Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
4 + 8=

(676)
(346) Pre Margitu
30 máj 2016 17:13:59

Aj Vám, milá mama Margitka ďakujem, že ste mi tu napísali. A neraz som si prečítal Vaše slová. Vidíte, že aj s nami, dospelými deťmi, to neraz v živote môže rázne lomcovať. A čo potom robiť? Dôležité je milovať, vždy milovať. A modliť sa. Aj Pán Ježiš hovoril ženám - matkám, aby sa modlili za svoje deti. Neplačte nado mnou, ale samy nad sebou a nad svojimi deťmi. Pre matku je to vždy ťažké, keď vidí, ako jej dieta trpí, keď sa mu nedarí a pod. Pýtate sa ma na radu, ako postupovať, určite nie je správne často niekomu niečo vyčítať. Preukazujete im svoju materinskú lásku, v tom pokračujte ďalej, sú to už dospelí ľudia a oni potrebujú hlavne pokoj a lásku. Modlite sa za nich, čo aj robíte. A keď treba povedať, tak treba, ale múdro a v duchu lásky. Mnohé zlé veci a zlé rozhodnutia spôsobuje v nás pýcha. Osloboď nás od pýchy, Pane náš. Akonáhle je v srdci pokora, tak nič a nikto nedokáže manželov od seba vzdialiť. Aj v manželskej láske treba o pokoru často prosiť. Odporúčam Vám sa spýtať o radu aj blízkeho kňaza, ktorý pozná Vašu rodinu. A keď ste odpustila svojmu manželovi a všetko, tak sa k tomu už netreba vracať. Veríme, že Váš manžel našiel milosť v Božích očiach a bolo mu všetko odpustené. Všetko dobré Vám prajem, Jaroslav, brat.

(345) Pre Miriam
30 máj 2016 16:03:44

Ďakujem Vám, milá sestra, že ste mi tu napísala a modlím sa aj na tento Váš úmysel. Do modlitieb veriacich vkladám takmer vždy aj prosbu za všetky ženy, ktoré žijú v manželstve so svojimi mužmi a ešte doposiaľ nemajú dieťatko. A tak veľmi po ňom túžia. Prosíme ťa, Pane Ježišu, požehnaj im deti, veď Ty chceš, aby sa deti rodili. Uzdrav ich z neplodnosti, veď pre Teba je všetko možné. Dôverujeme ti. Amen. Viem, že náš Pán a Boh je dobrý a láskavý, On vypočúva naše modllitby a keď nám aj niečo nedáva, tak to neznamená, že je to za trest alebo, že na nás zabudol. Buďme aj trpezliví a snažme sa preukazovať lásku voči nášmu Pánovi, a konkrétne tým, že zachovávame jeho prikázania a milujeme ľudí, pomáhame a slúžime tým, ktorí to potrebujú. A nečakáme za to nič. Pán nám žehná a miluje nás. Miariama, máte úprimnú lásku v srdci, nádej tu je vždy, že stane to, o čo v modlitbách prosíme. Prosme s vierou. Pane Ježišu, prosíme ťa, posilni našu vieru. Daj nám väčšiu vieru. Amen. Všetko dobré prajem, Jaroslav, brat.

(344) Pre Lukreciu
30 máj 2016 15:35:29

Srdečná vďaka, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke. Prax prvopiatkových svätých prijímaní má svoj základ v prisľúbení, ktoré dal Pán Ježiš Kristus sv. Margite Márii Alacoque: „Sľubujem ti, že moja všemohúca láska z nesmierného milosrdenstva môjho Srdca všetkým, ktorí pristúpia k svätému prijímaniu na prvé piatky deväť mesiacov po sebe, dá milosť pokánia na konci života, že nezomrú v mojej nemilosti, ani bez prijatia potrebných sviatostí a moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v hodine smrti.” Prečo práve piatok? 1. Piatok je požehnaný deň, v ktorom Pán Ježiš podstúpil smrť na kríži a uskutočnil vykúpenie ľudstva.
2. V piatok od Ježiša dostal milosť a odpustenie kajúci zločinec na kríži. V tento deň Ježiš podobne i všetkým ľuďom otvára poklady milosti a spásy. 3. V piatok vojak kopijou prebodol a otvoril Ježišovo Srdce, aby v ňom každý ochotný hriešnik našiel zdroj milosti a milosrdenstva. 4. Cirkev na pamiatku Ježišovho umučenia ustanovila piatok za deň pokánia. Vyzýva veriacich, aby v tento deň Ježišovej vrcholnej lásky k nám a obety jeho života preukazovali mu svoju lásku nejakou obetou. A sväté prijímanie vo všedný deň si tiež vyžaduje obetu. 5. Na prvý piatok mesiaca Ježiš obdaril svätú Margitu najväčšími dôkazmi milosti a zjaveniami, požiadal ju, aby sa v tento deň uctievalo jeho Srdce a výslovne sľúbil vyliatie svojich hojných milostí na prvý piatok vo svojom veľkom prisľúbení. Je správne pristupovať k sviatosti zmierenia podľa potreby, ako to aj vy robíte, milá sestra. Skutočne, keď človek spácha ťažký hriech, nemal by dlho otáľať so spoveďou. Sviatosť zmierenia je dar od Pána a slúži nám k odpusteniu našich hriechov spáchaných po krste. Ktorýsi svätý hovoril, že duše v nebi najviac ďakujú práve za sviatosť zmierenia. Najlepšie je už nikdy nezhrešiť, pokiaľ žijeme tu na zemi. Dokážeme to však? Aj o našej spáse vieme, že čo je človeku nemožné, ale Bohu je všetko možné. V nádeji sme spasení. Budete si konať prvopiatkové sväté prijímanie, po sebe nasledujúcich deväť mesiacov, nech Vás požehnáva Pán a nech Vás chráni, milá sestra. A spoveď na prvý piatok v mesiaci si len vtedy konáme, keď to potrebujeme, aby sme následne mohli prijať vo svätej omši Eucharistiu - Chlieb života. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(343) Lukrecia
29 máj 2016 16:19:49

Pochvalený buď Ježiš Kristus, poprosila by som Vás o radu drahý otče . Hodlám si vykonať 9x po sebe nasledujúcich prvopiatkových sviatosti zmierenia a neviem ako na to. K sviatosti zmierenia pristupujem vždy podľa potreby. Čo v prípade ak tuto sviatosť zmierenia pred 1. piatkom ešte nebudem potrebovať?. Veľmi mi na tom záleží prosím Vás poradte mi. Pán Boh zaplať.

(342) Margita
24 máj 2016 08:18:56

Pochvaleny bud Jezis Kristus. Velmi ma potesilo, že ked človeka nieči trápi a nevie najst riešenie najde sa clovek - knaz ktorý ma chut ho vypočut poučiť a modlit sa zanho.
Mam v rodine vela starosti. Syn straca vieru v Boha a v lásku.
Darilo sa mu má dobrú prácu ale je sám a zacina mat depresie. Velmi prosim o modlitby a radu ako mam postupovat aby som to este viac nepokazila. Velmi ma trápi jeho stav tela i duse.A tiež prosim o manzelstvo mojej dcéry Jany ktore je na rozpade. Maju krasne dve deti obidvaja chodia do kostola a nevedia si nájst cestu k sebe., láska sa im stratila.Zijú ako dve kolajnice. Tiež neviem ci mám právo do toho hovorit a napomínať. Prosím o radu a modlitbu. A do tretice asi sme neboli ten správny vzor rodiny. Jaom bola málo pokorná, a manzel si nasiel priatelku, s ktorou ma podvádzal niekolko rokov.
az do vtedy ked velmi ochorel dcéra sa zanho velmi modlila aby nezomrel v tazkom hriechu co sa aj stalo pán boh urobil zázrak ale neviem či som to uplne odpustila, lebo sak t omu vraciam.
prosím o radu a modlitbu.
Pab Boh zaplat GitA

(341) Miriama
12 máj 2016 15:15:44

Pochváleny Ježiš Kristus. S manželom sme zosobášeni už 10 mesiacov a som rada ze mam takeho užasneho manžela, len by sme velmi radi chceli mat deticky lebo ja neviem zit bez deti a bojim sa ze už nikdy ziadne nebudeme mat a už som z toho velmi zufala. Zistili sme tento mesiac ze manzel ma urcity problem a chcela by som Vas poprosit o modlitby za manžela aby sa čim skor vyliecil a podarilo sa nam to......Ďakujem

(340) Zuzana
8 máj 2016 06:56:46

Mily otec Jaroslav,som na konci so silami.Prosim,velmi potrebujem Vasu radu a povzbudenie...Vydavala som sa pred piatimi rokmi.Odvtedy sa moj zivot zmenil na peklo.Moj manzel je jedno velke dieta,jeho zivot su len kamarati,alkohol,drogy.Chodi sice do prace,zaraba ale skoro vsetky peniaze prestavkuje,prepije alebo nahadze do automatov.Vela krat sa stalo,ze sme nemali ani na najom,bol schopny mi zobrat posledne peniaze aby mal na cigarety a vobec ho nezaujimalo,ze deti nemaju zaplatenu skolku.Zacala so m si prniaze schovavat,ale ked ziadne nenasiel,musela som mu aj tak dat,pretoze spravil zakazdym strasny cirkus a bol agresivny.Vzdy som nakoniec ustupila,aby sa deti nemuseli na to divat.Rodina ho vobec nezaujima,je mu jedno,ze sa trapim a ze vela noci,ked on sa zabaval,ja som plakala do vankusa.Najhorsie na tom je,ze jeho spravanie sa odzrkadluje uz aj a mne,som depresivna,nervozna aj na deti,hoci oni za nic nemozu.Nemam sil ani na bezne veci...strasne ma to ubija,taha ma so sebou dolu,ale ja tam nechcem ist...najradsej by som tu uz ani nebola,keby si ma pan radsej povolal,aby som sa uz nemusela trapit.Viem ze mame niest s Kristom kriz,ale tento uz trva stasne dlho a som unavena,padam.Kazdy mi radi aby som sa rozviedla,ale ako?Brali sme sa v kostole,a prisahala som na kriz,v dobrom aj v zlom az do smrti...Ako sa pozriem Panovi do tvare?Nedokazem uz s nim ani intimne zit,je to pre mna skor trest ako radost.otce poradte mi prosim,ako sa mam zachovat?Prosim o modlitbu...

(339) Antónia
4 máj 2016 18:47:21

Pozdravujem Vás, otec Jaroslav a prajem pekný deň. Ďakujem za cenné rady, ktoré majú pre mňa mimoriadny význam. Uskutočnila som svoj zámer a chcela som mať pri jeho realizácii úplnú istotu, že to urobím správne a že na nič nezabudnem. Ja som si ešte myslela, že je potrebné prejsť Bránou Božieho milosrdenstva, čo som tiež urobila v našej bazilike. Dúfam,že sa mi v tomto mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva podarí pomôcť viacerým zomrelým, lebo je to veľká milosť, ktorá sa už nemusí opakovať. Veľmi si vážim, že to svätý otec František urobil. Som veľmi rada, že som sa mohla na Vás obrátiť a myslím, že to nebolo posledný raz. Ďakujem a prajem veľa potrebných milostí vo Vašej službe Bohu aj ľuďom. Nech je naša vzájomná komunikácia inšpirujúca aj pre mnohých iných.

(338) Pre Antóniu
3 máj 2016 09:34:47

Veľmi pekne ďakujem, milá Antónia, že ste mi tu napísala. Je správne pamätať na našich zosnulých a modliť sa za nich. Cirkev sa neustále modlí za zosnulých. A odpoveď na Vašu otázku:
Zvláštnosťou Svätého roku milosrdenstva je, že počas neho môžu veriaci na spôsob príhovoru vyprosiť úplné odpustky aj pre tých bratov a sestry, ktorí už zomreli, ak si ich budú pri slávení Eucharistie pripomínať a modliť sa za nich, „aby ich milosrdná Otcova tvár oslobodila od každej stopy viny a aby ich pritiahla k sebe do blaženosti bez konca“. Oni nám zanechali svoje nemalé
svedectvo viery a lásky a my im vo veľkom tajomstve spoločenstva svätých môžeme modlitbami vyprosiť odpustenie všetkých trestov za spáchané hriechy.
Počas slávenia svätej omše si pripomente Vášho zomrelého - po mene a prihovorte sa v srdci za neho, v Pánovej prítomnosti, ktorý je skutočne prítomný v Eucharistii. Ak ešte duša zomrelého trpí v očistci, prosím Pána, aby bola oslobodená od každej stopy viny a dosiahla blažené prebývanie v nebi. Naša vlasť je v nebesiach. Milá sestra Antónia, a tie ďalšie úkony lásky, ktoré nás veriacich majú sprevádzať, sú nasledovné: - byť v stave milosti posväcujúcej, - prijať Eucharistiu vo svätej omši - Chlieb života, - vyznať svoju vieru: Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme..., - pomodliť sa za Sv. Otca a na jeho úmysly, - v duchu sa zahĺbiť do tajomstva milosrdenstva (napr. tak, že v duchu sa odvolávam na ten najmocnejší argument pre ktorý máme byť vyslyšaný: Pre Jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom) a v srdci sa tak úprimne a jasne zriekam akéjkoľvek pripútanosti k hriechu, aj k tomu všednému. Urobím v srdci také rázne rozhodnutie, nechcem už viac krát zhrešiť a prosím Pána o pomoc. Áno, bez pomoci Božej nikto z nás neostáva. A tak môžeme byť spasení aj ja, aj ty, každý. Čo je nemožné ľuďom, Bohu je však všetko možné. Milosť Božia je na spásu potrebá. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Pekný deň.


(337) jose
3 máj 2016 06:28:46

Pochvalen Pán Ježiš Kristus!Pekný deň prajem otec Jaroslav.Moja svokra už pred rokmi opustila katolícku cirkev a prešla na niaku letnicnu cirkev.Verí iba v nebo a peklo, tvrdí že ona keď miluje po smrti pôjde priamo do neba.Podľa mňa je to vysloveny blud!!!

(336) love
3 máj 2016 01:30:57

Pán Boh zaplať za Vaše slová.

(335) Taňa
2 máj 2016 21:17:14

Ďakujem vám veľmi pekne,že ste mi odpisali,nech vám Pán pomáha vo vašom povolaní,myslím že ste veľmi dobrý kňaz,stačí si prezrieť túto stránku plnú vašich povzbudení.Vela ludom pomôžete,ďakujeme,dúfam že najdem nejakého duch.vodcu.

(334) Jozef
2 máj 2016 17:47:27

Dráhy otec Jaroslav počul som že očistec sa od pekla líši iba tým že netrvá večne a duši raz svitne nádej.Ale v očisti predsa nie sú diabli.Ako je to?Ďakujem.Nech vám žehná Pán BOH.


(333) Antónia
2 máj 2016 17:43:15

Pochváleny Ježiš Kristus. V tomto mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva by som chcela získať plnomocne odpustky za zomrelého.Chcem sa opýtať, či je to možné a za akých podmienok. Ďakujem za odpoveď. Budem netrpezlivo čakať.(332) Ďakujem Jozef, Martuška
2 máj 2016 16:33:07

Bohuznáma, Milan, Mária a všetkým za slová povzbudenia. Všetko dobré Vám prajem a nech Vás Božia milosť stále sprevádza na ceste. Amen.

(331) Pre Táňu
2 máj 2016 11:51:18

Pekný deň Vám prajem, milá pani Táňa a ďakujem, že ste mi tu napísala. Pri čítaní poslednej vety: Chcela by som žiť čisto, dobre, bez konfliktov,len mam pocit, ze to by som sa s nikým ani stretnúť nemohla. - som sa tak aj pousmial. Potešila ma tá Vaša úprimnosť a láska, ktorú máte v srdci. Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali. A iba táto láska nám pomáha všetko tak v pokoji vydržať. Veď vďaka nej aj veríme a dúfame vo večný život. A táto láska nám pomáha milovať Eucharistiu - Chlieb života. A vy milujete Krista v Eucharistii a túžite ho vždy prijímať s čistým srdcom. No a keď máte pochybnosti, tak to ešte neznamená, že ste spáchala ťažký hriech. Najlepšie je o tom sa tak osobne porozprávať s kňazom, tu tak konkrétne, že o čo sa jedná písať nemôžeme. Jedine vtedy nemôžeme pristúpiť k svätému prijímaniu, keď máme vedomie spáchania ťažkého hriechu. Keď viem, že som ten hriech spáchal a bolo to dobrovoľné a slobodné. Hovorím však, že je najlepšie o tom sa porozprávať s duchovným vodcom, či spovedníkom. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kńaz Jaroslav.

(330) Pre Iove
2 máj 2016 08:08:34

Pochválený buď Ježiš Kristus. Milá sestra, ďakujem, že ste mi tu napísala. Áno, je to možné sa vziať v katolíckom kostole, keď by bol Váš snúbenec evanjelik. Je tu však potrebné mať povolenie od otca biskuba. To za snúbencov žiada miestny farár. Myslím si že, raz alebo dvakrát som asistoval pri uzatváraní manželstva, keď jedna stránka bola katolíckeho vyznania a druhá evanjelického. A pýtate sa ma tiež, že keď by som chcela mať vzťah s evanjelikom, či je to hriech. To je z Vašej strany veľká úprimnosť, takto sa pýtať. A je to dobrý znak, že máte veľké a milujúce srdce. To,že sa dievča zaľúbi a začne sa s chlapcom kamarátiť, stretávať, tak to je normálne a prirodzené. Nemôžeme to nazývať hriechom. Cirkev si je vedomá toho, že každý človek má prirodzené právo na uzatvorenie manželstva a splodenie potomstva. Teda aj zaľúbiť sa.
Pre veriaceho katolíka a pre veriacu katolíčku, z pohľadu prežívania viery, je určite najlepšie zosobášiť sa s veriacou katolíčkou, katolíkom. Ale Cirkev za podmienok určeným právom a záruk, že nehrozí duchovné nebezpečenstvo katolíckej strane, miešané manželstvá podvoľuje. Prosím Vás, poraďte sa aj s vašim spovedníkom, alebo s kňazom, ktorý Vás pozná. Všetci, ktorí vstupujú do manželstva, chcú byť šťastní nie len mesiac, rok, päť rokov, či desať, dvadsať, ale celý život. Želám Vám všetko dobré. Pán s vami. Jaroslav, brat.

(329) Jozef
1 máj 2016 15:52:20

Ďakujem našiel som stránku akú som hľadal. Nech vám žehná dobrotivy Pán BOH

(328) Jozef
1 máj 2016 15:52:13

Ďakujem našiel som stránku akú som hľadal. Nech vám žehná dobrotivy Pán BOH

(327) Taňa
1 máj 2016 12:23:26

Dobrý deň pán farár.Aj ja by som chcela položiť jednu otázku,ktorá ma dlho trápi.Neviem ci môžem pristupovať k sv.prijímaniu,ak uz po tyzdni po sv.spovedi sa citim taka nehodná. Stále nad tým rozmýšľam a mam pochybnosti.Nie som si ista či mam alebo nemam ťažké hriechy.napr.manzel ma nahneva alebo deti,ci jednu si zapalim.Chcela by som žiť čisto,dobre,bez konfliktov,len mam pocit ze to by som sa s nikým ani stretnúť nemohla.

(326) love
28 apríl 2016 13:23:49

Drahý otec Jaroslav chcela by som sa Vás opýtať je hriechom ak by som chcela mať vzťah s chlapcom evanjelikom ja som rímo-katolíčka? Cítim že sa máme radi a mohla by byť z toho láska. A poprípade mohli by sme sa vziať v katolíckom kostole čo je k tomu treba. Pán Boh zaplať za odpoveď.

(325) Marta Bordáková
27 apríl 2016 11:19:08

Pán farár, želám Vám k Vášmu sviatku veľa Božieho požehnania, šťastia, zdravia a pokoja.

(324) Bohuznáma
27 apríl 2016 10:55:43

Otec Jaroslav, ďakujeme za modlitby a povzbudivé slová. Prajeme Vám veľa zdravia, nech Pán žehná Vašu námahu, Vašu ochotu slúžiť nám cez túto stránku, nech Pán vypočuje Vaše starosti, o ktorých iba on vie. Všetko najlepšie k meninám.

(323) Milan
26 apríl 2016 16:04:24

Otce, nech Vas pozehna Boh a aj Vasu mamku...Dnes je velmi zla doba a svet potrebuje svatych knazov...

(322) Mária
16 apríl 2016 06:25:42

Drahý môj Bože zo srdca Ti ďakujem za duchovného otca Jaroslava žehnaj ho a pomáhaj mu v jeho krásnej a náročnej službe a prosím Ťa za všetkých čo majú trápenia, choroby, bolesti,sny, prosby aby sa im pomohol a požehnal ich svojou nekonečnou dobrotou a láskou.

Velebí moja duša Pána...

(321) Maťka
15 apríl 2016 18:55:20

Prosím Vás o modlitby o dar dieťatka pre manželov Maťku a Miška,je to pre nás veľmi ťažké,prosím Vás z celého srdca o modlitby. Prosím Vás o modlitby pre moju sestru Emku v požehnanom stave a tiež o modlitby pre všetky tehotné mamičky, nech ich Pán žehná a ochraňuje. Pán Boh zaplať.Pán Jaroslav Vám patrí veľká vďaka za slová viery,lásky,povzbudenia a nádeje.Nech Vás Pán žehná a ochraňuje.

(320) Za sestru Lydku
15 apríl 2016 06:59:02

ťa, Pane Ježišu prosíme, spolu s jej mamičkou, osloboď jej dušu od strachu a úzkosti, posilni jej vieru, daruj jej svoju milosť. Máš tu aj svojich lekárov, aj skrze nich pomáhaš človeku, aby znovu nadobudol zdravie duše i tela. Dôverujeme ti, Pane Ježišu a prosíme ťa o pomoc. Za všetko ti ďakujeme. V tvojom pláne s nami je všetko pre naše dobro. Amen. Mamička, pozdravte Lydku odo mňa. Pekný deň prajem a všetko dobré.

(319) Milá sestra v Kristovi
15 apríl 2016 06:42:27

ďakujem za srdečné povzbudenie pre moju kňazskú službu. Potešila ste ma. Žehnám Vám a všetko dobré prajem. Držte sa. Váš brat Jaroslav.

(318) Pre Máriu
15 apríl 2016 06:34:09

Ďakujem Vám, milá Mária, že ste mi tu napísala. Po prečítaní vašich slov som si položil otázku: Kto z nás môže byť spasený? A odpoveď nám dáva sám Pán Ježiš: "Čo je nemožné ľudom, je možné Bohu." Prečo Vaša starká odmietla kňaza, aké mala na to dôvody, na tom my už nič nezmeníme, ostáva nám len dúfať, že jej duša je napokon zachránená. Spomínam si na môjho bývalého farníka, ktorý pracoval ako mäsiar a robil fakt dobré klobásky a iné výrobky z mäsa, avšak vážne ochorel a tiež napokon pred smrťou odmietol kňaza. Jeho príbuzných som dobre poznal a bolo im to veľmi ľúto, že sa takto zachoval. Ale hovorili mi tiež, že mal veľké bolesti a možno že aj táto skutočnosť zavážila, prečo odmietol kňaza. Pravé pohnútky však pozná iba Pán. Doteraz si však pamätám, že pri poslednej rozlúčke a pohrebných obradoch tohto nášho brata bolo toľko ľudí, plný kostol a ešte aj vonku ich veľmi veľa stálo, ako nikdy predtým a myslím si, že ani potom. Ľudia ho mali radi a chutili im aj tie výrobky z mäsa, ktoré pre nich urobil. Bol taký pracovitý a ľudský. Modlili sme sa spoločne za jeho nesmrteľnú dušu. Dodnes si pamätám jeho meno i priezvisko. Tiež nám ostáva dúfať, že to napokon pre neho dobre dopadlo. Veď to, čo je nemožné ľuďom, je možné Bohu. Pán vidí do srdca a my vlastne ani nevieme, čo sa odohráva v duši človeka, v polsedných chvílach, kým je ešte v smrteľnom tele. Pán dáva milosť a spásu komu chce a ako chce. Iste je pre nás lepšie každú chvíľu života spolupracovať s Božou milosťou. Avšak aj na to potrebujeme pomáhajúcu milosť. Nemôžeme sa ani vystatovať a ani nič predčasne súdiť. Keď príde Pán, On osvetlí, čo je skryté v tme, a vyjaví úmysly sŕdc. Vtedy každý dostane pochvalu od Boha. Pýtate sa, že či môžete dať za starkú odslúžiť svätú omšu, áno môžete. Tak osobne, keď bude na to vhodná príležitosť, povedzte aj kňazovi vo Vašej farnosti, že ako to v skutočnosti bolo. Modlite sa hlavne srdcom a s úplnou dôverou. A Vy máte krásne srdce, úprimné a plné lásky. V Eucharistickej modlitbe sa Cirkev neustále modlí za zosnulých: Pamätaj, Otče, i na našich zosnulých bratov a sestry, ktorí zomreli v nádeji na vzkriesenie i na všetkých, ktorí v tvojej milosti odišli z tohto sveta, a dovoľ im uvidieť svetlo tvoje tváre. Aj keď sa ľudia zabúdajú modliť za zosnulých, Cirkev nezabúda. Buďme vďační, nášmu Bohu. On nás miluje aj vtedy, keď smie niekedy aj taký tvrdohlaví. Čo je nemožné nám ľuďom, Bohu je možné. V nádeji sme spasení. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Žehnám Vám.

(317) Matka
14 apríl 2016 21:46:40

Prosím o modlitby za oslobodenie mojej dcéry Lidky od strachu a úzkosti a za uzdravenie jej duše a tela. Ďakujem zo srdca.

Prekvapenie pre teba
Dnes je štvrtok 28. január 2021
Meniny má Alfonz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš Akvinský, kňaz, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Byť kresťanom znamená: byť pútnikom až do príchodu do Otcovho domu.

sv. Augustín