Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
5 + 9=

(552)
(522) Anka
5 júl 2018 14:59:08

Dnes som otvorila Vašu stránku, ktoru poznam cez niekoho, a rada si čítam Vaše myslienky, keď ma zaujme nadpis a týka sa aj toho mojho problemu tak ma to tak obohacuje a aj mi užitocne prejde čas ked si Vás čítam. Boh Vás žehnaj a nech Vás nadalej vedie Duch Svatý, čo máte napísat. Anka

(521) darina
25 jún 2018 14:00:46

zdravim vas a zaroven prosim o modlidbu uz 10 rokov sa liecim psychicky predtým som navstivila mnoho liecitelov vescov a vsetko mozne,preto som chodila lebo stale trpim bolestami brucha a napriek vsetkemu ma to stale boli vela sa za mna modlili.trpim uzkostami strachom a vôbec neviem spat apreto uzivam lieky,eviem ako dalej je to velmi tazke.

(520) Pre Jozefa
18 jún 2018 15:36:20

Pochválený buď Ježiš Kristus. Brat Jozef, ďakujem že ste mi tu napísali. A odpoveď na Vašu otázku, napísali ste mi, že mali sobáš len na úrade a pritom sú obaja veriaci katolíci, viac k tomu ste nenapísali, niečo viac, čo by mi to lepšie ozrejmilo. Preto Vám tak odporúčam sa o týchto veciach porozprávať osobne s kňazom vo farnosti alebo aj s hociktorým iným kňazom. Teraz mám veľa sobášov vo farnosti a vždy sa tomu veľmi teším, keď sa dvaja ľudia, muž a žena, rozhodnú uzavrieť manželstvo pred tvárou Cirkvi. A mávam s nimi potrebné stretnutia na fare, predtým ako príjmu sviatosť manželstva. Neviem, že čo im, o ktorých ste mi napísali, bránilo v tejto veci, alebo prečo sa nerozhodli uzavrieť manželstvo v kostole. Preto je najlepšie sa o týchto veciach porozprávať osobne a diskrétne. Nemôžu pristupovať k sviatostiam (sv. spoveď, prijímať Eucharistiu) katolíci, ktorí boli zosobášený na úrade, pretože to nie je manželstvo uzatvorené pred tvárou Cirkvi. O týchto veciach sa treba rozprávať osobne, nikoho neodsudzovať, lebo životné okolnosti každého človeka môžu byť rozličné. Všetko dobré Vám prajem. S kresťanským pozdravom Jaroslav, brat.

(519) Jozef
18 jún 2018 08:10:46

Požehnaný deň otec Jaroslav, chcem sa opýtať či môžu isť na spoveď a prijimanie manželia zosobášený len na úrade? Obaja sú veriaci katolíci.. Ďakujem

(518) Marinka
11 jún 2018 19:06:56

PBJK,duchovný otče,vďaka za tak povzbudzujúce modlitby,ktoré tak veľmi potrebujeme.Nech Vás i vaše modlitby požehnáva Pán.Prajem Vám samé dobro.

(517) Janka
25 máj 2018 23:13:58

Prosim o spolocne modlitby za uzdravenie nasho manzelstva a srdce manzela .Som chora a caka ma tazka operacia uz nemam sil preto vas prosim o spolocne modlitby drahe sestry.
Drahy Boze,Svata Panna Maria ,anjelov ,archanielov a vsetkych svatych . prosim Vas z celeho srdca a z celej duse uzdrav mojho manzela Branislava a jeho srdce,dusu,mysel a pomoz mu vratit city a lasku,voci mne a nasim synom ,aby si zacal vazit to co ma a dodrzal manzelsky slub,ako prisahal pred Panom .Aby nenicil a neopustal mna a nase manzelstvo ,rodinu ,ale aby sa uzdravil a opat dokazal davat mi city ,lasku a aby sme boli opat stastna a milujuca rodina.Dakujem z celeho srdiecka
Prosim vsetkych veriacich pomozte mi modlitnou a silnou prosbou.Dakujem vsetkym z celeho ❤

(516) Maria
22 máj 2018 06:36:25

Prosim o modlidby za syna Daniela ,ktory ma dnes maturitu a dceru Petru ,ktora ma dnes statnicu ..o dar ducha svateho ,aby im osvietil rozum,aby si spomenuli Dakujem. Pan Boh zaplat...

(515) Božia milosť
24 apríl 2018 09:02:53

Ďakujem Vám, Bohuznáma, Marián Užák, Alena, Radoslav, Mama a rad za radom všetkým bratom a sestrám, že ste mi tu napísali. Náš Boh do nás vložil veľkú nádej, za čo sme nášmu Pánovi veľmi vďační a neprestávajme sa aj povzbudzovať. Ak robíme to, čo sa Bohu páči, tak to Božia milosť pôsobí v nás. A Božia milosť je nadprirodzený duchovný dar, ktorý nám Boh dáva pre našu spásu. Krásne to vyjadril pápež Benedikt XVI.: "Milosť je dotyk Božej lásky." V živote Panny Márie vidíme, že Božia milosť v nej bola vzrastajúca láska. Ona účinne spolupracovala s Božou milosťou. Z Božieho slova vieme, že jej život nebol bez utrpenia. Známa je nám jej odpoveď na všetko, čo Boh od nej žiadal: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova." A skutočne aj v utrpení plnila Božiu vôľu dokonale. Božia milosť bola stále s ňou. V čistej láske milovala a slúžila. Božia milosť nasleduje každého človeka, aj mňa, aj teba, všetkých ľudí, veď Boh chce pre nás len dobro, a aby sme rástli v láske. Spolupracujme s Božou milosťou, prosme si o ňu aj slovami žalmistu: "Hneď zrána nás naplň svojou milosťou a budeme jasať a radovať sa po všetky dni života." (Ž 90,14) Božia milosť to nie je len odpustenie hriechov, trestu, ale život v Bohu. Boh dáva duši poznať, ako veľmi ju miluje. Spájajme sa s milosrdným Kristom. Prosím Vás, modlite sa za mňa. Za každú jednu modlitbu som Vám veľmi vďačný. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kňaz Jaroslav. Ad honorem Jesus (AhoJ) - Ku cti Ježišovej.

(514) Bohuznáma
9 apríl 2018 05:15:18

Otec Jaroslav, často prosím, prajem inému Božiu milosť, čítam v textoch a literatúre o Božej milosti, ale neviem, či si dosť uvedomujem a či si viem dostatočne vysvetliť, čo Božia milosť je. Chcela by som Vás poprosiť o krátke vysvetlenie. Za Vašu aj doterajšiu ochotu a Váš čas ďakujem a prajem požehnaný deň.

(513) Marian Užák
2 apríl 2018 19:01:54

pozdravujem vás otec Jaroslav,
som vám veľmi povďačný za prácu ktorú robíte. Našiel som na stránke mnoho podnetných vecí ktoré som potreboval.

Marian

(512) Alena
23 marec 2018 18:57:49

Dobrý večer, práve hľadám odpoveď na otázku kto môže a nemôže ísť ku sviatosti zmierenia. Každý rok na všetky veľké sviatky som chodievala a nikdy ju nevynechala. Snažím sa žiť život s Bohom, rozvedená nie som, s nikým nežijem, sviatosti mám všetky. Tento rok som však zistila, že môj otec má pomer s inou ženou, hoci s nami býva v jednej domácnosti a samozrejme, že som to s ním konfrontovala a pohádali sme sa. Ostatná rodina o tom nevie, túto bolesť nesiem sama. No nedokážem sa mu pozrie´t do očí, nekomunikujeme spolu a asi aj cítim hnev. Zachrániť to už nejde, vybral si on. Tušila som to totižto už predtým, ale až potom sa mi to potvrdilo. Modlila som sa, aby to Boh nedopustil, snažila som sa zo všetkých síl. Teraz však stojím pred dilemou, či môžem v tomto stave pristúpiť k sviatosti zmierenia? Teda, myslím si, že asi nie, kedže ako ste aj vy napísali, odpustite každému a všetko.... ale je to čerstvé, som sklamaná, život sa mi rozpadol na kusy, moja rodina trpí (hoci nevedia, že je otec podvodník, sú tie vzťahy beztak zlé) a odpustenie nie je teda najlahšie. Môžem v takomto prípade pristúpiť k sviatosti zmierenia, resp. dostať rozhrešenie? Za pochopenie a odpoveď vopred ďakujem.

(511) Radoslav
19 marec 2018 18:09:57

Začal som túto stránku navštevovať asi tak pred dvomi rokmi a môžem s istotou povedať že tieto slová na dnes mi aj niečo dali.Aj dnes bolia ma zuby ležím a tak som sa uchýlil k vášmu slovu.Ked to čo čítam a čítam to s radosťou a stým aby mi to aj duševne niečo dalo tak necítim ani bolesť ani fyzickú ani duševnú.Vase slova mi pomohli už viackrát.Nech Vám teda Boh zehna veľa takýchto slov na povzbudenie a veľa zdravia a božej lásky.Dakujeme za tie slová.PS. neplánujete vydať ak ste náhodou už nevideli aj knihu?

(510) Mama
6 marec 2018 21:37:35

Veľmi pekne prosim o milosť obratenia pre moju dceru, o zmiernenie jej duševného trápenia, o osvietenie rozumu pri práci, rozhodovaní a o správne smerovanie v jej živote. Za jej zdravie a Božie požehnanie. Ďakujem.

(509) Pre mamu Martu
24 február 2018 17:26:54

Ďakujem Vám, že ste mi tu napísala a zároveň Vás srdečne pozdravujem. Vôbec všetkým Vám ďakujem za napísanie príspevku a za pozdrav. A čo sa týka Vášho syna a jeho snúbenice, spolucítim s Vami, keď sa takto rozhodli, je to pre rodinu veriacich bolestivé a smutné. Píšete, že sa búria proti rôznym cirkevným predpisom, nevieme, že čo konkrétne v nich vyvolalo, takéto správanie, taký vnútorný odpor k sviatostnému manželstvu, či voči Cirkvi, ako takej. Ako sa správne zachovať?! Majú slobodnú vôľu, sú to už dospelí ľudia a kresťania a nanútiť im niečo nasilu nemôžeme. Je to ich slobodné rozhodnutie a my sa môžeme za nich len modliť. Obetovať svätú omše za ich vnútorné uzdravenie. Pán vidí vašu bolesť, milá mama, a tiež aj nás všetkých, spoločenstva veriacich, lebo ak trpí jeden úd, trpia spolu s ním všetky údy,a ak vychvaľujú jeden úd, radujú sa s ním všetky údy. Nie sú sami, čo majú v tomto súčasnom svete, námietky voči Cirkvi a jej učeniu, ale Cirkev sa neprestáva za nich modliť. Nech Boží pokoj prebýva v našich srdciach a veríme, že budú vyslyšané naše modlitby. Svätá Monika sa niekoľko rokov modlila za obrátenie svojho syna a manžela, neprestala ich milovať a súžila im a nakoniec sa stalo to, o čo v modlitbách prosila. Milá mama Marta, nech Vás Pán žehná a ochraňuje a dá Vám potrebnú silu k vytrvalej modlitbe. Všetko dobré prajem, Jaroslav, brat.

(508) Veronika
23 február 2018 21:48:55

Prosím o modlitbu za členov mojej rodiny, za ich obrátenie, za to, aby si našli cestu k Bohu Otcovi, a o pokoj a vzájomné porozumenie.
Veľmi úpenlivo prosím Pána za uzdravenie tých, na ktorých skoro denne myslievam vo svojej modlitbe.
A ďakujem za všetko dobrodenie, ktoré sa nám od Pána dostáva.

Pane Ježišu Kriste, syn Boží, zmiluj sa nad nami hriešnymi.

(507) Marta
22 február 2018 19:06:37

Prosim vas,ako sa mam zachovat ako mama,ked sa syn aj s priatelkou rozhodli len pre civilny sobas.Som z toho nestastna,pritom su obidvaja veriaci a slusni mladi ludia,doslova sa buria proti roznym cirkevnym predpisom,neviem co robit.Modlim sa za nich,ved je to sviatost.

(506) Ivana
21 február 2018 08:48:07

Prosím o modlitbu. Nech sa ku mne vráti Filip s zanechá hriešny život s novou ženou. Dakujem

(505) Iva
19 január 2018 16:55:06

modlim sa za najdenie prace, byvania, obratenia blizkej osoby

(504) Pre toho, kto sa stara o tuto super webstranku
4 január 2018 01:06:47

Chcem sa opytat,ci by bolo mozne zriadit nejaky zoznam modlitieb, ktore ludia odskusali v konkretnych zivotnych situaciach.Napriklad ja osobne mam odskusanu pompejsku novenu ako funkcne antidepresivum, ktore mozem iba odporucat. Sice to trochu trva, kym zacne ucinkovat - asi tak ~3 tyzdne, ale to je rovnako dlha doba, kym zacnu ucinkovat aj psychiatricke lieky. Urcite vy to budete vediet lepsie zformulovat a zhmotnit tuto myslienku. Staci, ak sa prida na zoznam nazov modlitby a v akej veci pomohla. Pri citani trapeni jednotlivych ludi na tejto webstranke si urcite kazdy najde aj to svoje utrpenie v zozname modlitieb, ktore uz niekomu v rovnakej/podobnej tazkej situacii pomohli...

(503) Viera Janáčková, viera48@azet.sk; 0911 116 333
27 december 2017 13:18:23

Otče,

prepáčte, že Vás otravujem, keď iste zápasíte s časom pri nutných vybavovačkách okolo pohrebu Vašej mamičky,ale zabudla som sa Vás opýtať, kde bude sv. omša a pohrebné obrady za Máriu Kováčovú v Brezne? Možno majú kaplnku aj v tom domove seniorov alebo v kostole?
Pochválený buď Ježiš Kristus!
S vďakou, Viera Janáčková

(502) Viera
25 december 2017 14:46:15

Chcem Vám zo srdca podakovať za tu stranku. Nech Vam da Panboh vela zdravicka aby ste mohol tych omsi co najviac odsluzit. Panboh zaplat.

(501) Velebíme ťa, Bože
24 december 2017 06:04:05

jednorodený Syn; ty si sa stal pre nás človekom a liečiš naše choroby. Velebíme ťa, Bože. Dnes je Štedrý deň. Všetkým Vám, drahí priatelia, prajem krásny a požehnaný čas pri štedrovečernom stole, v rodinnom kruhu, a hojnosť darčekov od nášho Pána, Ježiša Krista. Žehnám Vám. A Božia milosť nech je stále s Vami a my všetci s ňou aj ochotne spolupracovali. A to nie len v týchto sviatočných dňoch, ale i po nich, stále, po celý rok a celý život. Ostaňme v Ježišovej láske a buďme si tak jeden druhému oporou, v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi. Bože, Otče, vyslyš modlitby a prosby naše a naše volanie nech dôjde ku Tebe. O to prosíme skrze Krista, nášho Pána. Amen. Váš brat a kňaz Jaroslav. Ďakujem, že ste. Buďme vďační Bohu za všetko. Milujem Boha a milujem Vás všetkých. V tejto láske chcem ostať po celý život. Pekný deň.

(500) Pre Petra
3 december 2017 08:58:24

Tak to vôbec neviem. Ďakujem že ste mi napísal.

(499) peter
2 december 2017 18:38:13

prosím vás kedy je zajtra omša v kostole na hurbanovom námestí


(498) Viera
26 november 2017 18:31:06

Za celostné uzdravenie dcéry Lucie, za jej zaradenie sa do zivota, za dary Ducha sv., za pomoc boziu a ochranu. PBZ. Viera

(497) Iv
7 november 2017 05:26:48

Pokorne prosim o modlitby za moju sefku ktora ma nema rada.

(496) Pre Silviu
3 november 2017 16:14:36

Srdečne Vás pozdravujem a ďakujem, že ste mi tu napísala. Pôvodne sa táto stránka nazývala farnosť Prievaly a vtedy písali svoje príspevky na stránku aj farníci z Prieval. Teda konkrétne aj Ivana, ktorá sa uvádza ako autor príspevku modlitba v starobe. Môj súhlas nemôže byť adekvátny, lebo nie som tých krásnych myšlienok - modlitby autorom a Ivana, ktorá pred 6 rokmi dala túto modlitbu na stránku, či ona je skutočnou autorkou, tak to Vám neviem povedať. Nuž, už ako sa rozhodnete Silvia sama, všetko dobré Vám prajem a vyprosujem Vám od nášho Pána, Ježiša Krista, hojnosť milostí, sily a zdravia pre službu Bohu a blížnemu. Jaroslav,brat.

(495) Silvia Gašparová
3 november 2017 09:21:11

Dobrý deň,

pracujem v ZSS STROM na Strelnikoch. Založili sme facebookovú stránku zariadenia, a chceli by sme na nej uverejniť uverejniť báseň motlitba v starobe od autor Janky,ktorá sa nám veľmi páči, chcem sa opýtať, či môžme.
ďakujem

(494) Drahí priatelia
16 október 2017 21:20:00

v našej Cirkvi nie je nič, čo by sa podobalo mrhaniu. Či je to choroba alebo zdravie, žiaľ alebo radosť, máš taký a taký kríž alebo je všetko fajn... My máme svoj plán pre náš život, ale Boh má pre nás ešte lepší plán. A viera prináša ten rozdiel. Viera prináša rozdiel v našich postojoch a v našom živote. Dôverujme nášmu Bohu za každých okolností. Boh nás vo svojom čase pozdvihne. Nemusí to byť práve vtedy, keď to teraz my chceme alebo konkrétne ja, či ty. Buďme pokorní a trpezliví. Pán Boh vždy splní to, čo prisľúbil a požiadal nás, aby sme niesli svoj kríž a nasledovali ho. Každý kríž bolí, posilnenie nám vždy príde od Pána a pozdvihnutie, blaženosť a trvalá radosť tiež. Modlime sa tiež za pokoj v našich srdciach, prosme si pre nás všetkých o tento veľkonočný dar. Máme ho od Pána a posúvajme ho ďalej. Blažení tí, čo šíria pokoj... Pokoj Pánov nech je vždy s vami. Ďakujem Vám, že ste mi tu napísali. Prečítam si všetko a ďakujem Vám tiež za modlitby. Na všetky otázky som Vám neodpovedal, prepáčte mi to, ale som si tým istý, že niektoré tie veci na ktoré sa pýtate je lepšie prediskutovať pri osobnom stretnutí s kňazom. Jednak aj preto, aby niektorí ľudia nezneužili to, čo sa tu napíše. A v kontaktoch tejto stránky mám uverejnenú svoju mailovú adresu. Môžete mi aj tam napísať, aby to vlastne nečítali všetci. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(493) zdenka
15 október 2017 17:46:28

pochvalen pan jezis Kristus pisem vam a zaroven sa chcem spytat dala som u vasna umysel omsu viem ze neberete peniaze ale ja bi som sa vam chcela odvdacit mam niekolko ruzencekov malých doma ak bi ste ich vyuzile mozem vam poslat postou mozete podarovat niekomu aj detom alebo ak mate niekoho kto to vyuzije raa sa vam odvdacim za vase umysly zelam vam vela zdravia vo vasom zivote mozem poslat aj viac napiste ci chcete s panom bohom

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 19. január 2019
Meniny má Drahomíra, Sára
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Márius a spol., muč.
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Môžete mať najkrajšie telo, ale nikdy nebudete šťastní, ak vás nebude mať kto čisto milovať. Môžete mať krásny dom snov, ale nikdy v ňom nebudete šťastní, ak v ňom budete bývať sami. Môžete byť svetoznáma slávna osobnosť, ale nikdy nebudete pravo šťastní, ak medzi známymi nebudete mať priateľa.