kresťanskym životom ako tetaz. Pristupovala som k sv. spovedi chodila som do kostola, ale hriechy som si ináč vysvetľovala ako teraz. Dostala som Božiu milosť a to má zmenilo som veľmi šťastná a ďakujem za to Pánu Bohu, ale teraz neviem či tie spovede platili. Predtým som bola strašne ľahostajná mala som svoju pravdu ktorá bola opak ozajstnej pravdy. Pán Boh zaplať za Váš čas a za vašu usilovnosť pomáhať blížnym

(440) Anna
26 január 2017 06:28:48

Prosím o modlitbu za syna Michala, za jeho obrátenie a očistenie duše vo sviatosti zmierenia. Prosím o pokoj v našej rodine.
Nech srdcia všetkých ľudí naplní pokoj.

(439) Ivana
25 január 2017 12:05:04

Prosím o modlitby za moju rodinu. PBZ!

(438) Andrea
25 január 2017 08:17:07

Otec Jaroslav, ďakujem za povzbudivé slová, ktoré píšete a za Vaše modlitby. Nech Vás Pán Boh žehná a udelí potrebné milosti.
Pán Boh zaplať a prajem požehnaný deň.

(437) Mária
24 január 2017 20:13:27

Prosím Vás o modlitbu za uzdravenie nášho manželstva,manžel má agresívnu povahu,ponižuje ma,problémy s okolím,šoferuje často pod vplyvom alkoholu, deti odchádzájú z domu.


(436) Maria
24 január 2017 07:29:01

Prosim o modlidbu za mojho syna Maria ,ktory dnes ma skusku .Aby mu Duch Svaty osvietil rozum a dal mu silu ,aby to zvladol.Pan Boh zaplat.

(435) Katarína
19 január 2017 08:59:00

Prosím o modlitbu za uzdravenie celej našej rodiny,aby sme našli pokoj v duši a prehĺbenie vo viere. Prosím aj za svojho bratranca, aby našiel tú správnu cestu v živote po ktorej má kráčať. Ďakujem.

(434) Maria
17 január 2017 06:59:49

Peosim o modlidbu za mojho syna Maria ,ktory ma dnes skusku o dar mudrosti a sily ,aby to zvladol .Nech ho ochranuje Panna Maria a Duch svaty osvieti rozum ,aby si spomenul.Pan Boh zaplat.

(433) Bohuznáma
15 január 2017 19:30:00

Ďakujem za úvahu a vysvetlenie. Nech Pán žehná Vašu námahu.

(432) Pre Bohuznámu
15 január 2017 11:57:24

Ďakujem, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke, nemám prehľad o autorovi tej myšlienky dňa, ale čo som si pri tom uvedomil je, že často slová nič nevyriešia, ale skutky. Múdrym človekom, podľa evanjelia nášho Pána, Ježiša Krista, je ten, kto stavia svoj dom na skale. A stavať svoj život (dom) na skale rozumieme, stavať ho na Kristovi samom, a robíme to vtedy tak, keď zachovávame jeho slová v živote, uskutočňujeme ich, respektívne praktizujeme a často aj bez zbytočných slov, komentárov. Ten, kto by len veľa rozprával o Pánovi, o jeho skutkoch a prikázaniach, ale nekonal by podľa toho, tak akú potom môže za to čakať odmenu. Naše slová musia potvrdzovať skutky. Ale vieme, poznáme sa, že sa nám niekedy nechce urobiť to a to podľa Božej vôle. A už tu prosíme o pomoc a silu v našich snaženiach. Čo naozaj skutočné, záslužné môžeme urobiť bez pomoci Božej milosti. Nič. A tieto slová z Písma nám to dosvedčujú: "Veď to Boh pôsobí vo vás, že aj chcete aj konáte, čo sa jemu páči." Avšak Pán sa teší z našej dobrej vôle, z našich úprimných prosieb plniť Božiu vôľu a pomáha nám. Božie slovo nás povzbudzuje k tomu, aby sme pracovali na svojej spáse, s bázňou a chvením. Povzbudzujme sa navzájom do takéhoto konania, dôverujme Pánovi. On nám v pravý čas povie, kedy máme otvoriť ústa a hovoriť, ale aj kedy máme mlčať. Pane, zmiluj sa nad nami prosiacimi a vyslyš náš. Amen.

(431) Bohuznáma
14 január 2017 08:09:31

Otec Jaroslav, ak by ste si našli čas, chcem Vás požiadať o krátku úvahu nad dnešnou myšlienkou " Ak chcete žiť, slová musia zomrieť." Ďakujem. Požehnaný deň.

(430) Pre Jozefa
10 január 2017 08:03:27

A koľko máte rokov? Ste ženatý? Aký máte na to dôvod? Nepoznám Vás osobne, preto tu nebudem odpovedať priamo na Vašu otázku. Odporúčam Vám osobne sa porozprávať so spovedníkom, duchovným vodcom k tejto veci. Ďakujem Vám, Jozef, že ste mi tu napísali. Prajem Vám všetko dobré. Niekoho odpoveď nemusí ani zaujímať, len čaká, čo ten dotyčný napíše. Na mnohé otázky je najlepšie viesť osobný dialóg. Ďakujem za pochopenie. Jaroslav, brat.

(429) Jozef
9 január 2017 18:50:01

Chcel by som sa spýtať, či je hriech pozerať sa na fotky žien, ktoré su v plavkách.

(428) anna
8 január 2017 18:22:16

Prosím o modlitbu za syna Michala, za je obrátenie a očistenie duše vo sviatosti zmierenia, za odvrátenie sa od nevhodných kamarátov.

Otec Jaroslav, spomínam si na Vaše posobenie vo farnosti Brezno - nemocnica a Mazorník, s vďakou za Vaše povzbudenia pri sviatosti zmierenia a úsmev na tvári. Ďakujem za všetko a prajem Vám hojné Božie požehnanie vo Vašom ďalšom živote.

(427) Prosíme ťa,
2 január 2017 23:05:40

Pane Ježišu za Robovu mamičku, ktorá je chorá, jej telesná schránka a túži byť uzdravená. Sme si istý, že nás miluješ, že si Boh, preto ti je aj všetko možné a v tvojom pláne s nami je len naše dobro. Aj uzdravenie tela je pre nás dobré a ako veľmi ho potrebujeme a spolu s Robom ti dávame chorobu jeho mamičky Valérie, s prosbou, aby sa na jej živote naplnila Tvoja vôľa, ako ty chceš. S vďačnosťou však túžime po jej uzdravení. Konaj aj teraz zázraky pre svoje deti. Ukáž svoju lásku a svoju moc na väčšiu Božiu slávu. Ježišu, ďakujeme ti a chválime ťa za všetko, čo konáš. Amen. Robo, ďakujem, že ste mi tu napísal. Aj moja mamička bola nedávno v nemocnici, viem, aké to je bolestné pre dieťa, keď mamička trpí. Aké šťastie, že máme vieru a nádej je predsa len silná v nás. Boh ju do nás vložil a tak modlitba je spojená s nádejou na uzdravenie, ale i na večný život. V nádeji sme spasení. Pán s vami. Jaroslav, brat. Všetkým Vám ďakujem za povzbudenie, že ste mi tu napísali, za modlitby i za všetko.

(426) Robo
2 január 2017 17:14:35

Veľmi Vás prosím o modlitby za mamku Valériu, ktorá je onkologicky chorá. Nebeský Otče v mene Ježiša Krista Tvojho Syna a nášho Pána prosím o uzdravenie mamky.Pane Ježišu polož na ňu svoje zranené ruky a uzdrav ju. Vďaka aj za Vaše modlitby.

(425) Zuzka
30 december 2016 21:44:22

Ct.Otec Jaroslav prajem zo srdca vsetko dobre v nasledujucom roku a nech nad vasimi cestami drzi mocne svoju ruku Panna Maria.Chcela by som sa opytat ci je to pravda ze na Vianoce Maria vyslobodzuje duse zosnulych z ocisca?A ci im pomahaju sv.omse obetovane za nich.dakujem.Drzte sa.

(424) Viera
29 december 2016 12:31:25

Otec Jaroslav, náhodou som objavila Vašu stránku pred pár mesiacmi a denne z nej čerpám veĺmi veĺa. Ďakujem za všetko, čo pre nás robíte, za Vaše požehnania, sv.omše, modlidby, povzbudenia. Nech Vám Betlehemské dieťa dá veĺa Božích milostí, veĺa duchovnej sily, veĺa zdravia, aby ste nám ešte dlho pomáhali a modlili sa za nás. PBZ za všetko.

(423) Jozeef
28 december 2016 23:44:39

3. rozvedení: ak už napr. nejaký muž už dlhší čas nežije zo svojou manželkou, s ktorou bol v kostole zosobášení. A civilný súd ich platné manželstvo rozviedol – a tento muž si našiel inú ženu, s ktorou žije v jednej domácnosti a majú aj sobáš na úrade (ale nemusia) nemôže dostať platné rozhrešenie od svojich hriechov. Ak by zostal sám a nehľadal by si inú ženu, mohol by požiadať kňaza vo farnosti, aby mu vyžiadal od otca biskupa dovolenie k pristupovanie k sviatostí. Vo svojej kňazskej službe som mal takéto prípady, keď sa rozvedený muž, alebo žena zaviazali slobodne a dobrovoľne, že si nebudú hľadať inú ženu alebo muža. Túžili praktizovať katolícke učenie, zobrali na seba bolestný kríž rozvedených a dostali povolenie pristupovať k sviatostiam. Tiež je možné požiadať cirkevný súd o anulovanie predchádzajúceho sviatostného manželstva, ale na to musia byť len veľmi vážne dôvody. ------------- A čo tak prísaha manželov v dobrom aj v zlo ????????????

(422) Jana
13 december 2016 12:07:24

Otec Jaroslav,nech sa Vam vzdy dobre dari,nech ste stale culy,zdravy,nech Vas nas Pan pozehnava,zdravia,sily Vam dodava,by ste verne sluzili,za ovecky sa modlili,aby ziadna nezbludila,vzdy do krdla sa vratila,a tak vsetky pekne spolu putovali k Panu Bohu.Vdaka Vam Otec Jaroslav za Vasu obetavost,za Vase povzbudive slova,velmi som si tuto stranku oblubila a tesim sa na kazde Vase prispevky.

(421) Veronika
12 december 2016 17:11:43

Ďakujem za všetko, čo sme kedy dostali od Pána,za to, že sem môžem vstúpiť a prosiť: za synovca Juraja,aby mu dal Pán zdravie, za manžela aj za zaťa, aby si uvedomili pravé hodnoty života, za pokoj a vzájomné porozumenie v rodine,za všetko,...za všetkých mojich blízkych...a prosím o modlitby.

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)