Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Deň čo deň sa vzájomne povzbudzujte, kým trvá to dnes, aby nikoho z vás nezatvrdilo mámenie hriechu.

Znášajte sa navzájom a odpúšťajte si, ak by mal niekto niečo proti druhému. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy!


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
4 + 7=

(780)
(360) Zuzka
6 júl 2016 14:55:20

Ake je to zvlastne Otec Jaroslav clovek je tu a nahle ho niet ostanu po nom spomienky,fotky a prazdno.Keby to tak bolo na rok alebo na 10rokov ale to navzdy.Akoby nikdy ani nebol.Az budete mat cas prosim a bude sa dat pomyslite na nho.Snad sa vam budem moct nejak odvdacit.Zatial dakujem.

(359) Zuzka
6 júl 2016 14:45:21

Ct.otec Jaroslav neviem ci sa este pamatate na cyrila Metoda bol rok co mi zomrel ocko.Och,neni den aby som za nim nezaplakala.Zatial sa majte prajem vela zdravicka

(358) Jana
25 jún 2016 17:05:48

Pochvaleny bud Jezis Kristus,chcem Vas zo srdca poprosit za moje psychicke uzdravenie a obratenie,som 15 rokov chora a neviem ako dalej,,,,,PBZ

(357) Anna
24 jún 2016 14:12:12

Prosím o modlitbu za môjho syna Petra a za jeho skúšajúcich, aby tento rok úspešne urobil všetky skúšky a úspešne ukončil VŠ.
Pán Boh Vás odmeň. Anna

(356) Emília
21 jún 2016 07:25:17

Panna Mária prosí, aby sme sa modlili na jej úmysly. Od istého času všetky modlitby smerujem k jej rukám. Potom každé množstvo sa zdá málo a tak sa s radosťou veľa modlím a zasväcujem jej každú okolnosť života.( Večný Otče, obetujem seba i celý svet Božskému srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie na večnosť a túto obetu za všetkých ľudí k rukám Panny Márie)

(355) Eva
20 jún 2016 06:12:03

Prosím o motlitbu za moju dcéru, aby urobila dnes skúšku,,,,,,ďakujem

(354) M.
13 jún 2016 22:05:14

Pochvaleny buď Ježiš kristus.Otec Jaroslav ja sa chcem spýtať,ak si ja chcem strážiť čistotu tela a manžel nalieha na necisty život?čo v takom prípade?Ťažko o týchto veciach hovoriť s kňazom.Manžel tvrdí,že je to v poriadku,ale cirkev tvrdí opak.Mam na mysli aj bránenie pocatiu,takzvane dať si pozor..Každý mesiac sa z toho spovedam a ani neviem či je to môj hriech.Manzelovi to nejde vysvetliť,nechce to počúvať.Potom si netrufnem ísť na sv.prijímanie.Ostava mi len ist sa znovu odspovedat.Je mi to trapne.Ďakujem vám ak mi napíšete.Som zronena z toho.Nech vám Boh zehna za vase povolanie,za vašu trpezlivosť s nami,za lasku,ktorú cítiť s vašich povzbudivich slov.Ste vzacny človek,vzácny kňaz.

(353) Pre Leu
13 jún 2016 11:13:00

Trošku s oneskorením, prepáčte mi, ale ďakujem, že ste mi tu napísala. A k vašej otázke. Niektoré veci je najlepšie prediskutovať medzi štyrmi očami, so svojim spovedníkom, duchovným vodcom. O hriešnej túžbe v oblasti čistoty tela hovoril Pán Ježiš nasledovne: "Každý, kto na ženu hľadí žiadostivo, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci." Ako kresťania sme povolávaní k tomu, aby sme si strážili čistotu tela. Respektívne, aby sme žili v čistote a nerobili tie veci, či skutky, ktoré sa Bohu nepáčia. Každý si na to musíme dávať pozor. Pričom vieme, že aké to je ťažké. Bez pomoci Božej - milosti, čo dokážeme sami od seba. Každá naša snaha sa u Pána cení, pretože vie, že sme len ľudia. Ak ste zhrešila myšlienkami, tak sa tak z toho aj vyznávate - zhrešila som proti čistote tela túžbou a myšlienkami. Ak však prišlo k dotykom, či k samotnému skutku, a keď s osobou rovnakého pohlavia, tak to treba tak povedať v rámci vyznávania sa z hriechov. Potom sú tam aj tie ďalšie okolnosti, ak tá osoba žije v manželstve a pod. Písať sa tu dá, ale niekto si to môže aj inak vysvetliť. Preto je najlepšie sa o tom porozprávať medzi štyrmi očami. Ďakujem Vám aj za Vašu úprimnosť a jednoduchosť srdca. Nech Vás Pán žehná a ochraňuje. Všetko dobré Vám prajem. S kresťanským pozdravom Jaroslav, brat.

(352) Lea
9 jún 2016 09:38:55

Pochválený buď Ježiš Kristus. Milý otec Jaroslav, prosím Vás o radu ohľadne čo najúprimnejšieho spytovania si svedomia pred spoveďou. Ak pocíti človek túžbu po osobe rovnakého pohlavia, no nedôjde k intímnemu zblíženiu, je povinný pomenovať konkrétne ,že mal cítenie takéhoto druhu, alebo stačí len vyznať, že zhrešil proti čistote túžbou a myšlienkami? Ďakujem za odpoveď. Nech Vás Pán žehná a ochraňuje.

(351) Edita
5 jún 2016 17:03:46

Som velmi stastna, ze Duch sv.mi dnes dal ucast na Vasej sv.omsi o 16, 30. .velka radost ma p renikla po sv.kazni..nech Vas Boh zehna. .Dakujem

(350) Edita
5 jún 2016 17:03:43

Som velmi stastna, ze Duch sv.mi dnes dal ucast na Vasej sv.omsi o 16, 30. .velka radost ma p renikla po sv.kazni..nech Vas Boh zehna. .Dakujem

(349) Pre Bohuznámu
31 máj 2016 17:13:46

Aj Vám vyprosujme požehnanie od Pána, pre všetky Vaše dni. A žalmista sa modlil: "A tak nás nauč rátať naše dni, aby sme našli múdrosť srdca. Obráť sa k nám, Pane; dokedy budeš meškať? Zľutuj sa nad svojimi služobníkmi. Hneď zrána nás naplň svojou milosťou a budeme jasať a radovať sa po všetky dni života. Rozveseľ nás za dni, keď si nás ponížil, za roky, keď sme okusovali nešťastie. Nech sa tvoje dielo zjaví tvojim služobníkom a ich deťom tvoja nádhera. Nech je nad nami dobrotivosť Pána, nášho Boha; upevňuj dielo našich rúk, dielo našich rúk upevňuj!" (Ž 90, 12 - 17). Amen. Ďakujem Vám, že ste mi tu napísala. Je to dobrý úmysel, ktorý ste tu napísala. To Božia milosť vo Vás pôsobí a Pán chce aj cez Vás zachraňovať duše. Snažme sa, to platí pre nás všetkých, zachovať si v srdci takú jednoduchosť a pokoru. Boh nám všetkým žehná, pretože nás nesmierne miluje a chce našu spásu. Aj prax prvopiatkových svätých prijímaní je nám ponúknutá, odovzdaná pre naše dobro, ale máme slobodnú vôľu a môžeme aj milosť odmietnuť. Kto sa však modlí, robí dobre. Amen. Všetko dobré prajem, Jaroslav, brat.

(348) Bohuznáma
31 máj 2016 05:59:44

Otec Jaroslav, prečítala som si Vašu odpovedˇ pre Lukreciu. Chcela by som sa opýtať, môžem vyprosovať počas prvých piatkov prisľúbenia Božského srdca aj pre iných, žijúcich, ktorí teraz odmietajú sviatosť pokánia? Teraz sa iba modlím za ich požehnanie. Viac si netrúfam robiť, aby som slovami nespôsobila väčšie zlo. Nech Pán žehná Vaše dni.

(347) Lukrecia
30 máj 2016 17:41:39

Veľká vďaka Vám náš drahý duchovný otče za vaše milé a povzbudivé slová,ktorými ste ma potešili a pomohli vyriešiť moju nevedomosť. Vyslovujem vám úprimné Pán Boh zaplať a nech Boh žehná vaše ďalšie kroky vo vašej službe.

(346) Pre Margitu
30 máj 2016 17:13:59

Aj Vám, milá mama Margitka ďakujem, že ste mi tu napísali. A neraz som si prečítal Vaše slová. Vidíte, že aj s nami, dospelými deťmi, to neraz v živote môže rázne lomcovať. A čo potom robiť? Dôležité je milovať, vždy milovať. A modliť sa. Aj Pán Ježiš hovoril ženám - matkám, aby sa modlili za svoje deti. Neplačte nado mnou, ale samy nad sebou a nad svojimi deťmi. Pre matku je to vždy ťažké, keď vidí, ako jej dieta trpí, keď sa mu nedarí a pod. Pýtate sa ma na radu, ako postupovať, určite nie je správne často niekomu niečo vyčítať. Preukazujete im svoju materinskú lásku, v tom pokračujte ďalej, sú to už dospelí ľudia a oni potrebujú hlavne pokoj a lásku. Modlite sa za nich, čo aj robíte. A keď treba povedať, tak treba, ale múdro a v duchu lásky. Mnohé zlé veci a zlé rozhodnutia spôsobuje v nás pýcha. Osloboď nás od pýchy, Pane náš. Akonáhle je v srdci pokora, tak nič a nikto nedokáže manželov od seba vzdialiť. Aj v manželskej láske treba o pokoru často prosiť. Odporúčam Vám sa spýtať o radu aj blízkeho kňaza, ktorý pozná Vašu rodinu. A keď ste odpustila svojmu manželovi a všetko, tak sa k tomu už netreba vracať. Veríme, že Váš manžel našiel milosť v Božích očiach a bolo mu všetko odpustené. Všetko dobré Vám prajem, Jaroslav, brat.

(345) Pre Miriam
30 máj 2016 16:03:44

Ďakujem Vám, milá sestra, že ste mi tu napísala a modlím sa aj na tento Váš úmysel. Do modlitieb veriacich vkladám takmer vždy aj prosbu za všetky ženy, ktoré žijú v manželstve so svojimi mužmi a ešte doposiaľ nemajú dieťatko. A tak veľmi po ňom túžia. Prosíme ťa, Pane Ježišu, požehnaj im deti, veď Ty chceš, aby sa deti rodili. Uzdrav ich z neplodnosti, veď pre Teba je všetko možné. Dôverujeme ti. Amen. Viem, že náš Pán a Boh je dobrý a láskavý, On vypočúva naše modllitby a keď nám aj niečo nedáva, tak to neznamená, že je to za trest alebo, že na nás zabudol. Buďme aj trpezliví a snažme sa preukazovať lásku voči nášmu Pánovi, a konkrétne tým, že zachovávame jeho prikázania a milujeme ľudí, pomáhame a slúžime tým, ktorí to potrebujú. A nečakáme za to nič. Pán nám žehná a miluje nás. Miariama, máte úprimnú lásku v srdci, nádej tu je vždy, že stane to, o čo v modlitbách prosíme. Prosme s vierou. Pane Ježišu, prosíme ťa, posilni našu vieru. Daj nám väčšiu vieru. Amen. Všetko dobré prajem, Jaroslav, brat.

(344) Pre Lukreciu
30 máj 2016 15:35:29

Srdečná vďaka, že ste mi tu napísala. A k Vašej otázke. Prax prvopiatkových svätých prijímaní má svoj základ v prisľúbení, ktoré dal Pán Ježiš Kristus sv. Margite Márii Alacoque: „Sľubujem ti, že moja všemohúca láska z nesmierného milosrdenstva môjho Srdca všetkým, ktorí pristúpia k svätému prijímaniu na prvé piatky deväť mesiacov po sebe, dá milosť pokánia na konci života, že nezomrú v mojej nemilosti, ani bez prijatia potrebných sviatostí a moje Srdce im bude bezpečným útočišťom v hodine smrti.” Prečo práve piatok? 1. Piatok je požehnaný deň, v ktorom Pán Ježiš podstúpil smrť na kríži a uskutočnil vykúpenie ľudstva.
2. V piatok od Ježiša dostal milosť a odpustenie kajúci zločinec na kríži. V tento deň Ježiš podobne i všetkým ľuďom otvára poklady milosti a spásy. 3. V piatok vojak kopijou prebodol a otvoril Ježišovo Srdce, aby v ňom každý ochotný hriešnik našiel zdroj milosti a milosrdenstva. 4. Cirkev na pamiatku Ježišovho umučenia ustanovila piatok za deň pokánia. Vyzýva veriacich, aby v tento deň Ježišovej vrcholnej lásky k nám a obety jeho života preukazovali mu svoju lásku nejakou obetou. A sväté prijímanie vo všedný deň si tiež vyžaduje obetu. 5. Na prvý piatok mesiaca Ježiš obdaril svätú Margitu najväčšími dôkazmi milosti a zjaveniami, požiadal ju, aby sa v tento deň uctievalo jeho Srdce a výslovne sľúbil vyliatie svojich hojných milostí na prvý piatok vo svojom veľkom prisľúbení. Je správne pristupovať k sviatosti zmierenia podľa potreby, ako to aj vy robíte, milá sestra. Skutočne, keď človek spácha ťažký hriech, nemal by dlho otáľať so spoveďou. Sviatosť zmierenia je dar od Pána a slúži nám k odpusteniu našich hriechov spáchaných po krste. Ktorýsi svätý hovoril, že duše v nebi najviac ďakujú práve za sviatosť zmierenia. Najlepšie je už nikdy nezhrešiť, pokiaľ žijeme tu na zemi. Dokážeme to však? Aj o našej spáse vieme, že čo je človeku nemožné, ale Bohu je všetko možné. V nádeji sme spasení. Budete si konať prvopiatkové sväté prijímanie, po sebe nasledujúcich deväť mesiacov, nech Vás požehnáva Pán a nech Vás chráni, milá sestra. A spoveď na prvý piatok v mesiaci si len vtedy konáme, keď to potrebujeme, aby sme následne mohli prijať vo svätej omši Eucharistiu - Chlieb života. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

(343) Lukrecia
29 máj 2016 16:19:49

Pochvalený buď Ježiš Kristus, poprosila by som Vás o radu drahý otče . Hodlám si vykonať 9x po sebe nasledujúcich prvopiatkových sviatosti zmierenia a neviem ako na to. K sviatosti zmierenia pristupujem vždy podľa potreby. Čo v prípade ak tuto sviatosť zmierenia pred 1. piatkom ešte nebudem potrebovať?. Veľmi mi na tom záleží prosím Vás poradte mi. Pán Boh zaplať.

(342) Margita
24 máj 2016 08:18:56

Pochvaleny bud Jezis Kristus. Velmi ma potesilo, že ked človeka nieči trápi a nevie najst riešenie najde sa clovek - knaz ktorý ma chut ho vypočut poučiť a modlit sa zanho.
Mam v rodine vela starosti. Syn straca vieru v Boha a v lásku.
Darilo sa mu má dobrú prácu ale je sám a zacina mat depresie. Velmi prosim o modlitby a radu ako mam postupovat aby som to este viac nepokazila. Velmi ma trápi jeho stav tela i duse.A tiež prosim o manzelstvo mojej dcéry Jany ktore je na rozpade. Maju krasne dve deti obidvaja chodia do kostola a nevedia si nájst cestu k sebe., láska sa im stratila.Zijú ako dve kolajnice. Tiež neviem ci mám právo do toho hovorit a napomínať. Prosím o radu a modlitbu. A do tretice asi sme neboli ten správny vzor rodiny. Jaom bola málo pokorná, a manzel si nasiel priatelku, s ktorou ma podvádzal niekolko rokov.
az do vtedy ked velmi ochorel dcéra sa zanho velmi modlila aby nezomrel v tazkom hriechu co sa aj stalo pán boh urobil zázrak ale neviem či som to uplne odpustila, lebo sak t omu vraciam.
prosím o radu a modlitbu.
Pab Boh zaplat GitA

(341) Miriama
12 máj 2016 15:15:44

Pochváleny Ježiš Kristus. S manželom sme zosobášeni už 10 mesiacov a som rada ze mam takeho užasneho manžela, len by sme velmi radi chceli mat deticky lebo ja neviem zit bez deti a bojim sa ze už nikdy ziadne nebudeme mat a už som z toho velmi zufala. Zistili sme tento mesiac ze manzel ma urcity problem a chcela by som Vas poprosit o modlitby za manžela aby sa čim skor vyliecil a podarilo sa nam to......Ďakujem

(340) Zuzana
8 máj 2016 06:56:46

Mily otec Jaroslav,som na konci so silami.Prosim,velmi potrebujem Vasu radu a povzbudenie...Vydavala som sa pred piatimi rokmi.Odvtedy sa moj zivot zmenil na peklo.Moj manzel je jedno velke dieta,jeho zivot su len kamarati,alkohol,drogy.Chodi sice do prace,zaraba ale skoro vsetky peniaze prestavkuje,prepije alebo nahadze do automatov.Vela krat sa stalo,ze sme nemali ani na najom,bol schopny mi zobrat posledne peniaze aby mal na cigarety a vobec ho nezaujimalo,ze deti nemaju zaplatenu skolku.Zacala so m si prniaze schovavat,ale ked ziadne nenasiel,musela som mu aj tak dat,pretoze spravil zakazdym strasny cirkus a bol agresivny.Vzdy som nakoniec ustupila,aby sa deti nemuseli na to divat.Rodina ho vobec nezaujima,je mu jedno,ze sa trapim a ze vela noci,ked on sa zabaval,ja som plakala do vankusa.Najhorsie na tom je,ze jeho spravanie sa odzrkadluje uz aj a mne,som depresivna,nervozna aj na deti,hoci oni za nic nemozu.Nemam sil ani na bezne veci...strasne ma to ubija,taha ma so sebou dolu,ale ja tam nechcem ist...najradsej by som tu uz ani nebola,keby si ma pan radsej povolal,aby som sa uz nemusela trapit.Viem ze mame niest s Kristom kriz,ale tento uz trva stasne dlho a som unavena,padam.Kazdy mi radi aby som sa rozviedla,ale ako?Brali sme sa v kostole,a prisahala som na kriz,v dobrom aj v zlom az do smrti...Ako sa pozriem Panovi do tvare?Nedokazem uz s nim ani intimne zit,je to pre mna skor trest ako radost.otce poradte mi prosim,ako sa mam zachovat?Prosim o modlitbu...

(339) Antónia
4 máj 2016 18:47:21

Pozdravujem Vás, otec Jaroslav a prajem pekný deň. Ďakujem za cenné rady, ktoré majú pre mňa mimoriadny význam. Uskutočnila som svoj zámer a chcela som mať pri jeho realizácii úplnú istotu, že to urobím správne a že na nič nezabudnem. Ja som si ešte myslela, že je potrebné prejsť Bránou Božieho milosrdenstva, čo som tiež urobila v našej bazilike. Dúfam,že sa mi v tomto mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva podarí pomôcť viacerým zomrelým, lebo je to veľká milosť, ktorá sa už nemusí opakovať. Veľmi si vážim, že to svätý otec František urobil. Som veľmi rada, že som sa mohla na Vás obrátiť a myslím, že to nebolo posledný raz. Ďakujem a prajem veľa potrebných milostí vo Vašej službe Bohu aj ľuďom. Nech je naša vzájomná komunikácia inšpirujúca aj pre mnohých iných.

(338) Pre Antóniu
3 máj 2016 09:34:47

Veľmi pekne ďakujem, milá Antónia, že ste mi tu napísala. Je správne pamätať na našich zosnulých a modliť sa za nich. Cirkev sa neustále modlí za zosnulých. A odpoveď na Vašu otázku:
Zvláštnosťou Svätého roku milosrdenstva je, že počas neho môžu veriaci na spôsob príhovoru vyprosiť úplné odpustky aj pre tých bratov a sestry, ktorí už zomreli, ak si ich budú pri slávení Eucharistie pripomínať a modliť sa za nich, „aby ich milosrdná Otcova tvár oslobodila od každej stopy viny a aby ich pritiahla k sebe do blaženosti bez konca“. Oni nám zanechali svoje nemalé
svedectvo viery a lásky a my im vo veľkom tajomstve spoločenstva svätých môžeme modlitbami vyprosiť odpustenie všetkých trestov za spáchané hriechy.
Počas slávenia svätej omše si pripomente Vášho zomrelého - po mene a prihovorte sa v srdci za neho, v Pánovej prítomnosti, ktorý je skutočne prítomný v Eucharistii. Ak ešte duša zomrelého trpí v očistci, prosím Pána, aby bola oslobodená od každej stopy viny a dosiahla blažené prebývanie v nebi. Naša vlasť je v nebesiach. Milá sestra Antónia, a tie ďalšie úkony lásky, ktoré nás veriacich majú sprevádzať, sú nasledovné: - byť v stave milosti posväcujúcej, - prijať Eucharistiu vo svätej omši - Chlieb života, - vyznať svoju vieru: Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme..., - pomodliť sa za Sv. Otca a na jeho úmysly, - v duchu sa zahĺbiť do tajomstva milosrdenstva (napr. tak, že v duchu sa odvolávam na ten najmocnejší argument pre ktorý máme byť vyslyšaný: Pre Jeho bolestné umučenie, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom) a v srdci sa tak úprimne a jasne zriekam akéjkoľvek pripútanosti k hriechu, aj k tomu všednému. Urobím v srdci také rázne rozhodnutie, nechcem už viac krát zhrešiť a prosím Pána o pomoc. Áno, bez pomoci Božej nikto z nás neostáva. A tak môžeme byť spasení aj ja, aj ty, každý. Čo je nemožné ľuďom, Bohu je však všetko možné. Milosť Božia je na spásu potrebá. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Pekný deň.


(337) jose
3 máj 2016 06:28:46

Pochvalen Pán Ježiš Kristus!Pekný deň prajem otec Jaroslav.Moja svokra už pred rokmi opustila katolícku cirkev a prešla na niaku letnicnu cirkev.Verí iba v nebo a peklo, tvrdí že ona keď miluje po smrti pôjde priamo do neba.Podľa mňa je to vysloveny blud!!!

(336) love
3 máj 2016 01:30:57

Pán Boh zaplať za Vaše slová.

(335) Taňa
2 máj 2016 21:17:14

Ďakujem vám veľmi pekne,že ste mi odpisali,nech vám Pán pomáha vo vašom povolaní,myslím že ste veľmi dobrý kňaz,stačí si prezrieť túto stránku plnú vašich povzbudení.Vela ludom pomôžete,ďakujeme,dúfam že najdem nejakého duch.vodcu.

(334) Jozef
2 máj 2016 17:47:27

Dráhy otec Jaroslav počul som že očistec sa od pekla líši iba tým že netrvá večne a duši raz svitne nádej.Ale v očisti predsa nie sú diabli.Ako je to?Ďakujem.Nech vám žehná Pán BOH.


(333) Antónia
2 máj 2016 17:43:15

Pochváleny Ježiš Kristus. V tomto mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva by som chcela získať plnomocne odpustky za zomrelého.Chcem sa opýtať, či je to možné a za akých podmienok. Ďakujem za odpoveď. Budem netrpezlivo čakať.(332) Ďakujem Jozef, Martuška
2 máj 2016 16:33:07

Bohuznáma, Milan, Mária a všetkým za slová povzbudenia. Všetko dobré Vám prajem a nech Vás Božia milosť stále sprevádza na ceste. Amen.

(331) Pre Táňu
2 máj 2016 11:51:18

Pekný deň Vám prajem, milá pani Táňa a ďakujem, že ste mi tu napísala. Pri čítaní poslednej vety: Chcela by som žiť čisto, dobre, bez konfliktov,len mam pocit, ze to by som sa s nikým ani stretnúť nemohla. - som sa tak aj pousmial. Potešila ma tá Vaša úprimnosť a láska, ktorú máte v srdci. Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali. A iba táto láska nám pomáha všetko tak v pokoji vydržať. Veď vďaka nej aj veríme a dúfame vo večný život. A táto láska nám pomáha milovať Eucharistiu - Chlieb života. A vy milujete Krista v Eucharistii a túžite ho vždy prijímať s čistým srdcom. No a keď máte pochybnosti, tak to ešte neznamená, že ste spáchala ťažký hriech. Najlepšie je o tom sa tak osobne porozprávať s kňazom, tu tak konkrétne, že o čo sa jedná písať nemôžeme. Jedine vtedy nemôžeme pristúpiť k svätému prijímaniu, keď máme vedomie spáchania ťažkého hriechu. Keď viem, že som ten hriech spáchal a bolo to dobrovoľné a slobodné. Hovorím však, že je najlepšie o tom sa porozprávať s duchovným vodcom, či spovedníkom. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kńaz Jaroslav.

0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)