Napíšte mi

Potešíte ma, ak mi niečo napíšete. Stačí aj jedna veta na povzbudenie. Ďakujem. Ak sa chcete na niečo spýtať, nech sa páči.  Budem sa snažiť odpovedať. :)


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
2 + 3=

(708)
(558) Pre Lubu
12 február 2019 22:05:51

Aj Vám som vďačný, milá sestra Luba, že ste mi tu napísala a premýšľal som dlho o Vás a o veciach života, ktoré ste v krátkosti opísala. Moja srdce naplnilo ticho,láska a úcta voči Vám. Žehnám Vám.
S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(557) Pre Starú mamu
12 február 2019 21:26:53

Ďakujem Vám, stará mama, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke: áno, kňaz môže(má) pokrstiť dieťatko. Rodičia sa majú obrátiť na farára v mieste svojho trvalého bydliska, aby požiadali o sviatosť krstu pre svoje dieťa a aby sa na to aj náležite pripravili. Aby sa dieťa dovolene pokrstilo, vyžaduje sa: 1. aby rodičia, aspoň jeden z nich alebo kto ich zákonne zastupuje; súhlasili; 2. aby bola opodstatnená nádej, že bude vychovávané v katolíckom náboženstve; ak taká nádej úplne chýba, má sa krst podľa predpisov partikulárneho práva odložiť, pričom sa rodičom vysvetlí dôvod. Odporúčam rodičom navštíviť svojho farára vo farnosti a požiadať ho o sviatosť krstu pre dieťa. A o tých skutočnostiach, ktoré ste napísala je najlepšie porozprávať sa s kňazom osobne. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(556) Stará mama
12 február 2019 13:29:18

Pochválený bud Ježiš Kristus Otec Jaroslav, prosím Vás môžu pokrstiť rodičia bábätko, ked je otec rozvedený? Krstná mama, ktorá ho chce niesť na krst je tiež rozvedená.Pokrstí kňaz bábätko? Pán Boh zaplať za odpoved.

(555) Daska
12 február 2019 11:27:47

Velmi nam pomahate svojimi prihovormi. Vidno aj ze su z Ducha, ze mate otvorene srdce a oci na biedu a nestastie ludí, to ma malokto. Ano trpime vsetci, no vy nam pomahate niesť bremená. Dakujem velmi. Verim ze aj Vam sa polepsi v trapení a Boh Vam da tak, aby ste mu mohol sluzit v zdraví a pokoji. Je mi smutno aj ked trpite. Ved musime trpezlivosti sa ucit a nezúfať, co je tazko aj. Naozaj si cenim ze vidite ludskenutroenie ktore je mnohym skrayte a preto sa ani nemoze riesit, pomahat. Hlavne dakujem ze nam davate podporu vo viere.

(554) Luba
28 január 2019 20:14:11

Pochválen buď Ježiš Kristus.Mám na duši velkú ťažobu a neviem komu sa zdvôverit.Som rada že ste tu Vy,aspoň má vypočujete.Tak teda,nasa rodina nebola vzorova,otec alkoholik,mama tá čo zachraňovala čo sa zachraniť dalo,babka nešťastná žena ,velmi nábožna a my deti ubožiatka z každeho sa nam ušlo.V dome sa striedali kliatby alkoholika s modlitbami babky.Od útleho detstva si pamätam ,že za všetko zlé v našej rodine sme mohli my,lebo sme sa málo modlili a tym nás Pán Boh tresta.A tak sme sa modlili a modlili, na kolenách pri posteli a akosi to nepomáhalo.Videla som otca v jeho amoku,ako zo sekerou v ruke čiha na mamu s úmyslom zabiť ju.Nikto si nevie predstaviť čo som v tom momente preživala a bola som 6.7.ročné dieťa.Vymazat sa to z pamäti nedá ani po rokoch.Vtedy sa moje detske telo proti stresu začalo bránit.Začala som sa zajakavat a v takýchto vypetých situáciach mi začali opuchat rôzne časti tela a ja v tom obdobi som sa zacala veĺmi bať až skôr nenávidieť Boha ,že keď sa tolko modlime ,prečo nám nepomáha.Roky prešli a ja čím som staršia tým častejšie sa vraciam do tohto smutného a obdobia a bojím sa za hnev na Boha.

(553) M.
27 január 2019 21:14:38

Dobrý večer..môžem otazocku? Na sv.omsi som si dala cukrik z dôvodu silneho kašľu a šla som na sv.prijímanie.Urobila som svatokradez? Ďakujem.

(552) Anna Vavreckova
18 január 2019 13:47:32

Zanedbala som výchovu detí vo viere. Môj manžel za slobodna išiel so mnou do kostola, po svatbe alkohol... Prestala som chodiť do kostola, keď si to neprial, iba pár rokov. Dopustila som sa veľa ťažkých hriechov, moja mama bola veriaca, asi sa za mňa modlilala-znovu som začala chodiť do kostola. Teraz túžim, aby moje deti. Kamil, Monika, Peter boli veriaci a chodili do kostola. Najviac sa bojím o Petra, ktorý je v cudzine, je rozvedený, ochorel a najviac sa vzdialil o Boha. Modlím sa, požehnavam,zasvätil som ich P. Márii, dala na večné omše,som v skupinke motlitby matiek, ale Peter robí veľa vecí čo nechcem, napr. Chodí k homeopatovi, k vešticiam... a neverí že je to od zlého. Teraz kupuje bitcoiny a bojím sa ze si nechá do ruky dat čip už je to na internete.Doposial urobil co som mu zakázala. Možno mám slabú vieru, keď Pan prisľúbil že sa vrátia z nepriatelovej krajiny domov. 7
(551) N.
17 január 2019 17:16:30

PBJK. Viem, že ide skôr o banálnu a nepodstatnú vec a možno zveličujem, ale mám doma bežky značky Fischer..problém je v logu, ktoré sa po anglicky nazýva triforce...o tom som si na internete našla veci spojené s japonskou hrou, a tam je presne také isté logo, ktoré značí 3 bohyne a silu...a k tomu je internet plný spojednia triforce s nejakými slobodomurármi...vôbec sa v tom nevyznám, neviem, čo si mám o tom myslieť... môže to mať nejakú spojitosť? Nechcem mať doma niečo také, čo by mohlo byť poznačené nejakými výmyslami, alebo zlom...tie bežky som dostala ako darček a nerada by som ich predala myslíte, že zbytočne zveličujem? Ďakujem

(550) Anjelik
14 január 2019 17:44:45

Pochválený buď Ježiš Kristus! :) Ja by som sa chcela opýtať, aký máte názor na rockovú hudbu..moje názory sa spájajú s tými, ktorí tvrdia, že rock je satanský nástroj...Mňa to teraz trápi, pretože vždy, keď pozerám nejaký program, zväčša o športe, hrá tam v pozadí rock a potom mám výčitky svedomia, že pozerám niečo, v čom je "kúsok diabla". Myslíte, že aj tú hudbu nevnímam mám hriech? Nie je potom zlý a "poznačený" celý program? Ďakujem.

(549) Daniela
9 január 2019 20:38:46

Vrucna vdaka vam za vsetky modlitby.

(548) maria
2 január 2019 21:31:02

dobrý večer dôstojný pán, som šťastná, že som túto stránku našla a dakujem, že je. Mám problém a pre je dosť velký. Prosím vás pomôžte mi. Vraj som atakovaná od zlého. Lebo podla lekárov som po fyzickej stránke relatívne zdravá, až pani psychologička,ku ktorej ma poslala psychiatrička, mi povedala, že som atakovaná zlým a tu mi pomôže iba modlitba knaza, kde ho mám hladať, lebo som zistila, že nie každý knaz je tomu naklonený, tak neviem čo si mám počať. Som veriaca a vdaka Bohu za to, len s takýmto niečim som sa nestretla a som z toho v pomykove. Veľmi pekne dakujem.

(547) Maťa
28 december 2018 11:37:22

Veľmi Vám ďakujem za odpoved a povzbudenie a želám Vám do ďalšieho nastávajúceho roku 2019 veľa zdravia a božieho požehnania ako aj všetkým na tejto stránke.

(546) Pre Maťu
28 december 2018 07:36:27

Ďakujem Vám, že ste mi napísala. Čo sa týka Vášho života, tak ako ho opisujete, tak robíte malé krôčiky dopredu a to je veľmi dobré. Už nevyfajčíte toľko cigariet, ako predtým a je Vám to aj ľúto, že vôbec fajčíte, ale časom úplne prestanete fajčiť. Niektorí fajčiari hovoria, že cigaretka ich upokojuje, pomáha im prekonávať chvíle, keď majú nervy. Nevidia však tie negatívne dôsledky, ktoré im fajčenie môže spôsobiť (poškodiť zdravie). Nemyslia na to. S istotou tvrdím, že lepšie je nefajčiť, ako fajčiť. Nikomu fajčenie neodporúčam. Keď už lekár pacientovi výslovne zakáže fajčiť, tak potom je to už vážna vec s jeho zdravím. Človek by mal poslúchnuť rady lekára, aj keď je to pre tuhého fajčiara ťažké ihneď prestať fajčiť. Ale je to možné. Závislosť od fajčenia tabaku vzniká za dva mesiace až jeden rok. Želám Vám, milá sestra, aby závislosť od tabaku vo Vás definitívne zanikla. Posilňujte naďalej svoju vôľu sviatostným životom (sviatosťami), potrebujete pevnejšiu vôľu, ako každý človek, ktorý má v sebe vypestovaný nejaký zlozvyk. Ukrižovaný Ježišu, zmiluj sa nad ľuďmi, ktorí majú v sebe vypestovaný nejaký zlozvyk, aj nad dušami trpiacimi v očistci. Pán je s vami a pomáha Vám. Povzbudila ste ma v tom, milá sestra, že odpustenie, ktoré dostávate od Pána Ježiša, posúvate ďalej na človeka, ktorý Vám ubližuje. Aj keď neviete na to zabudnúť, ale odpúšťate a milujete. To je veľká vec. Pokračujte v tom ďalej a buďte trpezlivá, ako je Pán trpezlivý s vami. Pán Ježiš má moc vyslobodiť nás z každého nešťastia i od každej hriešnej náklonnosti. Modlime sa jeden za druhého, aby sme ozdraveli. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(545) Maťa
27 december 2018 23:36:42

Dobrý večer,pan farár,chcem sa spýtať ohľadne fajčenia. Chodim na sv.prijímanie a fajcim,asi by sa to nemalo.Len chcem vám vysvetliť, že nie som silný fajčiar(nejakých 5,6,za deň) a vždy po sv.spovedi skoncim,ale nevytrvam v tom,nedokážem úplne a navždy skončiť. Teda aspoň si tak myslim.Aj teraz cez sviatky som nevydržala ani do stedreho dňa. Uz roky bojujem a potom aj kvôli tomu nejdem často na sv.prijímanie alebo môžem s čistým svedomím ísť? Fakt neviem. Knazi vo sv.spovedi sa nad mojimi hriechmi nepozastavuju..choďte v pokoji povedia..nic v zlom p.farar,ale mna to fakt veľmi trápi. A ešte jedna otazka ako mám odpustiť vnutorne cloveku,ktorý mi ublizuje vela a stale.(slovne) Normálne sa s nim bavit,nepriat mu nič zlé,odovzdavat ho bohu,modlit sa za neho.Lebo toto robim a sklamanie a znechutenie nejak nechcu zmiznut z mojej duse.zároveň prosím aj vas o modlitbu za manžela..Chcem vám ešte napísať,ze robite veľmi správnu vec na tejto stránke aj pomocou internetu pritiahnut,alebo potiahnut ľudí k Bohu..za to veľké Ďakujeme a veľa božích milostí.

(544) Lucia
25 december 2018 11:35:48

Pochválený buď Ježiš Kristus,

Dnes som na omši prijala Sviatosť Oltárnu a mám pochybnosti, či som ju prijala hodne. Včera som toho totiž veľa pojedla pri Štedrej večeri a potom aj na návštevách.Mala som šalát, kapustnicu, zopár arašíd, pár datli,figy a koláče. Tiež som pila alkohol pri Štedrej veceri a potom na návštevách, ale nebola som opitá.
Dakujem za Vasu odpoved a prajem Vám požehnané sviatky

S pozdravom Lucia

(543) Pre Luciu
19 december 2018 13:34:41

Ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. A čo sa týka Vašej otázky. Svätá Stolica spolu s indultom podávať sväté prijímanie veriacim na ruku posiela aj list v reči toho-ktorého národa, v ktorom stanovuje nasledujúce normy. Hneď v prvej smernici nachádzam odpoveď na Vašu otázku: 1. "Nový spôsob prijímania (na ruku) nemá sa ukladať tak, že by vylučoval možnosť tradičného zvyku. Je zvlášť dôležité, aby mal každý veriaci možnosť prijať sväté prijímanie na jazyk aj tam, kde bude legitímne dovolený nový spôsob a keď budú prichádzať na prijímanie aj iní, ktorí prijmú Hostiu na ruku. Naozaj, dva spôsoby prijímania môžu koexistovať bez prekážky v tom istom liturgickom úkone." Takže, keď budete v Nemecku na svätej omši a pred svätým prijímaním nevystriete ruku (dlaň), kňaz Vám podá sväté prijímanie na jazyk, ako je to v našich farnostiach na Slovensku. Svätý Ján Pavol II. vo svojom liste Dominicae cenae z 24. februára 1980 v článku 11 napísal (citujem): "Stáva sa tiež, že niekedy sa neberie do úvahy slobodná voľba tých, čo - tam, kde je dovolené udeľovať sväté prijímanie na ruku - si prajú prijať Eucharistiu priamo do úst. Preto je ťažké nespomenúť všetky tieto bolestné zjavy v kontexte tohto listu. Keď o tom píšem, nechcem sa nijako dotknúť osôb, ktoré prijímajú eucharistického Krista "na ruku" - tam, kde je to dovolené - a robia to v duchu hlbokej úcty a nábožnosti." Ako Vy chcete, milá sestra, prijímať eucharistického Krista v Nemecku? Keď chcete priamo na jazyk, tak by Vám to malo byť umožnené, podľa smernice Svätej Stolice. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(542) lucia
18 december 2018 15:33:28

Dobry den chcem sa spytat ohladom sveteho prijmania. Chcem sa zucastnit svetej omse v nemecku a pojdem aj na svete prijmanie, ale tam sa podava na ruku ako postupovat ak som zo slovenska.

(541) Pre Martinu
11 december 2018 09:00:51

Ďakujem Vám, milá Martina, že ste mi tu napísala. A vôbec ďakujem od srdca všetkým Vám, drahí bratia a milé sestry, za Váš čas a napísané slovo pre mňa. Niekedy nestíham a ani nevládzem odpísať, prosím Vás, prepáčte mi to. Vždy si však všetko prečítam, čo mi napíšete, a viackrát. Pomodlím sa aj na Váš úmysel, Martinka, aby Pán obmäkčil srdce Vášmu priateľovi a priviedol ho na správnu cestu. Stojí to na slobodnej vôli človeka a dúfajme, že v jeho srdci vzklíči odpoveď na Božie volanie. Pane, zmiluj sa nad nami a vyslyš nás. Amen. S prianím všetkého dobrého od pána Váš brat Jaroslav.

(540) Pre Martina
11 december 2018 08:48:11

Ďakujem Vám, brat Martin, že ste mi tu napísali. Keď sa s tým Vašim kamarátom najbližšie stretnete, treba mu v duchu kresťanskej lásky vysvetliť veci, ohľadom prijímania Eucharistie. Nájdite si čas, chvíľu niekde spoločne poseďte a porozprávajte sa spolu na túto tému. Hlavne si zachovajte v srdci pokoj a pomodlite sa za neho. A keď bude chcieť, tak mu dohovorte stretnutie s kňazom, ktorého poznáte, ak by mal Váš kamarát túžbu pristupovať k sviatostiam katolíckej Cirkvi. Nebojte sa mu povedať, že k prijímaniu Eucharistie treba byť z našej strany aj náležite disponovaný, nemožno pristupovať k svätému prijímaniu v stave ťažkého hriechu, aj keď človek v sebe cíti akési nutkanie, že môže. Vy to zvládnete a verím, že to dobre dopadne. Boh nám dáva milosť, aby sme rástli v poznaní a milovali ľudí. Láska zakrýva množstvo hriechov. Nech Vás žehná Pán a pomôže Vám vyriešiť túto záležitosť. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(539) Martin
11 december 2018 07:24:57

Požehnaný deň prajem, prosím Vás o radu alebo o pomoc čo mám robiť
Stalá sa mi taká neprijemnosť
Kamaráta som zavolal na roráty a prišiel a keď bolo sv.prijmanie tak sa postavil a povedal som mu že nech si sadne, a on,že počul, že keď chce môže ísť a išiel, ale on nechodí do kostola ani na sv.spoveď a teraz som z toho zufaly, že ako to napraviť a určite by som mu nepovedal aby išiel.

(538) Martina
11 december 2018 06:20:26

Prosím za môjho priateľa, Pane, ukáž mu cestu a daj mu silu. Obmäkčí jeho srdce.

(537) jana
23 november 2018 07:30:59

Otec Jaroslav,dakujem Vam za nove clanky,ktore ma vzdy potesia a pohladia moju dusu.Su vzdy plne lasky,povzbudenia a vhodne na kazdodenne zamyslenie.Najviac ma zaujal clanok nemocnice a skutky lasky.Kiiezby bolo medzi nami viac takych obetavych dievcat,ktore by videli v kazdom cloveku trpiaceho Jezisa Krista.Otec Jaroslav,prajem Vam vela zdravia a sily vo Vasej pastoracnej praci aj v osobnom zivote.Nech Vas Nas Milostivy Otec denne pozehnava a nasa Draha Matka Maria nech Vas schova pod svoj ochranny plast.


(536) Annna
19 november 2018 13:12:41

Ďakujem otec Jaroslav za povzbudivé slová, ďakujem aj za vaše modlitby a sv, omše. PBZ .

(535) Pre Annu
19 november 2018 09:52:43

Don Dolindo Ruotolo (6.10. 1882 – 19. 11. 1970), františkánsky kňaz a priateľ Pátra Pia, ktorému P. Pio raz povedal: „V tvojej duši je celé nebo.“ Jemu Ježiš nadiktoval tieto slová:

„Prečo sa tak ľahko znepokojujete a trápite? Prenechajte mi svoje starosti a všetko sa utíši. Hovorím vám pravdu: každý dôverný, naozajstný a totálny skutok odovzdanosti má ten účinok, ktorý si tak veľmi prajete a ktorý môže vyriešiť vaše tŕnisté situácie. Odovzdať sa mi to neznamená strachovať sa, znepokojovať a prepadnúť zúfalstvu a potom sa na mňa obrátiť s rozrušenou modlitbou, aby som vám pomohol. Odovzdať sa mi to znamená pokojne zavrieť oči duše, aby som vás ja sám preniesol na druhý breh, ako spiace dieťa v matkinom náručí.

Keď sa umárate preto, aby ste dostali mnoho milostí, dostávate ich iba málo. A naopak – keď je vaša modlitba tichým odovzdaním sa, je ich veľmi veľa. Keď vidíš, že sa situácia ešte zhoršuje namiesto aby sa zlepšovala, neznepokojuj sa. Opäť zavri oči svojho srdca a s veľkou dôverou mi hovor: „Buď vôľa tvoja, Pane, vezmi Ty všetko do svojich rúk.“ A ja ti sľubujem, že sa postarám a ak to bude nutné urobím aj zázrak.

Ustarostenosť, nepokoj a vôľa premýšľať nad následkami nejakej veci sú proti naozajstnej odovzdanosti. Jednoducho vo mne odpočívajte, verte v moju dobrotu a ja vám vo svojej láske prisahám, že ak mi v tomto rozpoložení poviete: „Vezmi všetko do svojich rúk!“, ja preberám úplne všetko, postarám sa o všetko, darujem vám útechu, oslobodím vás a budem vás viesť. Ten kto všetko zvažuje a posudzuje a spolieha sa na ľudí tým, že sa spolieha na ich zásah, nikdy nezažil a neurobil zázrak. So mnou pracuje len ten kto sa mi úplne odovzdá.“

Tieto slová sú balzamom na moju dušu. V pastorácii sa naozaj stretáva človek so všeličím, a v týchto slovách som našiel veľkú potechu. Odovzdať sa mi, hovorí Pán Ježiš, to znamená pokojne zavrieť oči duše, aby som vás ja sám preniesol na druhý breh, ako spiace dieťa v matkinom náručí. Amen.

Ďakujem Vám, milá Anna, že ste mi tu napísala a prajem Vám všetko dobré. Pán je s vami a pomáha vám. Nedajte sa znechutiť. Veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Ahojte. Jaroslav, brat.

(534) Anna
16 november 2018 10:22:16

Pochvalné buď Ježiš Kristus.Neviem ako mám začať,otec Jaroslav.Mam problémy zdravotné a duševné vždy keď sa začnem monolit ruženec alebo novenu. Tak vždy si vyrobím problém sama že niečo zle poviem ,potom tým niekomu ublížiť myslím slovami.Chcem sa zmeniť neviem ako ďakujem

(533) Lenka
15 november 2018 23:26:52

Prosím o modlitbu za zdravie malej Márii. Za dar sily a viery jej rodičom. Nech Pan Boh vypočuje naše modlitby

(532) Daniela
15 november 2018 21:15:48

VRÚCNA VDAKA ZA VŠETKY MODLITBY,NECH VAS ŽEHNÁ BOH OTECKO VŠEMOHÚCI.AMEN

(531) Viera
28 október 2018 22:26:41

Za celostné uzdravenie JG, MF, VP, ich celych rodín, rodov a na ich spolocne modlitbové umysly.

(530) jana
11 október 2018 10:59:37

Otec Jaroslav,dakujem Vam za slova povzbudenia,za Vase modlitby,za vsetko,co pre nas robite.Nech Vas Pan denne pozehnava a da Vam vela zdravia,sily v dalsej pastoracnej praci.

(529) .
11 september 2018 07:57:14

Dobrý deň.
Pred chvíľou som sa informovala v Antikvariáte u Slimáka, či sa dá kúpiť aj viac kníh Srdce, dali ste nám inšpiráciu na vianočný darček. Ich odpovedˇ je áno. Požehnaný deň.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux