Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
2 + 1=

(780)
(540) Pre Martina
11 december 2018 08:48:11

Ďakujem Vám, brat Martin, že ste mi tu napísali. Keď sa s tým Vašim kamarátom najbližšie stretnete, treba mu v duchu kresťanskej lásky vysvetliť veci, ohľadom prijímania Eucharistie. Nájdite si čas, chvíľu niekde spoločne poseďte a porozprávajte sa spolu na túto tému. Hlavne si zachovajte v srdci pokoj a pomodlite sa za neho. A keď bude chcieť, tak mu dohovorte stretnutie s kňazom, ktorého poznáte, ak by mal Váš kamarát túžbu pristupovať k sviatostiam katolíckej Cirkvi. Nebojte sa mu povedať, že k prijímaniu Eucharistie treba byť z našej strany aj náležite disponovaný, nemožno pristupovať k svätému prijímaniu v stave ťažkého hriechu, aj keď človek v sebe cíti akési nutkanie, že môže. Vy to zvládnete a verím, že to dobre dopadne. Boh nám dáva milosť, aby sme rástli v poznaní a milovali ľudí. Láska zakrýva množstvo hriechov. Nech Vás žehná Pán a pomôže Vám vyriešiť túto záležitosť. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(539) Martin
11 december 2018 07:24:57

Požehnaný deň prajem, prosím Vás o radu alebo o pomoc čo mám robiť
Stalá sa mi taká neprijemnosť
Kamaráta som zavolal na roráty a prišiel a keď bolo sv.prijmanie tak sa postavil a povedal som mu že nech si sadne, a on,že počul, že keď chce môže ísť a išiel, ale on nechodí do kostola ani na sv.spoveď a teraz som z toho zufaly, že ako to napraviť a určite by som mu nepovedal aby išiel.

(538) Martina
11 december 2018 06:20:26

Prosím za môjho priateľa, Pane, ukáž mu cestu a daj mu silu. Obmäkčí jeho srdce.

(537) jana
23 november 2018 07:30:59

Otec Jaroslav,dakujem Vam za nove clanky,ktore ma vzdy potesia a pohladia moju dusu.Su vzdy plne lasky,povzbudenia a vhodne na kazdodenne zamyslenie.Najviac ma zaujal clanok nemocnice a skutky lasky.Kiiezby bolo medzi nami viac takych obetavych dievcat,ktore by videli v kazdom cloveku trpiaceho Jezisa Krista.Otec Jaroslav,prajem Vam vela zdravia a sily vo Vasej pastoracnej praci aj v osobnom zivote.Nech Vas Nas Milostivy Otec denne pozehnava a nasa Draha Matka Maria nech Vas schova pod svoj ochranny plast.


(536) Annna
19 november 2018 13:12:41

Ďakujem otec Jaroslav za povzbudivé slová, ďakujem aj za vaše modlitby a sv, omše. PBZ .

(535) Pre Annu
19 november 2018 09:52:43

Don Dolindo Ruotolo (6.10. 1882 – 19. 11. 1970), františkánsky kňaz a priateľ Pátra Pia, ktorému P. Pio raz povedal: „V tvojej duši je celé nebo.“ Jemu Ježiš nadiktoval tieto slová:

„Prečo sa tak ľahko znepokojujete a trápite? Prenechajte mi svoje starosti a všetko sa utíši. Hovorím vám pravdu: každý dôverný, naozajstný a totálny skutok odovzdanosti má ten účinok, ktorý si tak veľmi prajete a ktorý môže vyriešiť vaše tŕnisté situácie. Odovzdať sa mi to neznamená strachovať sa, znepokojovať a prepadnúť zúfalstvu a potom sa na mňa obrátiť s rozrušenou modlitbou, aby som vám pomohol. Odovzdať sa mi to znamená pokojne zavrieť oči duše, aby som vás ja sám preniesol na druhý breh, ako spiace dieťa v matkinom náručí.

Keď sa umárate preto, aby ste dostali mnoho milostí, dostávate ich iba málo. A naopak – keď je vaša modlitba tichým odovzdaním sa, je ich veľmi veľa. Keď vidíš, že sa situácia ešte zhoršuje namiesto aby sa zlepšovala, neznepokojuj sa. Opäť zavri oči svojho srdca a s veľkou dôverou mi hovor: „Buď vôľa tvoja, Pane, vezmi Ty všetko do svojich rúk.“ A ja ti sľubujem, že sa postarám a ak to bude nutné urobím aj zázrak.

Ustarostenosť, nepokoj a vôľa premýšľať nad následkami nejakej veci sú proti naozajstnej odovzdanosti. Jednoducho vo mne odpočívajte, verte v moju dobrotu a ja vám vo svojej láske prisahám, že ak mi v tomto rozpoložení poviete: „Vezmi všetko do svojich rúk!“, ja preberám úplne všetko, postarám sa o všetko, darujem vám útechu, oslobodím vás a budem vás viesť. Ten kto všetko zvažuje a posudzuje a spolieha sa na ľudí tým, že sa spolieha na ich zásah, nikdy nezažil a neurobil zázrak. So mnou pracuje len ten kto sa mi úplne odovzdá.“

Tieto slová sú balzamom na moju dušu. V pastorácii sa naozaj stretáva človek so všeličím, a v týchto slovách som našiel veľkú potechu. Odovzdať sa mi, hovorí Pán Ježiš, to znamená pokojne zavrieť oči duše, aby som vás ja sám preniesol na druhý breh, ako spiace dieťa v matkinom náručí. Amen.

Ďakujem Vám, milá Anna, že ste mi tu napísala a prajem Vám všetko dobré. Pán je s vami a pomáha vám. Nedajte sa znechutiť. Veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Ahojte. Jaroslav, brat.

(534) Anna
16 november 2018 10:22:16

Pochvalné buď Ježiš Kristus.Neviem ako mám začať,otec Jaroslav.Mam problémy zdravotné a duševné vždy keď sa začnem monolit ruženec alebo novenu. Tak vždy si vyrobím problém sama že niečo zle poviem ,potom tým niekomu ublížiť myslím slovami.Chcem sa zmeniť neviem ako ďakujem

(533) Lenka
15 november 2018 23:26:52

Prosím o modlitbu za zdravie malej Márii. Za dar sily a viery jej rodičom. Nech Pan Boh vypočuje naše modlitby

(532) Daniela
15 november 2018 21:15:48

VRÚCNA VDAKA ZA VŠETKY MODLITBY,NECH VAS ŽEHNÁ BOH OTECKO VŠEMOHÚCI.AMEN

(531) Viera
28 október 2018 22:26:41

Za celostné uzdravenie JG, MF, VP, ich celych rodín, rodov a na ich spolocne modlitbové umysly.

(530) jana
11 október 2018 10:59:37

Otec Jaroslav,dakujem Vam za slova povzbudenia,za Vase modlitby,za vsetko,co pre nas robite.Nech Vas Pan denne pozehnava a da Vam vela zdravia,sily v dalsej pastoracnej praci.

(529) .
11 september 2018 07:57:14

Dobrý deň.
Pred chvíľou som sa informovala v Antikvariáte u Slimáka, či sa dá kúpiť aj viac kníh Srdce, dali ste nám inšpiráciu na vianočný darček. Ich odpovedˇ je áno. Požehnaný deň.

(528) .
11 september 2018 04:38:48

Dobrý deň.
Otec Jaroslav, kniha Srdce od autora Edmondo Amicis de je v ponuke v Antikvariáte u Slimáka, stojí 9,21 Eur. /je to kníhkupectvo aj antikvariát/ Píšem Vám pre prípad, ak aby ste ju chceli niekomu odporučiť. Požehnaný deň.

(527) Marinka
16 august 2018 11:58:51

Prosím Pána,Matičku Božiu i našu aj celé nebo za uzdravenie môjho vnuka Matúša.BOŽE,PRÍĎ MU NA POMOC...

(526) Jozef
15 august 2018 11:30:06

Náhodne som objavil Vašu stránku , ktorá povzbudila a potešila...
Navýše riešite aj problémy , ktoré mám a ja s dospelými deťmi a ktoré odišli byvať do Bratislavy...o tom azda niekedy druhykrát...
vdp. farár , pre povzbudenie Vám posielam príbeh , ktorý Vás určite povzbudí , ak ho nepoznate...Príbeh obratenia väzňa Claudia Newmana cez Pannu Máriu....v linku treba stranku ťahať nahor...4-tý príbeh

https://jezismaria1.webnode.sk/panna-maria-ich-zachranila/

...a ešte niečo navyše , aj ked ešte nie su Vianoce /zapnite reproduktory /....

https://www.youtube.com/watch?v=2EMH-3evZV8

Nech Vám Pán Boh pomáha

Jozef
(525) Bohuznama
29 júl 2018 21:43:50

Prosim odporucte vsetkym, co v zivote maju psychicke problemy specialne napr. tazke depresie, aby namiesto liekov, ktore maju nastup ucinkov cca 3 mesiace vyskusali pompejsku novenu. Osobne mozem podat svedectvo, ze vysledok je 100% rovnaky. Depresie vymiznu za cca 2-4 mesiace. Akurat clovek nema vedlajsie ucinky ako pri liekoch. Pompejska novena utlmi mozog ako lieky. Neslubujte vyriesenie problemov-to v mojom pripade sa nedosiahlo. Ale depresie na 99% odisli. Ja som bola v depresiach cca 4 roky. Aj ked sa obcas este vynori cierna myslienka a zaleju ma slzy bolesti na dusi no uz to nema taky efekt ako predtym!

(524) Marta
28 júl 2018 19:13:27

Pochvaleny bud Jezis Kristus,dakujem za vase povzbudive slova v minulosti.Moje prosby boli vyslysane,syn ma sobas na druhy tyzden v kostole,len ma trapi za neho ze mu na svadbu nechce ist otec.Ako sa mam zachovat? Vy ste mi vedeli vzdy dat dobry radu,tak prosim aj teraz. Dakujem.

(523) Dorota
9 júl 2018 18:32:35

Chcem pomôcť staršiemu synovi, má problém s alkoholom. Pokúšam sa s ním rozprávať, ked je občas triezvy, sľúbi, ale nedodrží. Chcem to riešiť postupne, nejde to hneď.Práve som si prečítala niečo veľmi pekné na tejto stránke a potešilo ma, že aj ja sa toho držím "Nikdy sa s opilcom nehádajte, nič mu nevyčítajte,pretože v tomto stave by vám aj tak nerozumel. Radšej ho uložte do postele vyspať z opojenia, až bude znovu triezvy, pohovorte si s ním v pokoji o tom probléme a darujte mu veľa lásky, len tak mu môžete pomôcť." A ja tomu verím. Trápi ma, že môj ml. syn a manžel majú iný názor. Viete syn mi vždy poďakuje nza všetko na rozdiel od manžela. Som na to tzv. zlepšenie jeho stavu sama. Verím, že mi dáte dosť sily to zvládnuť ako matka. Ďakujem, nech Vás pán BOH žehná a ochraňuje

(522) Anka
5 júl 2018 14:59:08

Dnes som otvorila Vašu stránku, ktoru poznam cez niekoho, a rada si čítam Vaše myslienky, keď ma zaujme nadpis a týka sa aj toho mojho problemu tak ma to tak obohacuje a aj mi užitocne prejde čas ked si Vás čítam. Boh Vás žehnaj a nech Vás nadalej vedie Duch Svatý, čo máte napísat. Anka

(521) darina
25 jún 2018 14:00:46

zdravim vas a zaroven prosim o modlidbu uz 10 rokov sa liecim psychicky predtým som navstivila mnoho liecitelov vescov a vsetko mozne,preto som chodila lebo stale trpim bolestami brucha a napriek vsetkemu ma to stale boli vela sa za mna modlili.trpim uzkostami strachom a vôbec neviem spat apreto uzivam lieky,eviem ako dalej je to velmi tazke.

(520) Pre Jozefa
18 jún 2018 15:36:20

Pochválený buď Ježiš Kristus. Brat Jozef, ďakujem že ste mi tu napísali. A odpoveď na Vašu otázku, napísali ste mi, že mali sobáš len na úrade a pritom sú obaja veriaci katolíci, viac k tomu ste nenapísali, niečo viac, čo by mi to lepšie ozrejmilo. Preto Vám tak odporúčam sa o týchto veciach porozprávať osobne s kňazom vo farnosti alebo aj s hociktorým iným kňazom. Teraz mám veľa sobášov vo farnosti a vždy sa tomu veľmi teším, keď sa dvaja ľudia, muž a žena, rozhodnú uzavrieť manželstvo pred tvárou Cirkvi. A mávam s nimi potrebné stretnutia na fare, predtým ako príjmu sviatosť manželstva. Neviem, že čo im, o ktorých ste mi napísali, bránilo v tejto veci, alebo prečo sa nerozhodli uzavrieť manželstvo v kostole. Preto je najlepšie sa o týchto veciach porozprávať osobne a diskrétne. Nemôžu pristupovať k sviatostiam (sv. spoveď, prijímať Eucharistiu) katolíci, ktorí boli zosobášený na úrade, pretože to nie je manželstvo uzatvorené pred tvárou Cirkvi. O týchto veciach sa treba rozprávať osobne, nikoho neodsudzovať, lebo životné okolnosti každého človeka môžu byť rozličné. Všetko dobré Vám prajem. S kresťanským pozdravom Jaroslav, brat.

(519) Jozef
18 jún 2018 08:10:46

Požehnaný deň otec Jaroslav, chcem sa opýtať či môžu isť na spoveď a prijimanie manželia zosobášený len na úrade? Obaja sú veriaci katolíci.. Ďakujem

(518) Marinka
11 jún 2018 19:06:56

PBJK,duchovný otče,vďaka za tak povzbudzujúce modlitby,ktoré tak veľmi potrebujeme.Nech Vás i vaše modlitby požehnáva Pán.Prajem Vám samé dobro.

(517) Janka
25 máj 2018 23:13:58

Prosim o spolocne modlitby za uzdravenie nasho manzelstva a srdce manzela .Som chora a caka ma tazka operacia uz nemam sil preto vas prosim o spolocne modlitby drahe sestry.
Drahy Boze,Svata Panna Maria ,anjelov ,archanielov a vsetkych svatych . prosim Vas z celeho srdca a z celej duse uzdrav mojho manzela Branislava a jeho srdce,dusu,mysel a pomoz mu vratit city a lasku,voci mne a nasim synom ,aby si zacal vazit to co ma a dodrzal manzelsky slub,ako prisahal pred Panom .Aby nenicil a neopustal mna a nase manzelstvo ,rodinu ,ale aby sa uzdravil a opat dokazal davat mi city ,lasku a aby sme boli opat stastna a milujuca rodina.Dakujem z celeho srdiecka
Prosim vsetkych veriacich pomozte mi modlitnou a silnou prosbou.Dakujem vsetkym z celeho ❤

(516) Maria
22 máj 2018 06:36:25

Prosim o modlidby za syna Daniela ,ktory ma dnes maturitu a dceru Petru ,ktora ma dnes statnicu ..o dar ducha svateho ,aby im osvietil rozum,aby si spomenuli Dakujem. Pan Boh zaplat...

(515) Božia milosť
24 apríl 2018 09:02:53

Ďakujem Vám, Bohuznáma, Marián Užák, Alena, Radoslav, Mama a rad za radom všetkým bratom a sestrám, že ste mi tu napísali. Náš Boh do nás vložil veľkú nádej, za čo sme nášmu Pánovi veľmi vďační a neprestávajme sa aj povzbudzovať. Ak robíme to, čo sa Bohu páči, tak to Božia milosť pôsobí v nás. A Božia milosť je nadprirodzený duchovný dar, ktorý nám Boh dáva pre našu spásu. Krásne to vyjadril pápež Benedikt XVI.: "Milosť je dotyk Božej lásky." V živote Panny Márie vidíme, že Božia milosť v nej bola vzrastajúca láska. Ona účinne spolupracovala s Božou milosťou. Z Božieho slova vieme, že jej život nebol bez utrpenia. Známa je nám jej odpoveď na všetko, čo Boh od nej žiadal: "Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova." A skutočne aj v utrpení plnila Božiu vôľu dokonale. Božia milosť bola stále s ňou. V čistej láske milovala a slúžila. Božia milosť nasleduje každého človeka, aj mňa, aj teba, všetkých ľudí, veď Boh chce pre nás len dobro, a aby sme rástli v láske. Spolupracujme s Božou milosťou, prosme si o ňu aj slovami žalmistu: "Hneď zrána nás naplň svojou milosťou a budeme jasať a radovať sa po všetky dni života." (Ž 90,14) Božia milosť to nie je len odpustenie hriechov, trestu, ale život v Bohu. Boh dáva duši poznať, ako veľmi ju miluje. Spájajme sa s milosrdným Kristom. Prosím Vás, modlite sa za mňa. Za každú jednu modlitbu som Vám veľmi vďačný. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kňaz Jaroslav. Ad honorem Jesus (AhoJ) - Ku cti Ježišovej.

(514) Bohuznáma
9 apríl 2018 05:15:18

Otec Jaroslav, často prosím, prajem inému Božiu milosť, čítam v textoch a literatúre o Božej milosti, ale neviem, či si dosť uvedomujem a či si viem dostatočne vysvetliť, čo Božia milosť je. Chcela by som Vás poprosiť o krátke vysvetlenie. Za Vašu aj doterajšiu ochotu a Váš čas ďakujem a prajem požehnaný deň.

(513) Marian Užák
2 apríl 2018 19:01:54

pozdravujem vás otec Jaroslav,
som vám veľmi povďačný za prácu ktorú robíte. Našiel som na stránke mnoho podnetných vecí ktoré som potreboval.

Marian

(512) Alena
23 marec 2018 18:57:49

Dobrý večer, práve hľadám odpoveď na otázku kto môže a nemôže ísť ku sviatosti zmierenia. Každý rok na všetky veľké sviatky som chodievala a nikdy ju nevynechala. Snažím sa žiť život s Bohom, rozvedená nie som, s nikým nežijem, sviatosti mám všetky. Tento rok som však zistila, že môj otec má pomer s inou ženou, hoci s nami býva v jednej domácnosti a samozrejme, že som to s ním konfrontovala a pohádali sme sa. Ostatná rodina o tom nevie, túto bolesť nesiem sama. No nedokážem sa mu pozrie´t do očí, nekomunikujeme spolu a asi aj cítim hnev. Zachrániť to už nejde, vybral si on. Tušila som to totižto už predtým, ale až potom sa mi to potvrdilo. Modlila som sa, aby to Boh nedopustil, snažila som sa zo všetkých síl. Teraz však stojím pred dilemou, či môžem v tomto stave pristúpiť k sviatosti zmierenia? Teda, myslím si, že asi nie, kedže ako ste aj vy napísali, odpustite každému a všetko.... ale je to čerstvé, som sklamaná, život sa mi rozpadol na kusy, moja rodina trpí (hoci nevedia, že je otec podvodník, sú tie vzťahy beztak zlé) a odpustenie nie je teda najlahšie. Môžem v takomto prípade pristúpiť k sviatosti zmierenia, resp. dostať rozhrešenie? Za pochopenie a odpoveď vopred ďakujem.

(511) Radoslav
19 marec 2018 18:09:57

Začal som túto stránku navštevovať asi tak pred dvomi rokmi a môžem s istotou povedať že tieto slová na dnes mi aj niečo dali.Aj dnes bolia ma zuby ležím a tak som sa uchýlil k vášmu slovu.Ked to čo čítam a čítam to s radosťou a stým aby mi to aj duševne niečo dalo tak necítim ani bolesť ani fyzickú ani duševnú.Vase slova mi pomohli už viackrát.Nech Vám teda Boh zehna veľa takýchto slov na povzbudenie a veľa zdravia a božej lásky.Dakujeme za tie slová.PS. neplánujete vydať ak ste náhodou už nevideli aj knihu?

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)