Čomu venuješ najviac pozornosti?

Čo zaberá najväčší priestor tvojho srdca?

Je to nejaká milujúca osoba, či osoby.  Dá sa o tebe povedať, že je v tvojom srdci prítomná aj láska k peniazom. Miluješ peniaze? Potrebné k životu sú, to si uvedomujeme všetci, ale či ťa starosti o ne nezotročujú.  Na čom Ti najviac záleží, a  aby si to dosiahol alebo udržal čo najdlhšie pri sebe, dokážeš byť kvôli tomu aj zlým, nepríjemným človekom.

Boh stvoril srdce človeka a iba On ho môže naplniť skutočným šťastím, či bohatstvom. Nikto iný to urobiť nemôže a ani nevie. Preto stále pozývajme Boha do svojho života.

Srdce je miesto v ktorom sa nachádza všetko čo má nejakú hodnotu a zároveň v ňom prebieha boj, ale nie hocijaký boj, ide o boj, v ktorom konečný výsledok bude veľa znamenať: spása alebo zatratenie. Apoštol Pavol tento boj prežíval a vyznal: “Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval.” Boh sa natrvalo usadil v jeho srdci a Božia milosť bola s ním. Sám o tom hovoril: “Z Božej milosti som tým, čím som, a jeho milosť nebola vo mne márna.

Zdroj: blogspot.com

Boh sa chce natrvalo usadiť v každom srdci, aj v tvojom: “Hľa, stojím pri dverách a klopem. Kto počúvne môj hlas a otvorí dvere, k tomu vojdem a budem s ním večerať a on so mnou.”

Čo sa môže stať, ak Bohu neotvoríme svoje srdce? A vôbec: Veríš Ty vo večný život?

Nemáš v tom celkom jasno. Si nerozhodný?

Naša nerozhodnosť môže byť spojencom zlého ducha. Diabol existuje a on je násilník a môže sa nás nasilu zmocniť. Začne nám nahovárať klamlivé a nepravdivé akože skutočnosti, len aby sme sa odklonili od Boha a zabúdali na neho. Je to prefíkaná líška. Vie ako má ísť na nás.

Pán Ježiš nie je násilník. On vždy pokorne stojí pri dverách a klope, keď otvoríš dvere On vstúpi.

Ak neotvoríme Bohu svoje srdce, tak je pravdepodobné, že budeme žiť len telesným životom – živočíšnym. A skutky tela sú zjavné: je to smilstvo, nečistota chlipnosť,  modloslužba, čary, nepriateľstvá, sváry, žiarlivosť, hnevy, zvady, rozbroje, rozkoly,  závisť, opilstvo, hýrenie a im podobné. Ak toto bude víťaziť v našom srdci alebo iba niečo z toho, tak to je veľmi zlé, priam katastrofálne.

Nežiarlime na ľudí  v našom prostredí, okolí, ktorí žijú telesným životom a páchajú takéto skutky. Dokonca sa  niekedy nimi chvália. Hovoria si: Boh nezasahuje, Boha niet. Nedajme sa nim zviesť na nesprávne chodníky. Kto opovážlivo odporuje Bohu a odmieta jeho pomoc, toho nič príjemné nečaká.  Zlý duch sa nás snaží oklamať. O ňom apoštol napísal: Ale ten, čo vás mätie, odnesie si trest, nech je to ktokoľvek.

Bojujme dobrý boj vo svojich srdciach. Buďme veriacimi ľuďmi a nie neveriacimi. Hľadajme najprv Božie kráľovstvo a všetko ostatné sa nám pridá. Boháči sa nabiedia a nahladujú, ale tým, čo hľadajú Pána, nijaké dobro chýbať nebude.

Ak aj dnes trpíme nejakým nedostatkom a trpíme núdzou, no aj napriek tomu nestrácajme vieru ani nádej. Možno v našom okolí, prostredí môžu byť ľudia zaťažení na peniaze, telesné pôžitky a iné hmotné veci tohto sveta, a tak si nikoho okolo seba nevšímajú, sú zaujatí svojimi vlastnými záujmami, čo na tom, náš Boh  o nás vie a v pravý čas nám pomôže.  Určite nám pomôže. On nasýti naše srdcia svojimi pokladmi a budeme veľmi šťastní. Samozrejme aj my sa snažme pomáhať iným. Bohu sa páči, keď aj z toho mála čo máme, vieme dať tým, ktorý to viac potrebujú.

Je smutné, keď človek aj Božiu moc dokáže zneužiť pre svoju ziskuchtivosť? Aj duchovní ľudia môžu svoju modlitbu a Bohoslužbu začať premieňať na peniaze, ktorými chcú dosiahnuť iba svoje vlastné záujmy. Ak mi nezaplatíte, nič nebude. Pomôžem Vám, čo mi za to dáte.  Držme si v srdci slová života: Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.   Nedovoľme, aby tie obchodné výrazy sa udomácnili v našich srdciach.  Svetskí ľudia dokážu byť veľmi vynaliezaví, aby si zabezpečili pozemský blahobyt. My však myslime na večnú odmenu. Spravodlivý má súcit a rozdáva. Blaženejšie je dávať, ako prijímať.  Je potrebné mať peniaze v peňaženke, ale nie je potrebné ich milovať. Keď ich máme, tak určite nie len pre seba. Bože, nauč nás peniaze správne používať. Pomôž nezamestnaným nájsť si prácu.

Pane Ježišu, prosím, vstúp do môjho srdca a vyčisti ho od všetkého zla.  Nechcem mať zo srdca “lotrovský pelech.” Chcem,  aby si bol Pánom môjho , teraz  a naveky v nebi. Ľutujem všetko, čím som hrešil proti Tebe a to že som žil sebeckým životom. Prosím odpusť mi a nasťahuj sa do môjho srdca a buď v ňom jediným Pánom. Peniaze a ani vlastná žiadostivosť nech mi už nemútia hlavu, ani srdce. Verím, že s tvojou pomocou v boji  zvíťazím a obdržím od Teba veniec spravodlivosti. Amen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Slovo na dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 5. júl 2020
Meniny má Cyril a Metod
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Cyril a Metod, slov.vierozvestci
slávnosť
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je nad slnko jasnejšie, že Boh stvoril ženu, aby skrotil muža.
Voltaire